Politika

Başkan Özyiğit, Kılıçdaroğlu'na pandemi çalışmalarını anlattı Başkan Özyiğit, Kılıçdaroğlu'na pandemi çalışmalarını anlattı
Görevden alınan CHP İlçe Başkanı Kılbaş: 'İtiraz hakkımı kullanacağım' Görevden alınan CHP İlçe Başkanı Kılbaş: 'İtiraz hakkımı kullanacağım'
Başkan Seçer, 4 televizyon ve 22 radyonun ortak yayınında 2 yılı değerlendirdi Başkan Seçer, 4 televizyon ve 22 radyonun ortak yayınında 2 yılı değerlendirdi
İtalya Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'diktatör' dedi. Türkiye'den Anında Cevap!. İtalya Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'diktatör' dedi. Türkiye'den Anında Cevap!.
Başkan Seçer: 'Belediye meclisinde çoğunluğumuz olmadığı için karar almakta zorlanıyoruz' Başkan Seçer: 'Belediye meclisinde çoğunluğumuz olmadığı için karar almakta zorlanıyoruz'
Mersin'in milletvekili sayısı 13'e yükseldi Mersin'in milletvekili sayısı 13'e yükseldi
AK Parti'li Yılmaz: 'Kadınlar üzerinden siyaset yapmayı bırakın artık' AK Parti'li Yılmaz: 'Kadınlar üzerinden siyaset yapmayı bırakın artık'
Soydan, MHP'nin MYK üyesi oldu Soydan, MHP'nin MYK üyesi oldu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Başkan Tarhan'ı ziyaret etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Başkan Tarhan'ı ziyaret etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Başkan Bozdağan'ı ziyaret etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Başkan Bozdağan'ı ziyaret etti
İşten Çıkarılan işçiler 'Nerde Namus Şeref Sözü Veren KILIÇDAROĞLU' Pankartı açtı İşten Çıkarılan işçiler "Nerde Namus Şeref Sözü Veren KILIÇDAROĞLU" Pankartı açtı
Akar: 'Terör koridoruna izin vermeyeceğiz' Akar: "Terör koridoruna izin vermeyeceğiz"
Fahrettin Altun'dan Suudi yetkilinin Türkiye'yi kınamasına eleştiri Fahrettin Altun'dan Suudi yetkilinin Türkiye'yi kınamasına eleştiri
Dışişleri'nden temelsiz iddialara açıklama! Dışişleri'nden temelsiz iddialara açıklama!
Bakan Varank'tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması Bakan Varank'tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
Stoltenberg: 'NATO, Türk yetkililer tarafından bilgilendirilmiştir' Stoltenberg: 'NATO, Türk yetkililer tarafından bilgilendirilmiştir'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay operasyonla ilgili konuştu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay operasyonla ilgili konuştu
Dışişleri Bakanlığından GRETA'ya tepki Dışişleri Bakanlığından GRETA'ya tepki
Dişişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cezayir Devlet Başkanı ile görüştü Dişişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cezayir Devlet Başkanı ile görüştü
Kılıçdaroğlu'ndan Barış Pınarı Harekatı mesajı Kılıçdaroğlu'ndan Barış Pınarı Harekatı mesajı
Politika Haberleri

Başkan Özyiğit, Kılıçdaroğlu'na pandemi çalışmalarını anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen ilçe belediye başkanları toplantısına katılan Yenişehir Belediyesi Başkanı Abdullah Özyiğit, pandeminin başından bu yana Yenişehir'de ihtiyaç sahibi binlerce ailenin yardım talebini karşıladıklarını söyledi.

Görevden alınan CHP İlçe Başkanı Kılbaş: 'İtiraz hakkımı kullanacağım'

CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından görevden alınan Erdemli İlçe Başkanı Mustafa Kılbaş, itiraz haklarını kullanacaklarını söyledi.

Başkan Seçer, 4 televizyon ve 22 radyonun ortak yayınında 2 yılı değerlendirdi

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 4 televizyon ve 22 radyonun ortak canlı yayınına katılarak, hizmette 2 yılını değerlendirdi. Yetkililere seslenen ve hizmet etmek istediklerini belirten Seçer, 'Bize de en azından Cumhur İttifakına mensup belediyelere gösterdiğiniz muameleyi gösterin, biz farklı bir şey istemiyoruz' dedi.

İtalya Başbakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'diktatör' dedi. Türkiye'den Anında Cevap!.

İtalya Başbakanı Mario Draghi, AB liderlerinin Ankara'daki görüşmeler sırasında AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in bir süre ayakta kalmasıyla ilgili olarak, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak 'diktatör' ifadesini kullandı.

Başkan Seçer: 'Belediye meclisinde çoğunluğumuz olmadığı için karar almakta zorlanıyoruz'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP'li büyükşehir belediyelerinin meclislerde çoğunlukları bulunmadığı için bazı kararları almakta zorlandıklarını belirterek, 'Tabi ki biz büyükşehir belediye başkanları olarak bunların arkasına sığınmıyoruz. Pekala da çok değerli hizmetler yaptığımızı düşünüyoruz' dedi.

Mersin'in milletvekili sayısı 13'e yükseldi

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) aldığı kararla geçen yıla göre nüfusu artan Mersin'in milletvekili sayısı da yeniden yükseldi. YSK'nın yaptığı değişiklikle Mersin'in milletvekili sayısı 12'den 13'e yükseldi.

AK Parti'li Yılmaz: 'Kadınlar üzerinden siyaset yapmayı bırakın artık'

MERSİN (İHA) – AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın, sosyal medyada kadınlar üzerinden siyaset yapılmasına, kadın hakları ve kadının özgürlüğü üzerinden AK Parti'nin hedef gösterilmesine tepkisi sert oldu. Yılmaz, 'Başı açık, kapalı, akıllı, akıllı değil, güçlü, aciz, bir sürü içi boş kelime. Kadınları bu şekilde ayrıştırmak, bölmek kimsenin haddi değildir. Bırakın kadınlar üzerinden siyaset yapmayı, inançları ve inançlı insanları hedef haline getirmeyi, aşağılamayı. Yeter artık, kendinize başka argümanlar bulun' dedi.

Soydan, MHP'nin MYK üyesi oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13. Olağan Büyük Kurultayında Mersin'in en genç siyasetçilerinden biri olan Serdar Soydan, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Başkan Tarhan'ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Başkan Bozdağan'ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Tarsus Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile görüştü.

İşten Çıkarılan işçiler "Nerde Namus Şeref Sözü Veren KILIÇDAROĞLU" Pankartı açtı

Mersin Büyükşehir Belediyesinde 2 yıl önce işten çıkarılanlar, basın açıklaması yaparak mağdur olduklarını ifade etti. İşten çıkarılan çalışanlar, 3 Ocak Atatürk Meydanı'nda bir araya geldi.

Akar: "Terör koridoruna izin vermeyeceğiz"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin "Tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılıyız fakat 911 kilometrelik sınırlarımızda bir terör koridoru oluşturulmasına da izin vermeyeceğiz! Burada terör örgütlerinin varlığını kabul etmiyoruz." dedi.

Fahrettin Altun'dan Suudi yetkilinin Türkiye'yi kınamasına eleştiri

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suudi bir yetkilinin Türkiye'yi kınamasını eleştirdi.

Dışişleri'nden temelsiz iddialara açıklama!

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 'Kahire'de 8 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen Mısır, Yunanistan, GKRY zirvesi sonunda yayımlanan, ülkemize karşı temelsiz iddialar içeren bildirinin hiçbir anlam ve değeri yoktur' denildi.

Bakan Varank'tan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Barış Pınarı Harekatı'nın daha önceki harekatlarda olduğu gibi sivillere zarar vermemek adına cerrah hassasiyetinde yürütüleceğini söyledi.

Stoltenberg: 'NATO, Türk yetkililer tarafından bilgilendirilmiştir'

NATO Genel Sekreteri jens Stoltenberg, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte düzenlediği Barış Pınarı Harektı hakkında, 'NATO Suriye'nin kuzeyinde yürütülen operasyon hakkında Türk yetkililer tarafından bilgilendirilmiştir' dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay operasyonla ilgili konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı'nın fiilen başladığını belirterek, Bugüne kadar pek çok formül, pek çok yöntem denedik. Ancak hiç biri istediğimiz neticeyi vermedi. Türkiye kendi yolunu kendi belirler, kendi göbeğini kendi keser dedik ve harekete geçtik dedi.

Dışişleri Bakanlığından GRETA'ya tepki

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi İnsan Ticaretiyle Mücadele Uzmanlar Grubuna (GRETA) tepki gösterdi. Bakanlık açıklamasında, 'Türkiye, insan ticaretiyle mücadele amacıyla gerekli yasal düzenlemeleri kabul etmekte ve önlemleri uygulamaktadır. Aynı zamanda, insan haklarının temel ilkelerine saygı göstererek düzensiz göçün engellenmesi için elinden geleni yapmaktadır. Raporda, bu çabalarımız büyük ölçüde gözardı edilmiştir' denildi.

Dişişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cezayir Devlet Başkanı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Cezayir Devlet Başkanı Abdelkader Bensalah tarafından kabul edildi.

Toplam 35 haber.