Sağlık

Mersin'den sağlık haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Sağlık Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Sağlık Haberleri

Özel gereksinimli bireylere duyu bütünleme terapisi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin özel gereksinimli bireylere yönelik 'duyu bütünleme terapisi' devam ediyor.

EuroVelo- Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı Bisiklet Stratejileri ve Saha Çalışması başladı

Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı Bisiklet Stratejileri ve Saha Çalışması Programı' başladı. İki gün sürecek programın açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Mersin tarihine gelmiş en çok 'bisiklet' ve 'bisiklet yolu' kelimesini kullanan belediye başkanı olduğumu düşünüyorum' dedi.

MESKİ, havuz suyu analizlerine devam ediyor

MESKİ, hizmet güvenilirliğini uluslararası alanda kanıtlayan Merkez Su Analiz Laboratuvarı ile havuz suyu analizlerini periyodik olarak gerçekleştiriyor. Bu sayede vatandaşlar, analizi yapılan ve sağlıklı olduğu belirlenen havuzlara gönül rahatlığıyla ve güvenle giriyor.

Mevsimlik tarım işçilerine hijyen kolileri dağıtıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) işbirliğiyle mevsimlik tarım işçilerinin yoğun olarak yaşadığı bölgelere 5 bin hijyen kolisi dağıtıldı.

Tarsus'ta sağlığa zararlı 830 kilogram peynir ele geçirildi

MERSİN (İHA) – Mersin'in Tarsus ilçesinde, zabıta ekipleri son bir haftada sağlığa zararlı 830 kilogram peynir ele geçirdi. Peynirler, Tarsus Belediyesi tarafından imha edildi.

Ali Tamam: 'Kan bağışı en güzel sosyal sorumluluk örneklerinden birisidir'

Mersin Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği Başkanı Ali Tamam, kan bağışının en güzel sosyal sorumluluk örneklerinden birisi olduğunu söyledi.

Mersin'de kan bağışına destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli ve bürokratları, 'Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü'nde kan bağışında bulundu.

Toros Üniversitesinde sağlık turizmi etkinliği

'Sağlık Turizminin Geleceği ve Mersin'de Sağlık Turizmi' konulu panel, Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsünde gerçekleştirildi.

'Akdeniz Kids' ile diş hekimi koltukları çocuklar için daha eğlenceli

Akdeniz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde çocuklara özel hizmete açılan 'Çocuk Diş Kliniği' ile diş hekimi koltukları çocuklar için eğlenceli hale getirildi.

Mezitli'de Bisiklet Evi açıldı

Mezitli Belediyesi ve Mezitli Kent Konseyi iş birliğiyle Bisiklet Evi açıldı. Mezitli Belediyesi Bale Kafe yanında hizmete giren Bisiklet Evinde ücretsiz dersler de verilecek.

Belediyenin fizyoterapi hizmeti sayesinde ayağa kalktı

Mersin'de düşme sonucu yatağa bağımlı hale gelen vatandaşın, Büyükşehir Belediyesinin fizyoterapi hizmeti sayesinde yürümeye başladığı bildirildi.

Silifke'de 'Optisyen ve Gözlükçüler Günü' kutlandı

Mersin'in Silifke ilçesinde 1 Haziran Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı.

Yeşilay, 'Dünya Tütünsüz Günü'nde herkesi sigarasız yaşama davet ediyor

Yeşilay Mersin Şube Başkanı Halit Pekduran, '31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü'nde herkesi sigarasız bir yaşama davet ettiklerini söyledi.

Vali Pehlivan: 'Mersin Şehir Hastanesi pandemi döneminde hayati işlev gördü'

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Türkiye'nin ilk şehir hastanelerinden biri olan Mersin Şehir Hastanesinin, çok geniş sağlık hizmetlerinin verildiği önemli bir merkez olduğunu belirterek, özellikle pandemi süresince son derece hayati bir işlev gördüğünü söyledi.

Dr. Dt. Şimşek: 'Diş ağrısını ihmal etmeyin'

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Sancar Şimşek, birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan diş ağrısının ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, 'Herhangi bir diş ağrısında geciktirmeden diş hekimine başvurmak gerekir' dedi.

Diş tedavisinde dikişsiz implant dönemi

Diş kayıpları sorununda sıkça kullanılan bir yöntem olan implant uygulamasında, bazı hastalar için yaşanabilecek sorunların, 'dijital planlama' yöntemi ile dikişsiz implant uygulaması ile çözülebileceği bildirildi.

Belediye ambulans birimi personeline 'etkili iletişim teknikleri' eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesince, göreve yeni başlayan sağlık personeline yönelik 'etkili iletişim teknikleri' eğitimi verildiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi, 400'ün üzerinde çocuğa ücretsiz Moxo Testi uyguladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi koordinesinde yürütülen, çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tanısına yardımcı olan ve dikkat performansı ölçümü yapan Moxo Dikkat Performans Testini ücretsiz olarak uygulamaya devam ediyor.

Tarsus Belediyesi, iki mahallede iki aile sağlığı merkezi yapıyor

MERSİN (İHA) – Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, vatandaşlara verdiği sözlerden birini daha yerine getiriyor. Şahin Mahallesi ve Tozkoparan Zahit Mahallesinde sağlık ocağı bulunmaması nedeniyle sorun yaşayan vatandaşlar için iki aile sağlığı merkezinin temeli atıldı.

Toplam 382 haber.