Sağlık

Toroslar'da zabıta ekipleri bayram denetimi yaptı Toroslar'da zabıta ekipleri bayram denetimi yaptı
MEÜ'de çevrimiçi 'Otizm Üzerine Söyleşiler' etkinliği MEÜ'de çevrimiçi 'Otizm Üzerine Söyleşiler' etkinliği
Mersin Büyükşehir Belediyesinden, çölyak hastalarına glütensiz gıda kolisi Mersin Büyükşehir Belediyesinden, çölyak hastalarına glütensiz gıda kolisi
Hastane'de Korona Tedavisi Gören Asker Virüse Yenik Düştü. Hastane'de Korona Tedavisi Gören Asker Virüse Yenik Düştü.
Büyükşehir Belediyesi, ilk yardımın önemine dikkat çekti Büyükşehir Belediyesi, ilk yardımın önemine dikkat çekti
Toroslar Belediyesi, evde sağlık ve bakım hizmetine devam ediyor Toroslar Belediyesi, evde sağlık ve bakım hizmetine devam ediyor
MGC ile Ortadoğu Hastanesi arasında 'sağlık protokolü' imzalandı MGC ile Ortadoğu Hastanesi arasında 'sağlık protokolü' imzalandı
Dr. Sayıcı: 'Kanser hastalığında erken teşhis hayat kurtarır' Dr. Sayıcı: 'Kanser hastalığında erken teşhis hayat kurtarır'
Mersin'de aynı aileden 3 kişi koronadan hayatını kaybetti. Uzmanlar Uyarıyor! Mersin'de aynı aileden 3 kişi koronadan hayatını kaybetti. Uzmanlar Uyarıyor!
Yapılan Araştırma Sonucu Pfizer-BioNTech  Aşısında Tek Doz Yeterli Değil! İşte Araştırma Sonucu Detayları Yapılan Araştırma Sonucu Pfizer-BioNTech Aşısında Tek Doz Yeterli Değil! İşte Araştırma Sonucu Detayları
Bakan Koca 'Tedarik Sıkıntısı var!' Dedi. Erdoğan Red Etti. Koca ve Erdoğan Arasında Sorun mu var? Bakan Koca "Tedarik Sıkıntısı var!" Dedi. Erdoğan Red Etti. Koca ve Erdoğan Arasında Sorun mu var?
Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'tam kapanma' açıklaması geldi. İşte Detaylar Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan 'tam kapanma' açıklaması geldi. İşte Detaylar
Bu şekilde vaka değil düşmek bitmek bilmez! Bunun adı önlem değil! Bu şekilde vaka değil düşmek bitmek bilmez! Bunun adı önlem değil!
Başhekim İnci: 'Pandemi sürecinde yoğun çalışmayla hastalarımızı sağlıklarına kavuşturduk' Başhekim İnci: 'Pandemi sürecinde yoğun çalışmayla hastalarımızı sağlıklarına kavuşturduk'
Son Dakika: Biontech 2.Doz Aşıları Ertelendi!. Son Dakika: Biontech 2.Doz Aşıları Ertelendi!.
Uzm. Dr. Demir: 'Pandemi sürecindeki başarımızla gurur duyuyoruz' Uzm. Dr. Demir: 'Pandemi sürecindeki başarımızla gurur duyuyoruz'
Sağlık Haberleri

Toroslar'da zabıta ekipleri bayram denetimi yaptı

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, Ramazan Bayramı öncesi tam kapanmada muaf tutulan fırın, pastane, market, bakkal, büfe, manav ve lokanta gibi işletmeler denetlendi.

MEÜ'de çevrimiçi 'Otizm Üzerine Söyleşiler' etkinliği

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen 'Otizm Üzerine Söyleşiler' etkinliğinde, otizm tüm yönleriyle masaya yatırıldı.

9 Mayıs Türkiye'de koronavirüs tablosu yayınlandı. 15 bin Vaka Tespit Edildi.

Türkiye'de koronavirüs salgınında bugün 15 bin 191 yeni vaka tespit edilirken, 283 vatandaşımız da yaşamını yitirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden, çölyak hastalarına glütensiz gıda kolisi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında başlattığı gıda kolisi desteğinde çölyak hastalarını da unutmadı. Büyükşehir, bir yıldır glütensiz ekmek ve un desteğinde bulunduğu kayıtlı 210 çölyak hastasına tam kapanma sürecinde glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda kolileri ulaştırmaya başladı.

Hastane'de Korona Tedavisi Gören Asker Virüse Yenik Düştü.

Milli Savunma Bakanlığı, Topçu ve Füze Okul Komutanlığı'nda görevli Topçu Asteğmen Adayı Kadir Alper Güner'in, corona tedavisi gördüğü hastanede kurtarılamayarak vefat ettiğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi, ilk yardımın önemine dikkat çekti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Trafik ve İlk Yardım Haftasında trafikte kurallara uymanın ve ilk yardımın önemi konusunda bilgilendirme yaptı. İlk yardımda teorik bilgilerin verildiği bilgilendirme sonrasında hayat kurtarıcı manevra ve yöntemler maketler üzerinde gösterildi.

Toroslar Belediyesi, evde sağlık ve bakım hizmetine devam ediyor

Toroslar Belediyesi, pandemi nedeniyle uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinde de 65 yaş ve üzeri, hasta, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 'Güler yüzlü hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu zor günlerde vatandaşlarımızın tüm taleplerini dinliyor ve çözüm ekiplerimizle sonuca ulaştırıyoruz' dedi.

MGC ile Ortadoğu Hastanesi arasında 'sağlık protokolü' imzalandı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) ile Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi arasında, kentteki gazetecilere sağlık indirimini öngören 'sağlık protokolü' imzalandı. Protokolle gazeteciler, hastanedeki muayene ve tedavilerden indirimli yararlanacak.

Dr. Sayıcı: 'Kanser hastalığında erken teşhis hayat kurtarır'

Onkoloji Uzmanı Dr. Yasin Sayıcı, kanser hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu belirterek, Erken teşhis hayat kurtarıcıdır. Erken tanı için insanların çeşitli önlemler alma şansı var dedi.

Mersin'de aynı aileden 3 kişi koronadan hayatını kaybetti. Uzmanlar Uyarıyor!

Mersin’in Erdemli ilçesinde 10 gün içinde aynı aileden 3 kişi Covid-19 kurbanı oldu. 10 gün önce Devlet memuru olan 48 yaşındaki Metin Karataş, geçen cumartesi günü anne 74 yaşındaki Kamile Karataş, dün de 75 yaşındaki babası Mustafa Karataş Covid-19 kurbanı oldu.

Son Dakika haberi... Ayın İlk Korona Tablosu geldi. Vakalarda iyiye gidiş var...

Son dakika haberi... 1 Mayıs korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı! İşte son durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı... 18 Yaş ve Üstüne'de Aşılama Geliyor!..

Sağlık Bakanı Koca, aşı programıyla ilgili açıklamalar yaparken haziranda 30 milyon doz BioNTech geleceğini, Çin aşısının da tedarikte olumlu gelişmelerle planlandığı şekilde devam edeceğini söyledi. Koca, “Aşılama hedefi 65 yaş üstünde yüzde 90” dedi. Bakan Koca’ya “Tam kapanmadan sonra tam açılma mı olacak?” diye sordum. Koca, “dengeli ama pratik hayatı zorlamayacak kontrollü geçiş” olacağını söyledi.

Yapılan Araştırma Sonucu Pfizer-BioNTech Aşısında Tek Doz Yeterli Değil! İşte Araştırma Sonucu Detayları

Birleşik Krallık'ta yayınlanan bir araştırmaya göre, tek doz Pfizer-BioNTech aşısının corona virüsünün yeni mutasyonlarına karşı yeterli değil.

Sağlık Bakanı Koca'dan hem iyi hemde kötü haberler var!. Biontech ve Sputnik V Aşısı için Önemli Açıklamalar var.

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Biontech ve Sputnik V aşısı için çok önemli açıklama

Bakan Koca "Tedarik Sıkıntısı var!" Dedi. Erdoğan Red Etti. Koca ve Erdoğan Arasında Sorun mu var?

Bakan Koca "Tedarik sıkıntısı var" dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan itiraz geldi: Kabul etmiyorum, yeterince aşımız var

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan 'tam kapanma' açıklaması geldi. İşte Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Antalya Valiliği ziyareti ardından koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, " Yeni bir pik dönemi yaşadık. Alınan kısıtlamayla bir miktar düşüş olsa da istediğimiz gibi olmadı. Tam kapanma bir zaruret oldu. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz" dedi.

Bu şekilde vaka değil düşmek bitmek bilmez! Bunun adı önlem değil!

Mersin fatih kayabalık caddesinde oluşan yoğunluk bir kes daha korona vakasının bitmeyeceğini gösterdi!

Başhekim İnci: 'Pandemi sürecinde yoğun çalışmayla hastalarımızı sağlıklarına kavuşturduk'

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet İnci, hastane kaliteleri kategorisinde A Grubunda yer alarak uluslararası düzeyde bölgede örnek gösterilen ender sağlık kuruluşlarından birisi olduklarını belirterek, pandemi sürecinde de yoğun bir çalışmayla hastaları sağlıklarına kavuşturduklarını söyledi.

Son Dakika: Biontech 2.Doz Aşıları Ertelendi!.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "BioNtech aşısının iki dozu arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir." dedi.

Toplam 116 haber.