Güncel

Tarsus'ta bahar temizliği başladı Tarsus'ta bahar temizliği başladı
Başkan Tarhan, Mezitli'nin yüksek kesimlerindeki kuraklığa dikkat çekti Başkan Tarhan, Mezitli'nin yüksek kesimlerindeki kuraklığa dikkat çekti
Torosların zirvesinde doğum günü sürprizi Torosların zirvesinde doğum günü sürprizi
Mersin'de terk edilmiş evden 4 römork çöp çıkarıldı Mersin'de terk edilmiş evden 4 römork çöp çıkarıldı
Başkan Tarhan, Davultepe ile ilgili suskunluğunu bozdu Başkan Tarhan, Davultepe ile ilgili suskunluğunu bozdu
Arslanköylü 96 yaşındaki Nesibe nine, kurtuluş programında duygulandırdı Arslanköylü 96 yaşındaki Nesibe nine, kurtuluş programında duygulandırdı
Büyükşehir Belediyesi, Mezitli'nin 3 caddesine sıcak asfalt döktü Büyükşehir Belediyesi, Mezitli'nin 3 caddesine sıcak asfalt döktü
Mersin'de 'Sıfır Atık Projesi' için vatandaşlar bilgilendiriliyor Mersin'de 'Sıfır Atık Projesi' için vatandaşlar bilgilendiriliyor
Gültak: 'Akdeniz'in imar sıkıntıları çözülecek' Gültak: 'Akdeniz'in imar sıkıntıları çözülecek'
Mersin'de sivrisinek ve larvaya karşı yoğun mücadele Mersin'de sivrisinek ve larvaya karşı yoğun mücadele
Çocuklar hem oynadı hem çevre temizliği yaptı Çocuklar hem oynadı hem çevre temizliği yaptı
Mezitlili kadınlar çiçek üretiyor Mezitlili kadınlar çiçek üretiyor
Erdemli Çamlığı yaza hazırlanıyor Erdemli Çamlığı yaza hazırlanıyor
Başkan Tarhan: 'Yağmur suyu depolama sistemi uygulamalarına tam destek vereceğiz' Başkan Tarhan: 'Yağmur suyu depolama sistemi uygulamalarına tam destek vereceğiz'
(Yeniden) Mersin'de evlenmeler de boşanmalar da azaldı (Yeniden) Mersin'de evlenmeler de boşanmalar da azaldı
Mersin'de evlenmeler de boşalmalar da azaldı Mersin'de evlenmeler de boşalmalar da azaldı
Mersin'de 'Birlikte Güçlüyüz Projesi' başladı Mersin'de 'Birlikte Güçlüyüz Projesi' başladı
Mersin'den İdlib'e insani yardım tırı Mersin'den İdlib'e insani yardım tırı
Akdeniz'deki parklar bakımdan geçiriliyor Akdeniz'deki parklar bakımdan geçiriliyor
Mersin'de can güvenliği olmayan bina yıkımları sürüyor Mersin'de can güvenliği olmayan bina yıkımları sürüyor
Güncel Haberleri

Tarsus'ta bahar temizliği başladı

Mersin'in Tarsus ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte kentte bahar temizliğine başlandığı bildirildi.

Başkan Tarhan, Mezitli'nin yüksek kesimlerindeki kuraklığa dikkat çekti

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, özellikle yüksek kesimdeki kırsal mahallelerde bu yıl kuraklık sorununun yaşandığına dikkat çekerek, sorunun çözümü için acil olarak kısa ve uzun vadede çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi. Tarhan, 'Sulama suyu konusunda önemli bir sorun yaşayacağız, bu belli bir şey. İçinde bulunduğumuz durum bir şekilde yarınlarda gündeme gelecek bir sorun haline dönüşecektir' dedi.

Torosların zirvesinde doğum günü sürprizi

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın, deniz seviyesinden bin 650 metre yükseklikteki Toroslar dağlarında yer alan Sarılar Mahallesinin muhtarı Halil Gün için sürpriz bir doğum günü kutlaması gerçekleştirdiği bildirildi.

Mersin'de terk edilmiş evden 4 römork çöp çıkarıldı

Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde terk edilmiş bir evden 4 traktör römorku çöp çıkarıldı.

Başkan Tarhan, Davultepe ile ilgili suskunluğunu bozdu

MERSİN (İHA) – Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, son günlerde Mersin'de tartışma konusu olan Davultepe Mahallesinde yapılması düşünülen küçük sanayi sitesiyle ilgili suskunluğunu bozdu. Tarhan, meclis toplantısında, söz konusu alanla ilgili yaptıkları itirazları belgeleriyle açıklarken, planın herkesin içine sinecek şekilde yeniden görüşülmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi.

Arslanköylü 96 yaşındaki Nesibe nine, kurtuluş programında duygulandırdı

Arslanköylü 96 yaşındaki Nesibe nine, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'ın Arslanköy'ün Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü dolayısıyla hazırlattığı anma videosunda okuduğu 10. Yıl Marşıyla kalplere dokundu.

Büyükşehir Belediyesi, Mezitli'nin 3 caddesine sıcak asfalt döktü

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Mezitli'de Kuyuluk, Şahmurlu ve Şehit Mehmet Güçlü Caddelerinde sıcak asfalt çalışması yaptı. Ekipler, toplam 1,5 kilometrelik yolda sıcak asfalt serimi çalışmalarını hızla tamamlayarak yolu kısa sürede trafiğe açtı.

Mersin'de 'Sıfır Atık Projesi' için vatandaşlar bilgilendiriliyor

Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi, 'Sıfır Atık Projesi' için pilot bölge olarak seçtiği Fuat Morel Mahallesinde vatandaşları bilgilendiriyor.

Gültak: 'Akdeniz'in imar sıkıntıları çözülecek'

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Yeşilçimen Mahallesi'ne misafir oldu. Mahalleye sunulan hizmetleri yerinde inceleyip bilgi alan Gültak, yakın zamanda yapımına başlanacak hizmet ve çalışmalar hakkında da mahalle sakinlerine açıklamalarda bulundu.

Mersin'de sivrisinek ve larvaya karşı yoğun mücadele

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek ve larvayla mücadele kapsamında menfezler başta olmak üzere mazgal, gölet, rögar ve fosseptik çukuru gibi kapalı alanlarda temizleme ve ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çocuklar hem oynadı hem çevre temizliği yaptı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, özellikle dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocukların sosyal hayata daha fazla dahil olması ve kültürel etkinliklere katılım sağlayabilmeleri adına çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gençlik Kampı'nda ağırlanan Tarsus ilçesi Şahin Mahallesi'nde yaşayan çocuklar, bu kez de tarihi özelliğinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Gülek Karboğazı mesire alanına götürüldü.

Mezitlili kadınlar çiçek üretiyor

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli'de tarımsal üretim gerçekleştiren üretici kadınları, Solinova Üretici Kadın Kooperatifini ve gönüllü serasını ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Erdemli Çamlığı yaza hazırlanıyor

Erdemli Belediyesince, yaza hazırlık çalışmaları kapsamında Talat Göktepe Çamlığında temizlik, bakım ve budama çalışması gerçekleştirildiği bildirildi.

Başkan Tarhan: 'Yağmur suyu depolama sistemi uygulamalarına tam destek vereceğiz'

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeyle zorunlu hale getirilen 2 bin metrekarenin üzerindeki parsellere yapılacak binalarda yağmur suyu toplama sistemi uygulamalarına tam destek vereceklerini bildirdi.

(Yeniden) Mersin'de evlenmeler de boşanmalar da azaldı

Mersin'de geçen yıl hem evlenen hem de boşanan çiftlerin sayısı azaldı. TÜİK verilerine göre, Mersin'de 2019'a göre geçen yıl evlenen çiftlerin sayısı yüzde 4,1, boşanan çiftlerin sayısı da yüzde 7,1 azaldı.

Mersin'de evlenmeler de boşalmalar da azaldı

Mersin'de geçen yıl hem evlenen hem de boşanan çiftlerin sayısı azaldı. TÜİK verilerine göre, Mersin'de 2019'a göre geçen yıl evlenen çiftlerin sayısı yüzde 4,1, boşanan çiftlerin sayısı da yüzde 7,1 azaldı.

Mersin'de 'Birlikte Güçlüyüz Projesi' başladı

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Birlikte Güçlüyüz Projesi' kapsamında ziyaretler yapılarak, çeşitli hediyeler verildi.

Mersin'den İdlib'e insani yardım tırı

Türk ve Suriyeli iş insanlarından oluşan Orta Doğu Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ORİAD), Suriye'nin İdlib bölgesine, gıda, ayçiçek yağı, battaniye ve oyuncaktan oluşan insani yardım tırı yolladı.

Akdeniz'deki parklar bakımdan geçiriliyor

Akdeniz Belediyesi, parklarda yenileme, bakım, onarım ve budama çalışmaları yaparak ilçeyi ilkbahara hazırlıyor. Akdeniz'in uygun yerlerine yeni parklar da yapan ekipler, daha yeşil bir kent için yeşil alan varlığını arttırıyor.

Toplam 71 haber.