Mersin Genel Haber - Mersin Haberler - Haberler

Genel

Mersin'den genel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Genel Mersin Haberleri, Haberler farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Genel Haberleri

Gagauz Milli Tiyatrosu Mersin'de

Gagauz Milli Tiyatrosu'nun 'Körlerin Dünyası' isimli tiyatro oyunu, Mersinli seyircilerle buluştu. Mersin Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde sahnelenen oyun, farklı konusu ve güçlü oyuncu kadrosu ile izleyenlerin beğenisini kazandı.

Toros Üniversitesi'nde Türk Mutfağı Haftası kutlandı

Toros Üniversitesi'nde Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde düzenlenen etkinlikte Mersin'e özgü lezzetler tanıtıldı.

Klasik müziğin başyapıtları Mersin'de seslendirildi

20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali çerçevesinde, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde klasik müziğin başyapıtlarını sanatseverlerle buluşturuldu.

MGC Yönetimi Başsavcı Öztoprak ile bir araya geldi

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak'ı ziyaret etti.

Mezitli zabıtası yeni yerine taşındı

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezinin açılması sonrası işlevini yitiren Mezitli Sanatevi, Mezitli Zabıta Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başladı.

Kanun Virtüözü Baran yeni konserlere hazırlanıyor

Ulusal ve uluslararası düzeyde konserler veren kanun virtüözü Ahmet Baran, Başkent Kültür Yolu Festivali çerçevesinde yeni konserlere hazırlanıyor.

Minikler, İz Bırakanlar Müzesini gezdi

MERSİN (İHA) – Mersin'de farklı okullarda öğrenim gören ilkokul öğrencileri, Akdeniz Belediyesi tarafından hayata geçirilen İz Bırakanlar Müzesini gezerek, geçmişe yolculuk yaptı.

'Mersin Sanat Kampı' Tarsus Gençlik Kampında gerçekleştirildi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde kurulan Mersin'e Değer Katanlar Kurulu (MEDEKA) ile Tarsus'a Değer Katanlar Kurulu (TADEKA) içinde yer alan Plastik Sanat Kurullarının üyelerinin katılımıyla kentin ilk sanat kampı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Tarsus Gençlik Kampında düzenlenen ve iki gün süren 'Mersin Sanat Kampı'na, kent genelinden ve farklı illerden 70'e yakın sanatçı katıldı.

Mut'ta 'Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali' heyecanı

Mersin'in Mut ilçesinde bu yıl 60'ıncısı düzenlenecek Karacaoğlan Kayısı ve Kültür Festivali 3-4-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Mersin'de pop rock coşkusu

Pop rock müziğinin önde gelen ismi Zeynep Casalini, 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali çerçevesinde konser verdi.

Çocuklar piknikte buluştu

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bircan Tüfekçioğlu, Enis-Necip Tüyeni ve Mustafa Baysan Çocuk Gündüz bakım evlerinin düzenlediği Kuyuluk Tabiat Parkındaki pikniğe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'da katıldı. Piknikte, aileler kaynaşırken, çocuklar doğa ile baş başa unutulmaz zamanlar geçirdi.

Gezende'de Erik Festivali coşkusu

Mersin'in Gülnar ilçesi Gezende Mahallesi'nde 2 yıllık pandeminin ardından bu yıl 13.'sü gerçekleştirilen Erik Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce kişinin katıldığı şenlikte sanatçı Songül Karlı söylediği birbirinden güzel türkülerle katılımcıları coşturdu.

Kadınların el emekleri şenlik havasında görücüye çıktı

Mersin'in Erdemli ilçesinde çeşit çeşit el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı sergi defile, halk oyunları gösterisi ve yayık ayranı ikramıyla şenliğe dönüştü.

'Ezop' tarih sahnesinde yeniden hayat buldu

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İzmir Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Metropolis Tiyatro Festivali'ne katılarak 'Ezop' oyununu sahneledi.

İzmir Emniyet Müdürü Şahne Mersin'de temaslarda bulundu

İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mersin'de temaslarda bulunarak ziyaretler gerçekleştirdi.

Sahipsiz köpek tedavi edildi

Mersin'de ağız yaraları bulunan sahipsiz köpek, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesine bağlı Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi'nde tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Kent Turu Projesinin sınırları genişliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi öncülüğünde yürütülen 'Kent Turu Projesi'nin sınırları genişliyor.

Toroslar'da Turan Ethno Folk Band rüzgarı

Kazakistanlı müzik topluluğu Turan Ethno Folk Band, 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali çerçevesinde sahne aldı.

Mut Kayısı Kültür ve Sanat Festivali 3 Haziran'da başlıyor

Mersin'in Mut ilçesinde gerçekleştirilecek Kayısı Kültür ve Sanat Festivalinin 60'ıncısı bu yıl 3-4 ve 5 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Festivale yurt dışı ve içinden önemli konukların davet edildiği belirtildi.

Toplam 1535 haber.