Mersin güncel haberler, Akdeniz'in güncel haberleri

Güncel

Mersin'den güncel haberlere ve gelişmelere anında ulaşın! Güncel Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Güncel Haberleri

İki kardeş arası yaş farkı kaç olmalıdır? İdeal yaş farkı kaçtır?

Ebeveynler ilk çocuklarının mutluluğunu yaşadıktan sonra ilk çocukları yalnız kalmasın düşüncesi ile bir kardeşi olmasını istiyorlar. Beraber oynarlar, beraber zaman geçirdikleri için sıkılmazlar, büyüdükleri zaman birbirlerine destek olurlar diye düşünerek ikinci çocuğu yapmayı planlıyorlar. Fakat pek çok aile bu noktada şunları düşünmeden de edemiyor ''Acaba aralarında kaç yaş olmalı? Kardeşler arasında doğru yaş farkı nedir?'' Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Çocuklar boşanma konusunda nasıl etkilenir? Çocuklar üzerindeki etkisi nedir?

Günümüzde boşanma artık normalleşmiş durumda. Ne yazık ki geçen her gün de artıyor. Her ne kadar eşler bu durumdan etkileniyorlarsa da çocuklar daha farklı etkileniyorlar. Peki, boşanmanın çocuklar üstündeki etkisi neler? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney konuyla ilgili bilgiler verdi.

Peker'den yeni bir açıklama geldi: Neden video çekemediğini söyledi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal ağ hesabından yapmış olduğu açıklamada neden video çekmediğinin cevabını verdi.

Gölcük depremi 17 Ağustos 1999 Gölcük depremi şiddeti ve vefat sayısı

Marmara bölgesinin beraberinde Ankara'dan İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedilen 1999 senesinde İzmit Gölcük'te meydana gelen depremdir. Can ve mal kaybı en yüksek olan depremler arasındaki 1999 Gölcük depremi hemde İzmit Depremi, Marmara Depremi olarak da biliniyor. 17 Ağustos depremi kaç şiddetinde oldu, kaç saniye sürdü?

Mersin Metrosu için 900 Milyon TL'lik bütçe oy çokluğuyla onaylandı

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi, Mersin’de yapılması planlanan Hafif Raylı Sistem Metro Hattı’nın İnşaat ve Elektromanyetik Sistemlerinin Temini, Montajı ya da Tahvil İhracı Projesi ile alakalı olarak CHP’li Başkan Vahap Seçer’e 900 Milyon liralık finansman yetkisi verilmesi teklifini oy çokluğuyla kabul etti. Belediye Başkanı Seçer, “Hafif Raylı Sistem Projesi’nde önemli bir adım daha atılmıştır. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Seçer: 'Sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Karadeniz illerinde meydana gelen sel felaketinde vatandaşların yanında olmak için 6 araç ve 12 itfaiye personeli ile Mutfak Tırını bölgeye gönderdiklerini söyledi. Seçer, 'Bölgede sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz' dedi.

TORTEK'e yaylalarda yoğun ilgi

Toroslar Belediyesinin Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK), ilçe merkezinin yanı sıra yaylalarda da yoğun ilgi görüyor.

Erdemli'den Manavgat'a 358 küçükbaş hayvan desteği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından yangın afeti yaşanan bölgeler için başlatılan yardım kampanyasına, Mersin'in Erdemli ilçesindeki Yörükler 358 küçükbaş ve bir de büyükbaş hayvanla destek oldu. Erdemli Belediyesi koordinasyonunda Toros Dağları'nda Yörüklerin dumanı tütüyor temasıyla Toroslar'daki Yörük yurtlarından toplanan hayvanlar dualar ile Manavgat'a gönderildi.

Bozyazı Belediyesi Sarıgöl'ün önünü açtı

Mersin'in Bozyazı Belediyesi, Sarıgöl'de balıkların oksijensiz kalarak ölmeleri üzerine ıslah çalışması başlattı.

Yaralı bulduğu leyleği Tarsus Doğa Parkı'na teslim etti

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir vatandaş, av dönüşü yol kenarında bulduğu yaralı leyleği veterinerlere teslim etti.

Akdeniz'de park ve yeşil alanlar artıyor

Akdeniz Belediyesi, mevcut park ve yeşil alanlara gereken her türlü bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yaparken, ilçe sakinlerine kazandırılan yeni parklarda da düzenleme faaliyetlerine devam ediyor.

Mobil Mutfak Tırı selzedeler için hizmette

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Mobil Mutfak Tırı, sel bölgesindeki vatandaşlara 3 öğün sıcak yemek hizmeti sunmayı sürdürüyor. Ekipler, bölgede ihtiyaç dahilinde binlerce kişiye sabahları çorba, öğlen ve akşam saatlerinde ise sıcak yemek ulaştırıyor.

Anamur'da içmesuyu çalışmaları sürüyor

Mersin'in Anamur ilçesine bağlı Çamlıpınaralanı Mahallesi'nin, yıllardır süren içmesuyu sorununun çözüme kavuşturulduğu bildirildi.

Mersin kumsalı, dünyada çok nadir görülen bir olaya ev sahipliği yaptı

MERSİN (İHA) – Mersin sahilleri, dünyada çok nadir görülen bir olaya ev sahipliği yaptı. Dünya genelinde yüzde 99'un üstünde bir oranla gece saatlerinde kumsala çıkarak yuvalama yapan caretta caretta deniz kaplumbağalarından biri, Mersin'de gündüz vakti sahile gelerek yumurta bıraktı.

Yenişehir Belediyesinin yardım malzemeleri sel bölgesine ulaştı

Sinop'taki sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için Yenişehir Belediyesi öncülüğünde toplanan yardım malzemeleri, Yenişehir Belediyesi Sosyal Hizmet Ekiplerince sel bölgesine ulaştırıldı.

Yeni evli çift önce üzüldü, sonra büyük sevinç yaşadı

Diyarbakır'da evlendikten sonra balayına Tarsus'a gelen genç çiftin unuttuğu takıları Mersin Büyükşehir Belediyesi otobüs sürücüsü ve vatandaşların duyarlılığı sayesinde bulunarak çifte teslim edildi

Silifke'de çıkan yangında zarar gören Boğsak mevkiinde çevre temizliği yapıldı

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Boğsak Mahallesi'nde 29 Temmuz günü çıkan yangında zarar gören ormanlık alanda çevre temizliği düzenlendi.

Bozyazı'da caretta carettalar için sahilde ışıklar kapatıldı

Dünya Doğayı Koruma Birliği'nin (IUCN) kırmızı listesinde bulunan caretta carettaların Akdeniz'deki yuvalama noktalarından biri olan Mersin'in Bozyazı ilçesinde, caretta carettaların yumurtadan çıkma dönemi dolayısıyla Bozyazı Belediyesi tarafından yuvaları koruma altına alınırken, sahil kesimindeki aydınlatmalar da kapatıldı.

Yenişehir Belediyesinden Sinop'a yardım eli

Yenişehir Belediyesi, Sinop'ta meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlara yardım eli uzattı. Yenişehir Belediyesi öncülüğünde Güney Ecza Kooperatifi ve Prof Dr. Fevziye Toros'un katkılarıyla temin edilen yardımlar bölge halkına ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Toplam 581 haber.