Sağlık

Ceviz: 'Obezite yüzyılın en önemli halk sağlığı sorunu' Ceviz: 'Obezite yüzyılın en önemli halk sağlığı sorunu'
Akdeniz'de dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor Akdeniz'de dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor
Büyükşehir Belediyesinden tarım işçilerine hijyen kiti ve narenciye paketi Büyükşehir Belediyesinden tarım işçilerine hijyen kiti ve narenciye paketi
Müjdeli Haber Peş peşe Geldi Kısıtlamalar Kısmen Kaldırıldı Hafta sonu Yasak olmayacak Müjdeli Haber Peş peşe Geldi Kısıtlamalar Kısmen Kaldırıldı Hafta sonu Yasak olmayacak
Mersin'de 8 bin haneye 50 bin kez evde sağlık, bakım ve destek hizmeti Mersin'de 8 bin haneye 50 bin kez evde sağlık, bakım ve destek hizmeti
Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde süt dağıtımına devam ediyor Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde süt dağıtımına devam ediyor
Dr. Burgut: 'Erken tanı hayat kurtarır' Dr. Burgut: 'Erken tanı hayat kurtarır'
Toroslar'da yüz yüze eğitimin başladığı okullar dezenfekte edildi Toroslar'da yüz yüze eğitimin başladığı okullar dezenfekte edildi
Mezitli Belediye Başkanı Tarhan Belediyeye Bisikletle gitti Mezitli Belediye Başkanı Tarhan Belediyeye Bisikletle gitti
Mersin'de Covid-19  vaka sayısı giderek azalıyor Mersin’de Covid-19 vaka sayısı giderek azalıyor
Mersin'de 112 ekipleri, günlük 545 vakaya müdahale etti Mersin'de 112 ekipleri, günlük 545 vakaya müdahale etti
Bahçacı: 'Sigara içenler Covid-19'u daha ağır geçiriyor' Bahçacı: 'Sigara içenler Covid-19'u daha ağır geçiriyor'
Mersin toroslar belediyesi dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor Mersin toroslar belediyesi dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
Mersinde bugün'e kadar 45.500 kişi Covid-19 Aşısı oldu Mersinde bugün'e kadar 45.500 kişi Covid-19 Aşısı oldu
Covid-19 Aşısı hakkında merak edilenler Covid-19 Aşısı hakkında merak edilenler
Hastaneye gitmeyi ihmal edenler kanser riski taşıyor Hastaneye gitmeyi ihmal edenler kanser riski taşıyor
Adana'da yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladı Adana’da yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladı
İslahiye'de 50 kişinin yaşadığı apartman karantinaya alındı İslahiye’de 50 kişinin yaşadığı apartman karantinaya alındı
'Diz ve eklem protezlerine alternatif bir tedavi yöntemi' 'Diz ve eklem protezlerine alternatif bir tedavi yöntemi'
Alzheimer tedavisinde yeşil ışık! Alzheimer tedavisinde yeşil ışık!
Sağlık Haberleri

Ceviz: 'Obezite yüzyılın en önemli halk sağlığı sorunu'

Mersin İl Sağlık Müdürü Emrah Ceviz, obezite ile mücadele etmenin pek çok hastalıkla da mücadele etmek olduğunu belirterek, Fazla kilo ve obezite yüzünden dünyada her yıl en az 3.4 milyon kişi hayatını kaybediyor dedi.

Akdeniz'de dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor

Akdeniz Belediyesine bağlı ekipler, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında, cami, mescit, banka ve kamu kurumları ile özellikle halkın ortak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden tarım işçilerine hijyen kiti ve narenciye paketi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, mevsimlik tarım işçilerine yönelik yardımlarını sürdürüyor. Tarsus'ta tarım işçilerinin yoğun olarak yaşadığı çadırları ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ailelere temizlik kiti ve narenciye ürünlerinin olduğu paketler dağıttı. Ekipler, dans ve oyun etkinlikleri de düzenleyerek çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı.

Mersin'de 8 bin haneye 50 bin kez evde sağlık, bakım ve destek hizmeti

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın evde sağlık, bakım ve destek hizmetleri kapsamında hastalar evlerinde ziyaret ediliyor, muayene ve kontrolleri, kişisel bakım ve temizlikleri yapılıyor. Ekipler tarafından Nisan 2019'dan bu yana 7 bin 951 haneye 49 bin 385 kez hizmet verildi.

Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde süt dağıtımına devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 'Süt Senin Gurur Mersin'in' adıyla başlattığı ve minik öğrencilere süt dağıtımı gerçekleştirdiği Okul Sütü Projesi, pandemi sürecinde de devam ediyor. 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde toplam 1 milyon 200 bin paket sütü çocuklara dağıtan ekipler, bu yıl da 1,5 milyon paket sütü eğitim hayatına evden devam eden öğrencilere ulaştırıyor.

Dr. Burgut: 'Erken tanı hayat kurtarır'

Acil servis uzman Dr. Erhan Burgut, halkın pandemi dolayısıyla hastaneye gitmekten kaçtığını belirterek, 'Diğer hastalıklar gözden kaçmaya başladı. Erken tanı hayat kurtarır. En ufak rahatsızlıkta en yakın hekime başvurun' çağrısında bulundu.

Toroslar'da yüz yüze eğitimin başladığı okullar dezenfekte edildi

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi ekipleri, ilçede yüz yüze eğitimin başladığı okulları dezenfekte etti.

Mezitli Belediye Başkanı Tarhan Belediyeye Bisikletle gitti

MERSİN (İHA) – Sık sık bisikletle belediyeye giderek, vatandaşları bisiklet kullanımına teşvik eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, dünya genelinde her yıl 12 Şubat'ta düzenlenen 'Kışın İşe Bisikletle Gitme Günü'nde de makamına bisikletle gitti.

Mersin’de Covid-19 vaka sayısı giderek azalıyor

Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, bir dönem vaka artış hızında ilk 5 il arasında gösterilen Mersin'de Covid-19 hasta sayısında ciddi düşüş yaşandığına işaret ederek, Covid-19 hastaları için ayırdığımız yoğun bakım yatak doluluk oranı 35'e, entübe oranımız ise yüzde 15'e geriledi dedi.

Mersin'de 112 ekipleri, günlük 545 vakaya müdahale etti

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Mehmet Gül, 2020 yılında 501 bin 472 çağrı aldıklarını belirterek, bunların 199 bin 184'nün vakaya döndüğünü söyledi. Gül, Yaygın istasyon ağımız ile şehir içi vakaların yüzde 93'üne 10 dakikanın altında kırsalda ise yüzde 91'ine 30 dakikanın altında ulaşıyoruz. 2020 yılında günlük ortalama 545 vakaya müdahale ettik dedi.

Bahçacı: 'Sigara içenler Covid-19'u daha ağır geçiriyor'

Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden birinin sigara olduğunu belirterek, 'Yapılan araştırmalar, sigara içenlerin Covid-19'u daha ağır geçirdiğini ortaya koymaktadır. Sigara bağımlılığı bir hastalıktır ve tedavi edilebilir' dedi.

Mersin toroslar belediyesi dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

MERSİN (İHA) – Korona virüsle mücadele çalışmalarına hız kesmeden devam eden Toroslar Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde dezenfekte çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Mersinde bugün'e kadar 45.500 kişi Covid-19 Aşısı oldu

Çinden gelen aşı tüm Türkiye'de uygulanmaya başladı. Mersinde Bugün'e kadar 45.500 kişi aşılandı. Aşı uygulanmaya devam ediyor.

Covid-19 Aşısı hakkında merak edilenler

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülke hali hazırda Çin üretimi koronavirüs aşısı satın aldı. Peki bu aşılar ne kadar etkili oldu/oluyor ve gerçekten bu aşı güvenli mi ?

Hastaneye gitmeyi ihmal edenler kanser riski taşıyor

Korona virüse yakalanabileceği endişesi ile hastaneye gitmeyi erteleyen pek çok kişi, kanserde erken tanı şansını kaybediyor. Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Züleyha Çalıkuşu, dünyada her yıl 18 milyon kişinin ilk kez kanser tanısı aldığını belirterek, Bu yıl kanser hastalığına yakalananların tanıları daha geç evrelerde konmuş ve tedavilerine daha geç başlanmış olacağı için ortalama tedavi başarıları da geçen senelere göre daha düşük olacak. İnsanlar hastanelere gitmekten korkmamalılar dedi.

Adana’da yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde aşılama başladı

Adana'da yaşlı bakım ve engelli merkezlerinde kalan vatandaşlar ile personellere 'CoronaVac' aşısının ilk dozu uygulanmaya başlandı. Toplamda 399 yaşlı, 465 engelli ve 402 personele aşı yapılacak.

İslahiye’de 50 kişinin yaşadığı apartman karantinaya alındı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde korona virüs testi pozitif çıkan astım hastası kadın hastanede tedavi altına alınırken kadının yaşadığı ve 50 kişinin bulunduğu apartman karantina altına alındı.

'Diz ve eklem protezlerine alternatif bir tedavi yöntemi'

Dr. Yüksel Büküşoğlu, kök hücre tedavisinin diz ve eklem kireçlenmelerinde cerrahi müdahaleye alternatif olduğunu söyledi.

Toplam 40 haber.