Mersin Genel Haber - Mersin Haberler - Haberler

Genel

Mersin'den genel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Genel Mersin Haberleri, Haberler farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Genel Haberleri

Kır çiçeklerinden Başkan Seçer'e Babalar Günü hediyesi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesinin geleceğin eğitimli sporcularını yetiştirdiği Kır Çiçekleri Projesi çerçevesinde eğitim alan küçük sporcularla kahvaltı etkinliğinde buluştu. Kır Çiçekleri Başkan Seçer'e 'Babalar Günü' dolayısıyla, yaşadıkları kırsal bölgelere özgü ürünlerden oluşturdukları bir sepet hediye etti.

Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümü Mersin'de kutlandı

Mersin'de, Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

Kurs merkezi öğrencileri, YKS öncesi konserle stres attı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Kurs Merkezi öğrencileri, bu hafta sonu yapılacak YKS öncesi konserle stres attı.

'Abdülhamid Han' kırmızı beyaza boyandı, Türk bayrağı işlendi

Mersin'in Silifke ilçesinde bakıma alınan ve Abdülhamid Han adı verilen Türkiye'nin en güçlü sondaj gemisi, kırmızı beyaza boyanarak üzerine Türk bayrağı işlendi.

Mezitli Belediyesi Bale Okulu kursiyeri minikler, gösterileriyle büyüledi

Mezitli Belediyesi Spor Okulları bünyesinde bulunan Bale Okulunda eğitim alan minik kursiyerler, sezonu muhteşem bir gösteri ile tamamladı.

20. Uluslararası Müzik Festivali sona erdi

20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, tenor Atılgan Gümüş'ün yazıp yönettiği 'Two Turkish Tenors Müzikal Düello/Jüri Sizsiniz' oyunu ile sona erdi.

Mersin'deki öğrenciler sinema etkinliğinde buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sayapark Alışveriş Merkezi ile düzenlediği işbirliği çerçevesinde dezavantajlı bölgelerde yaşayan öğrencileri sinema etkinliğinde buluşturdu.

Mersin İl Müftüsü Kondi için uğurlama programı düzenlendi

Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Din Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atan Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi için uğurlama programı düzenlendi.

Sanatçı Uğur Işılak Bozyazı'da konser verdi

Sanatçı Uğur Işılak, Mersin'in Bozyazı ilçesinde konser verdi.

Minik ressamlar, Ahmet Yeşil Sanat Galerisinde buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesinin Çocuk Gelişim Merkezlerinde öğrenim gören 5-6 yaş grubundaki 30 çocuk, Ahmet Yeşil Sanat Galerisini gezip, hayal güçleri ve boyalarla yeni eserler ortaya çıkarttı.

Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi

Toros Üniversitesi ve Akdeniz Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi.

Toroslar'da elektrik trafosu belediye servis otobüsü görünümüne dönüştü

Parklarda bulunan elektrik trafolarını boyayarak sanat eserine dönüştüren Mersin'in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, bu kez de farklı bir grafik çalışmasıyla dikkat çekti. Hüseyin Okan Merzeci Mahallesinde bulunan Mehmetçik Parkının içindeki trafo binası, Toroslar Belediyesinin personel servisi formatında boyanarak adeta tabloya dönüştü.

Mezitli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hünerlerini sergiledi

Mersin'de Mezitli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde 'Sosyal Uyum Projesi' çerçevesinde düzenlenen yılsonu balosunda öğrenciler resim, müzik ve şiir etkinliğinde hünerlerini sergilediler.

Başkan Tarhan, Avrupa Kentler Ağı Konferansına katıldı

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 71 şehirden 500'ün üzerinde belediye başkanının yanı sıra, Avrupa Komisyonundan, Finlandiya hükûmetinden üst düzey temsilcinin yer aldığı ve Finlandiya'da gerçekleştirilen Espoo'da Eurocities (Avrupa Kentler Ağı) Konferansına katıldı.

Erkekler kadınlar için şarkı söyleyecek

Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Mersin Şubesi, Birleşmiş Milletler'in (BM) 'He For She' akımından ilham alarak toplumsal cinsiyet eşitliğinde farkındalığı artırmak amacıyla 'Eşitliğe Ses Ver Senfonik Pop Konseri' organize etti.

Ceylan Ertem, Tarsus'ta sevenlerini coşturdu

20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, rock müziğinin sevilen ismi Ceylan Ertem'i Tarsuslu müzikseverlerle buluşturdu.

Mersin'de Uluslararası Sanat Çalıştayı başladı

Toros Üniversitesi ve Akdeniz Belediyesi işbirliği düzenlenen Uluslararası Sanat Çalıştayı başladı.

Lina Nasif anısına unutulmaz konser

Klasik müziğin Hollandalı arkeologları Utrecht Stiring Quartet, Lina Nasif anma konseriyle Mersin'de unutulmaz izler bıraktı.

Teksin Mersin ile yaklaşık 1 milyon talebe yanıt verildi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 'Mersin Tek Noktadan Çözüm Merkezi' sloganıyla hayata geçirdiği 'Teksin Mersin' uygulaması ile Mersinliler, Büyükşehir Belediyesine bir telefon kadar yakın oluyor. Her türlü talep, şikayet ve önerilerin alındığı Teksin'de, kurulduğu 2020'den bu yana 1,5 milyona yakın çağrı yanıt buldu, yaklaşık 1 milyon talebe ise cevap verildi.

Toplam 1535 haber.