Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Başkan Seçer, Muhtarlar Gününde Gülnar'da muhtarlarla buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muhtarlar Günü dolayısıyla Gülnar'da muhtarlarla bir araya geldi. Birçok ilçenin mahalle muhtarlarının katıldığı buluşmada Başkan Seçer, 'Ben sizlerle iletişim kurarken siyasi partinizi bilmem, görmem. Sizi bir muhtar olarak görürüm' dedi.

Gültak: 'Dikilitaş-Karacailyas köprüsü için süreç hızlanmalı'

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, programa alınıp ödeneği ayrılan Dikilitaş ile Karacailyas'ı birbirine bağlayacak köprünün yapılabilmesi için MESKİ'den beklenen kurum görüşünün en kısa zamanda hazırlanmasını beklediklerini söyledi.

Gültak'tan 'nakliyeciler sitesi' için destek

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, yasayla Mersin Büyükşehir Belediyesine geçen Huzurkent Nacarlı'da bulunan Akdeniz Belediyesine ait 94 dönümlük araziyle ilgili davacı olmayacaklarını belirterek, yeni 'nakliyeciler sitesi' yapılması ve Huzurkent'in mezarlık sorununun çözümü için Cumhur İttifakı olarak Büyükşehir Belediyesinin önünü açacaklarını söyledi.

Adnan Menderes Bulvarı'nda hız sınırı 50 kilometreye düşürüldü

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, UKOME kararıyla Adnan Menderes Bulvarı'nda hız sınırının 70'ten 50'ye düşürüldüğünün bilgisini vererek, 'Sürücülerimizin, yayalarımızın güvenliği açısından Adnan Menderes Bulvarı'ndaki hız sınırının 50 km/saat olduğunu bilmesini ve buna uymalarını arzu ediyoruz' dedi.

Başkan Seçer, Kır Çiçekleri ve aileleriyle bir araya geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kır Çiçekleri Projesi kapsamında eğitim gören çocuklar, velileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi. Ailelere seslenen Başkan Seçer, 'Ben kızlarınızın fahri babasıyım. Onlar bizim kızlarımız' dedi.

Mersin'de Babacan'a Şok Sözler Erdoğan Sevdalısı Vatandaş: Binde 1 Oy Alamazsınız Dedi!

MERSİN (İHA) – Mersin'de partisinin il kongresine katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kongrenin ardından çıktığı esnaf gezisinde bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Babacan'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanlış yaptığını belirten vatandaş, 'Binde 1 bile oy alamayacaksınız. 2023'ün galibi Tayyip Erdoğan, boşuna zorlanma' dedi.

Seçer: '3 Ocak 2022'de raylı sistemler dönemini başlatacağız'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 3 Ocak 2022'de raylı sistemler dönemini başlatacaklarını söyledi. Seçer, Büyükşehir Belediye Meclisinde borçlanma yetkisinin bir kez daha reddedilmesini ise 'çağ dışı bir siyaset anlayışı' olarak değerlendirdi.

Gültak: '2021 yılını 100 milyon lira gelirle kapatmayı hedefliyoruz'

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, göreve geldikleri 2019 yılı Mart ayı yerel seçimlerinden bu yana geçen 30 aylık süreçte, belediyenin 24 milyon TL'yi aşan miktarda borcunu ödediklerini belirterek, 2021 yılını 100 milyon lira tutarında bir gelirle kapatmayı hedeflediklerini söyledi.

Bakan Pakdemirli: 'Mersin son 19 yılda üretimini 9 misli artırdı'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'in birçok üründe Türkiye'de birinci olduğunu belirterek, Verdiğimiz tarımsal destek kadar aslında üretimde geliyor. Mersin hakikaten 19 yılda gerçekten üretimini 9 misli artırmayı başarmış nadir kentlerimizden bir tanesidir. Birçok ilimize gittiğimizde ya 4 misli, ya 5 misli büyümüşken Mersin üretimini 9 misli artırdı dedi.

Bakan Pakdemirli: 'Tüm dünyada gıda fiyatları artıyor'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küresel belirsizliğin ister istemez emtia fiyatları kadar gıda fiyatlarını da arttırdığını belirterek, Bununla alakalı tüm dünyada bizdeki problemlerin benzeri var. Yani fiyatlar artıyor, tüketici burada çok ciddi etkilenmiş durumda. Neler yapılabilir kısmı tüm dünyada konuşuluyor dedi.

Bakan Pakdemirli'den koyun keçi üreticilerine müjde

Mersin'in Silifke ilçesinde Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından hayata geçirilen, 'Makine Ekipman Parkı Projesi' ekipman ve yem dağıtım merasimine katılan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 'Destek bizden yetiştirmek sizden' dedi.

Mersin'de metronun temeli 3 Ocak'ta atılacak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, metronun temelinin 3 Ocak 2022 tarihinde atılacağını belirterek, Şu anda müteahhitte, yüklenici firmaya yer teslimi yapılıyor. Şantiye çalışmaları yapılıyor. Çok önemli bir ekonomik hacim sağlayacak. Toplamda yaklaşık olarak 3.5 milyar lirayı konuşuyoruz ve bunun 3'te 2'lik kısmı da bu kentte kalacak dedi.

Başkan Yılmaz, Mersin'den 350 kadın ile birlikte Ata'nın huzuruna çıktı

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin'den 350 kadın ile birlikte Anıtkabir'e giderek Atatürk'ün huzuruna çıktı. Başkan Yılmaz'a, eşi Meltem Yılmaz ve kızları da eşlik etti.

Silifke - Gülnar yolu genişletme ve asfalt yapım çalışmasına törenle başlandı

Mersin'in Silifke ile Gülnar ilçesinde yolun genişletme ve asfaltlanması çalışması törenle başladı. Törene katılan AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, 'Silifke'de yapımı devam eden hizmetlerin takipçisiyim. Çalışmaların biran önce bitirilmesi için elimden geleni yapacağım' dedi.

Başkan Seçer, Mut ve Silifke'de vatandaşlarla buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mut ve Silifke ilçelerinde vatandaşlarla buluştu.

Kaymakam Kalkan: 'Muhtarlarımız devletimizin gözü ve kulağıdır'

Mersin'in Bozyazı ilçe Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan, ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Başkan Yılmaz: 'Camiler birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmanın en güzel merkezi'

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, müftülüğün, camilerin, din görevlilerinin kendileri için ayrı bir yeri olduğunu belirterek, Camiler, birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmanın en güzel merkezi dedi.

Kılıçdaroğlu, Mezitli Belediyesi Kültür Merkezinin açılışını yaptı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin diğer belediyelerden farkının, belediye başkanının harcamaları yaparken halka hesap vermesi olduğunu söyledi. Belediye başkanlarından kentin tümünü kucaklamalarını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, 'Bize oy versin vermesin herkesi kucaklayacağız. Biz böyle bir anlayışla yeni bir siyaseti başlatmak istiyoruz' dedi.

Toroslar Belediyesine yeni hizmet binası yapılacak

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, belediyenin yeni hizmet binası ile alakalı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Bakanlıktan iznimiz geldi. Çalışmalara devam etmekteyiz. İnşallah birkaç ay içerisinde işlemleri tamamlayıp belediyemiz uhdesine yeni binamızı geçirmiş olacağız" dedi.

Toplam 150 haber.