Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Mezitli Belediyesi, Bozön'de orman dışına çıkarılan alan için başvuruda bulundu

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile orman alanından çıkarılarak hazineye devredilen Bozön Mahallesindeki alanın kullanımı konusunda başvuruda bulunduklarını açıkladı. Tarhan, 'Mesire alanı olarak kullanılabilir ya da tarımsal üretimde vatandaşların düşük maliyetle enerjiye ulaşabilmesi için güneş tarlası yapılabilir' dedi.

Başkan Gültak'tan 'Mersin'e gelin' çağrısı

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Türkiye'nin en önemli limanlarının ve serbest bölgesinin Mersin'de olduğuna işaret ederek, iş insanları başta olmak üzere şehir dışında yaşayan vatandaşları sömestr tatilinde kente davet etti. Gültak, Ticaret açısından insanlar gelip buradan iş alabilirler. Gittiklerinde kendi iş kollarında ticaret başlatabilirler. Bunu çok önemsiyorum. Gelecek olan iş insanlarının bu yönleriyle de Mersin'den faydalanmalarını istiyoruz dedi.

Çatalköy-Mezitli El Ele projesi hayata geçiyor

Mezitli El Ele projesi hayata geçiyor. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ile bir araya gelerek projenin detaylarını görüştü.

Seçer: 'İmar planlarını bir an önce bitireceğiz'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, imar planlarının şeffaf, hukuka, hakka uygun şekilde yürümesi için her türlü katkıyı sunduğunu belirterek, 'Ama kolay yürümüyor. Bunu da görüyorum. Bu planları bir an önce bitireceğiz' dedi.

Seçer: 'Ulaşım Master Planını yeniliyoruz'

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, en son 2015 yılında yapılan ve üzerinden 7 yıl geçen Ulaşım Master Planını yenileyeceklerini belirterek, 'Ulaşım Master Planımız yaklaşık 1,5 yıl içerisinde tamamlanacak' dedi.

Başkan Gültak, kentsel dönüşüm için herkesten destek istedi

MERSİN (İHA) – Sabaha karşı Kıbrıs açıklarında meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremin Mersin'de şiddetli hissedilmesinin ardından bir kez daha kentsel dönüşümü gündeme getiren Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Mersin'de kentsel dönüşüm seferberliği ilan edilmesi gerektiğini belirtti. Gültak, kentsel dönüşüm için tüm Mersinlilerden destek istedi.

MHP'li Kılavuz'dan Raziye Oskay cinayetine tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin'de 25 yaşındaki Raziye Oskay'ın ayrıldığı nişanlısı tarafından sokak ortasından öldürülmesine tepki göstererek, katil zanlısının en ağır cezayı alması gerektiğini söyledi.

Seçer: '2 yıl içinde banka borcu kullanmadan 1 milyar 40 milyon liralık borç ödedik'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, borçlanma talebine meclisten onay alamadıklarını, bu nedenle mahkemeye gittiklerini belirterek, 2 yılda banka borcu kullanmadan eski döneme ait sadece Büyükşehir Belediyesi için 1 milyar 40 milyon liralık borç ödediklerini söyledi. Belediyeye yeni araçlar aldıklarını da söyleyen Seçer, '20 itfaiye aracı, 10 cenaze nakil aracı, 2 ambulans, 56 kamyonet ve 2 forklift olmak üzere toplam 90 yeni aracı filomuza dahil ettik' dedi.

Mersin'de Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nce 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Başkan Bozdoğan: 'Kaçak yapılara göz yummayacağız'

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus'ta ruhsata aykırı inşa edilen yapılara ve özel işletmelerin kaçak yapılarına asla göz yumulmayacağını söyledi. Bozdoğan, 'Biz kaçak olan, hukuka ve mevzuata aykırı olan ne varsa karşısında durmaya devam edeceğiz' dedi.

Başkan Seçer, esnaf ziyaretinde vatandaşın sorunlarını dinledi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, merkez Akdeniz ilçesindeki esnafı ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Seçer, ziyaret boyunca esnafın ve caddelerdeki vatandaşların sorunlarını dinledi.

AK Parti'li Şen: 'Temel hedefimiz var, 2023 seçimlerini kazanmak'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, 2023 vizyonu ve sonrası için çeşitli çalışmalar yapmaları gerektiğini belirterek, Tabi ki temel hedefimiz var 2023 seçimleri kazanmak. Onun için çalışmaya çok daha önce başlamamız gerekiyor dedi.

Akdeniz Belediyesinden muhtarlara 500 liralık fatura desteği

Akdeniz Belediye Meclisinin oybirliği aldığı kararla, ilçe sınırları içinde hizmet veren 65 mahalle muhtarlığının elektrik, su, telefon, internet ve doğalgaz gibi faturalarının 500 TL'lik kısmı ayni olarak karşılanacak.

AK Parti'li Yılmaz'dan CHP'li Başarır'a tepki

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda kendisine yönelik hakaret, iftira ve tehditte bulunduğunu belirterek, Alacağı hiçbir ceza insanlık ve hukuk dışı fiilinin karşılığı olmasa da adaletin tesisi noktasında kendisi aleyhinde hukuki yollara başvuracağımı bildiririm' dedi.

Dolar Satanların Araştırılması Teklifi AKP ve MHP oylarıyla Reddedildi!

20 Aralıkta gününde yaşanan kur hareketliliğiyle ilgili CHP'nin TBMM'ye sunduğu araştırma önergesi Reddedildi. CHP sözcüsü Öztrak, "20 Aralık Finansal Kumpasının araştırılması için verdiğimiz önerge, AKP ve MHP oylarıyla Reddedildi. Milletimizin alın terini, emeğini, yılların üç beş kuruş birikimini "köpük" görüp bir gecede hüpletenler; önce sandıkta millete, sonra hukuk önünde adalete hesabını verecektir" dedi.

Mersin Metrosunun temelini Kılıçdaroğlu ve Akşener attı

MERSİN (İHA) – Mersinlilerin uzun senelerdir beklediği metronun temeli, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle atıldı. Mersin Metrosunun temelini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile beraber attı.

Kılıçdaroğlu ve Akşener Mersin'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin 100'üncü yıl sergisine katıldı.

Seçer: 'Derdimiz, tasamız Mersin'e hizmet etmek'

MERSİN (İHA) – 2021'in son gününde belediyenin yönetim kadrosuyla bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, toplumsal barışa dikkat çekerek, bürokratlarından da tüm vatandaşlara karşı aynı mesafede olmalarını istedi. Seçer, 'Bizim derdimiz, tasamız Mersin'e hizmet etmek; dolayısıyla ülkemize, vatandaşlarımıza, insanlığa hizmet etmek. Başka bir amacımız yok' dedi.

Elvan: 'Sizinle birlikte yapmaya devam edeceğiz'

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Neyi başarmışsak, bundan sonra da neyi başaracaksak sizinle birlikte yaptık ve sizinle birlikte yapmaya devam edeceğiz dedi.

Toplam 253 haber.