Sağlık

Mersin'den sağlık haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Sağlık Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Sağlık Haberleri

Büyükşehir Belediyesi 1,5 ton sütü miniklere ulaştırıyor

Mersin'de minik öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılında da Büyükşehir Belediyesinin 'Süt Senin Gurur Mersin'in' projesi kapsamında dağıttığı sütlerle büyüyor. Kent genelinde dezavantajlı bölgelerde belirlenen 113 ilkokula toplam 1 milyon 500 bin kutu süt ulaştırılması hedefleniyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, korana virüse yakalandı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, korona virüse yakalandığını sosyal medyadan duyurdu.

Dr. Dt. Şimşek: 'Şeker hastalarına implant tedavisi yapılabilir'

Diyabet hastalarının en çok sorun yaşadıkları konulardan birinin de ağız ve diş sağlığı olduğunu belirten İdealdent Kurucu Ortaklarından Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Sancar Şimşek, bu hastaların da şekerlerini kontrol altında tuttukları sürece diş implantı yaptırabileceklerini söyledi.

Hekimler uyardı: 'Obezite artıyor'

Uzmanlar, pandemiyle birlikte dünyada olduğu gibi ülkemizde de obezite oranının arttığını belirtiyor. Mersin'de bir araya gelen hekimler, vatandaşları obezite konusunda uyardı.

Mersin'de kamu hastanelerinin yemeklerini öğrenciler yapacak

Mersin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı yataklı sağlık tesislerinin yemek hizmeti, imzalanan protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü Suphi Öner Öner Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Kır Çiçekleri'nin kız çocukları diş kontrolünden geçti

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kır Çiçekleri' projesi kapsamında eğitim alan kız öğrencilerin diş kontrolleri yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi'nde görev yapan diş hekimi tarafından yapılan kontrollerin sonucunda ağız ve diş sağlığı konusunda sorun yaşayan öğrencilerin tedavi süreci başlatılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2021'de 30 bin haneye evde sağlık hizmeti sundu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık ve Bakım Ekibi, ihtiyaç sahibi her haneye sağlık hizmeti ulaştırmayı sürdürüyor. Ekipler, 2021 yılında 30 bin 48 haneye toplam 73 bin 193 kez evde sağlık ve bakım hizmeti sundu.

Toroslar'da Covid-19 tedbirleri sürüyor

Toroslar Belediyesince, Covid-19 tedbirleri kapsamında ilçede bulunan camilerde dezenfeksiyon çalışmalarının aralıksız devam ettiği bildirildi.

6 çocuklu 15 torun sahibi 97 yaşındaki Fadime nine ışığı gördü

Mersin'de 6 çocuklu 15 torun sahibi 97 yaşındaki Fadime Çirpi'nin, karanlık dünyası katarakt ameliyatıyla son buldu.

Mersin'de yerli aşı Turkovac uygulanmaya başlandı

Yerli Covid-19 aşısı Turkovac, Mersin'de de uygulanmaya başlandı. Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bugünden itibaren uygulanmaya başlanan Turkovac aşısına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aşısını olan 54 yaşındaki Kerim Gültekin, 'Daha önce çıksa daha önce Turkovac vurdururdum. Türk bilim adamlarımıza, doktorlarımıza güvendiğim için hatırlatma dozu olarak Turkovac'ı tercih ettim' dedi.

Sağlık Bakanı Koca: Omicron Varyantı Diğer Varyantlardan Daha Hızlı Yayılmaktadır Dedi, Vaka Tablosunu Paylaştı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından Açıklamalar yaparak Koronavirüs tablosunu paylaştı. Güncel Vaka sayısı 26.099 Diğer tüm detaylar haberimizde...

Son Dakika: Fahrettin Koca Açıkladı. OMicron Varyantı Ülkemizde Giderek Yayılıyor. Yeni Vakaların Yüzde 10'u OMicron

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, kalabalık illerde görülen vakaların yüzde 10'undan fazlasının Omicron kaynaklı olduğunu açıkladı. Bakan Koca, sosyal ağlarda yapmış olduğu açıklamasında "Omicron varyantı Avrupa'dan sonra ülkemizde de yayılmaya başladı. Kalabalık illerimizde görülen yeni vakaların yüzde 10'undan fazlası Omicron kaynaklı. Yeni durum, hatırlatma dozunu daha da önemli hale getirmiştir. Aşı takvimi üzerinden 3 ay geçenler aşı etkinliğini güçlendirmelidir" diye konuştu.

Mezitli Belediyesi, vatandaşlara tansiyon ve şeker ölçümü yaptı

Mezitli Belediyesi, özel bir hastane ve bir sivil toplum kuruluşunun ortaklığında yurttaşlara tansiyon ve şeker ölçümü yaptı.

Vali Su: 'Bağımlılıkla mücadelede çok ciddi çalışmalar yapıyoruz'

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali İhsan Su, bağımlılıkla mücadelede çok ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, hedeflerinin, gençleri bu maddelerden uzak tutmak olduğunu söyledi.

Eczacılık Fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından ’beyaz önlük giyme töreni’ gerçekleştirildi.

MEÜ'de kalp ve damar hastalıklarında yeni uygulamalar masaya yatırıldı

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) Hemşirelik Fakültesi ve Türk Hemşireler Derneği Mersin Şubesi tarafından 'Kardiyovasküler Hastalıkların Yönetiminde Yeni Kanıt Temelli Uygulamalar' etkinliği düzenlendi. Çevrim içi gerçekleştirilen etkinlikte, kalp ve damar hastalıklarının belirtileri, riskleri ve tedavi yöntemleri masaya yatırıldı.

Dr. Şimşek: 'Diş gıcırdatma tedavi edilebilir bir hastalık'

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzm. Dr. DT. Sancar Şimşek, diş sıkma veya diş gıcırdatmanın tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu belirterek, Tedavide ilaç kullanımı yerine botox yöntemi ile yüksek başarı sağlanmaktadır. Botox tedavisi ile gereğinden fazla ilaç kullanımından kaçınılmış olup, diğer tedavi yöntemlerinden çok daha yüksek başarı oranına ulaşılabilmektedir dedi.

Ceviz: 'Yeni dönemde aşısızlar yoğun risk altında olacak'

Mersin İl Sağlık Müdürü Emrah Ceviz, mevsimsel etkiye bağlı olarak son iki haftalık süreçte vaka artışında Doğu Akdeniz illerinin ön sıralarda yer aldığını belirterek, Hastalığı ağır geçiren ve yoğun bakımlarda takibi yapılan hastalarımızın yüzde 95'i aşısız veya aşısı tamamlanmamış kişiler. Bu sebeple uzmanların da ifade ettiği gibi yeni dönem aşısızların yoğun risk altında olacağı bir dönem olacak' dedi.

Mersin'de kanserle mücadelede yeni adım

Mersin'in en önemli sağlık merkezlerinden VM Medical Park Mersin Hastanesi'nde Radyasyon Onkolojisi Bölümü hizmete başladı. Mersin ve Akdeniz Bölgesi başta olmak üzere Türkiye genelinde kanser hastalığına karşı önemli bir tedavi üssü olmayı hedefleyen bölüm, yurt dışından gelecek hastalara da hizmet verecek.

Toplam 317 haber.