Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Akkum Gençlik Kampı açılışına bisikletle geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mersin'in Silifke ilçesinde Akkum Gençlik Kampı'nın açılışını yaptı. Gençlerle birlikte bisiklete binen Bakan Kasapoğlu, kampa pedal çevirerek girdi.

Bakan Kasapoğlu: 'Tüm dünyaya demokrasinin ve adaletin mesajını haykıracağız'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, önlerinde bir seçim maratonu olduğunu belirterek, 2023'ü inanıyorum ki gençlerimizle, kadın kollarımızla, tüm teşkilatımızla Mersin başta olmak üzere sandıkları gümbür, gümbür patlatarak tüm dünyaya demokrasinin ve adaletin mesajını haykıracağız dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Mersin'de

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi program çerçevesinde Mersin'e geldi. Kasapoğlu'nun kentteki ilk durağı Mersin Valiliği oldu.

Ümit Özdağ'ın konvoyunda kaza gerginliği

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Mersin programı sırasında koruma aracının karıştığı kaza sonrası gergin anlar yaşandı. Olayın ardından polis merkezine giden araç sürücüsü, eşinin ve kendisinin Özdağ'ın korumaları tarafından darp edildiğini öne sürerek şikayetçi oldu.

Başkan Seçer, Tarsus'taki çalışmaları inceledi

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarsus'ta tamamlanan ve yapımı süren çalışmaları yerinde inceledi. Seçer, 'Tarsus her şeyi hak ediyor. Biz de Tarsus'un hakkını vermek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gecemizi gündüzümüze katıp çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

Mezitli Belediyesi'nin kardeş kenti Mersin'de

10. Uluslararası Soli Güneş Festivali için Mersin'e gelen Mezitli Belediyesi kardeş kenti Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Ottman ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı ziyaret etti.

Teşkilat Akademisi Mahalle 7. haftasında

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen 'Teşkilat Akademisi Mahalle' devam ediyor.

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığında görev dağılımı yapıldı

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığınca Mersin İl Başkanlığı görevine getirilen Yavuz Akgül yeni yönetimini açıkladı.

Başkan Gültak'ın 50 milyon TL'lik borçlanma talebi oy birliğiyle komisyonlara havale edildi

MERSİN (İHA) – Akdeniz Belediye Meclisi, olağanüstü yaptığı toplantıda, Akdeniz'e bağlı mahallelere sunulacak hizmetler, proje ve çalışmaların kesintisiz ve sağlıklı sürmesi için talep edilen borçlanma yetkisi teklifini oy birliğiyle komisyonlara havale etti. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 'Talebimiz, tamamen hizmete dayalı bir borçlanma' dedi.

Başkan Seçer, meclisten 310 milyon TL'lik borçlanma yetkisini aldı

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi, İller Bankası veya ticari bankalardan faiz hariç 310 milyon TL kredi kullanma konusunda Başkan Vahap Seçer'e borçlanma yetkisi verilmesini oy birliğiyle kabul etti.

Akdeniz Belediye Meclisi'nde 'İstiklal Marşı' ve 'Öcalan' gerginliği

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisi'nde İstiklal Marşı'nı okumayan HDP'li meclis üyeleri Öcalan propagandası yapınca gerginlik yaşandı.

Akdeniz Belediye Meclisinden Gaziantep'e 'evet', Diyarbakır'a 'hayır'

Akdeniz Belediye Meclisi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile 'kardeş şehir' protokolü imzalanmasını oy birliğiyle kabul ederken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile aynı protokolün imzalanmasını kayyum atanması gerekçesiyle reddetti.

Başkan Seçer: 'Mevzuat dışına çıkıldığı noktada gerekli müdahaleyi yaparız'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, meclis toplantısında, Taşucu'ndaki SEKA Limanında süren çalışmaların yasalara uygun yapılması gerektiğini belirterek, 'Mersin Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanında olan gelişmelere asla seyirci kalamayız. Mevzuat dışına çıkıldığı noktada gerekli müdahaleyi yaparız' dedi.

Gültak: 'Mersin'i lojistik üssüne ve güçlü bir liman şehrine çevirmenin temelini atıyoruz'

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ana konteynır aktarma limanı ile birlikte Mersin Limanı'nın daha da büyüyeceğini, ülke ve kent ekonomisine katkısının da 4 kat artacağını belirterek, Bir liman şehri olan Mersin'i büyütmek istiyorsak öncelikle Akdeniz'i yapılandırmamız lazım. Akdeniz'i yapılandırmadan bu limanı da yapamayız. İşte biz, bu şehri bir lojistik üssüne ve dünyanın en güçlü liman şehrine çevirmek için uğraşıyor, bugünden bunun temellerini atıyoruz' dedi.

Gültak: 'Bu dünya bize miras değil, çocuklarımızın emanetidir'

MERSİN (İHA) – Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, meclis toplantısında çevreye dikkat çekti. Meclis üyelerine, Çevre Haftası çerçevesinde düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgi veren Gültak, 'Bu dünya bize miras değil, çocuklarımızın emanetidir' dedi.

AK Parti'li Yılmaz: 'Mersin, lojistik gücüyle ülkemizin dünyaya açılan kapısı'

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Türkiye'nin ihracat rekorları kırmaya devam ettiğini belirterek, 'Ülkemizin en önemli ve en işlek uluslararası limanı, ulaşım olanağı ve gelişmiş serbest bölge faaliyetlerini barındıran, lojistik gücüyle Türkiye'yi dünyaya açan Mersinimiz, gerçekleştirdiği ihracat rakamlarıyla bu rekorların kırılmasına büyük katkı sağladı' dedi.

AK Parti'li Yılmaz'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'a kınama

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, AK Parti'li kadın belediye meclis üyesine yönelik sözlerine tepki göstererek, 'Belediye başkanının bu ahlaksız tavrını ve partisinin ikiyüzlü tutumunu şiddetle kınıyorum' dedi.

Seçer: 'Mersin fırsatlar kenti'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'in fırsatlar kenti olduğunu belirterek, 'Mersinliyiz' kimliğini, bilincini geliştirmek, Mersin'i tanıtmak bizim asıl görevimiz olmalı' dedi.

AK Parti'li Yılmaz, Müftülük Külliyesi inşaatında incelemelerde bulundu

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, içerisinde bin 800 kişi kapasiteli cami, yatılı kuran kursu ve birçok yaşam alanı yer alan Mersin İl Müftülüğü Külliyesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Toplam 403 haber.