Sağlık

Mersin'de ciddi şekilde vaka artışı oldu Mersin'de ciddi şekilde vaka artışı oldu
Mersin'de 'Hamile bakım sütü' projesi başlatıldı Mersin'de 'Hamile bakım sütü' projesi başlatıldı
Mersin'de endişelendiren artış Mersin'de endişelendiren artış
Mersin'de işitme engelli vatandaşların engellerini aşan destek hattı Mersin'de işitme engelli vatandaşların engellerini aşan destek hattı
Bel Düzleşmesi Nedir? Bel Düzleşmesi Nedenleri Bel Düzleşmesi Nedir? Bel Düzleşmesi Nedenleri
BioNTech Ceo'su Uğur Şahin: Antikor seviyeleri düşüyor Dedi. Ve üçüncü doz uyarısında bulundu! BioNTech Ceo'su Uğur Şahin: Antikor seviyeleri düşüyor Dedi. Ve üçüncü doz uyarısında bulundu!
İzotonik Su Nedir? İzotonik Su Nedir?
Kollar Nasıl İncelir? Kol İnceltici Egzersizler Kollar Nasıl İncelir? Kol İnceltici Egzersizler
Bel Kaslarını Güçlendirme Hareketleri Nelerdir? Bel Kaslarını Güçlendirme Hareketleri Nelerdir?
Mersin Büyükşehir Belediyesi 24 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbaha ile hizmet verecek Mersin Büyükşehir Belediyesi 24 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbaha ile hizmet verecek
Mezitli Devlet Hastanesi 2023'de faaliyete geçecek! Mezitli Devlet Hastanesi 2023'de faaliyete geçecek!
1 Haftada 5 Kilo Nasıl Alınır? 1 Haftada 5 Kilo Nasıl Alınır?
6 Temmuz salı günü koronavirüs tablosu açıklandı: Vakalar bugün yükseldi! 6 Temmuz salı günü koronavirüs tablosu açıklandı: Vakalar bugün yükseldi!
Sağlık Bakanı açıkladı: Kurban Bayramı'nda ek tedbirler gelecek mi? Sağlık Bakanı açıkladı: Kurban Bayramı'nda ek tedbirler gelecek mi?
Sağlık Haberleri

Mersin'de ciddi şekilde vaka artışı oldu

Mersin’de korona virüs (Yeni tip corona virüs) vakalarındaki artış devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka haritasına göre, Mersin’de vaka sayısı 24-30 Temmuz tarihleri arasında 100 binde 233,58 arttı. Mersin’deki aşılanma oranı ise dün akşam itibariyle yüzde 69,1 oldu.

Mersin'de 'Hamile bakım sütü' projesi başlatıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen, 'Mersin hamile bakım sütü' projesi ile anne adaylarına hamilelik dönemi boyunca taze süt desteği sağlanacağı bildirildi.

Mersin'de endişelendiren artış

19) vakalarındaki artış korkutucu boyutlara yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka haritasında Mersin, en çok vaka artışı olan 7'nci il oldu.

Mersin'de işitme engelli vatandaşların engellerini aşan destek hattı

Mersin Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen, 'İşaret dili ile görüntülü destek ve şikayet hattı' sayesinde, işitme engelli bireylerin iletişim kurmada sorun yaşadıkları kişiler ve kurumlar arasında köprü kurularak kişiler arası iletişimde kolaylık sağlandığı bildirildi.

Bel Düzleşmesi Nedir? Bel Düzleşmesi Nedenleri

Bel düzleşmesi nedir sorusu, belinde ağrı olan ve bu problemden şüphelenen kişilerin internette araştırdığı sorulardan bir tanesidir. Bel düzleşmesi, omurganın kendine has olan eğikliğinin ortadan kalkması ya da azalmasına verilen addır.

BioNTech Ceo'su Uğur Şahin: Antikor seviyeleri düşüyor Dedi. Ve üçüncü doz uyarısında bulundu!

Corona virüsü salgınına karşı aşı geliştirmekte olan BioNTech'in kurucularından ve CEO'su olan Uğur Şahin dikkat çekici açıklama yaptı. Delta varyantı ile alakalı konuşan Şahin, "Antikor seviyeleri düşüyor" diyerek üçüncü doz ile alakalı planlarını aktardı.

Vaka sayısında vahim bayram tablosu: 12 bin 381 kişi korona oldu!

Türkiye'de son 24 saatte 221 bin 463 Covid-19 testi yapıldı, 12 bin 381 kişinin testi pozitif çıktı, 58 kişi vefat etti.

Kısıtlamaları geri getirecek vaka sayısı: 11 bin 94!

Son dakika: Türkiye'de Covid-19 vaka ve vefat sayıları düne göre arttı. 23 Temmuz'da paylaşılan 24 saatlik verilere göre 11 bin 94 vaka tespit edilirken vefat sayısı ise 60 oldu. İyileşen hasta sayısı 5 bin 215 olurken toplam 219 bin 528 test yapıldı.

İzotonik Su Nedir?

İzotonik su nedir sorusu, tıp ve sağlık alanı ile ilgilenen insanların sık sık sorduğu sorulardan birisidir. İzotonik suyun bir diğer adı da izotonik serumdur. İzotonik su, saf su olarak da adlandırılmaktadır.

Kollar Nasıl İncelir? Kol İnceltici Egzersizler

Kollar nasıl incelir sorusu, özellikle kış ayından çıkıp bahar ve yaz aylarına girilmeye başlandığında pek çok kişinin sorduğu ve internette de araştırdığı sorulardan bir tanesidir.

Bel Kaslarını Güçlendirme Hareketleri Nelerdir?

Bel kaslarını güçlendirme hareketleri, dünyada ve ülkemizde pek çok kişi tarafından internette en çok aranan çözüm yollarından bir tanesidir. Bel kasları, oldukça çabuk yorulabilen ve kişilerin günlük yaşamlarını ve iş hayatlarını da ciddi şekilde olumsuz etkileyebilen bir yapıya sahiptir.

13 Temmuz salı günü koronavirüs tablosunda vaka sayısı: 6 bin 285!

Son dakika: Ülkemizdeki covid-19 vaka sayıları düne göre artarken, vefat sayısı düştü . 13 Temmuz'da kaydedilen 24 saatlik verilere göre 6 bin 285 vaka tespit edilirken vefat eden kişi sayısı 46 oldu. İyileşen hasta sayısı 5 bin 162 olurken toplam 234 bin 439 koronavirüs testi yapıldı.

9 Temmuz Perşembe Covid-19 tablosu paylaşıldı. Vakalar hızla artıyor!

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin koronavirüs vaka ve vefat sayılarının olduğu 9 Temmuz Cuma bugünün tablosunu paylaştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi 24 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbaha ile hizmet verecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda 13 ilçenin bütününde 24 mobil kesim ünitesi ve 8 mezbaha ile yurttaşların hizmetinde olacak. Özellikle nüfusun yoğun olduğu yerleri önceleyerek yerleşimleri yapılacak mobil kesim üniteleri ve 8 ilçedeki mezbahalarda kurban kesimleri bedava dağıttığı olacak. Kesimler, 250 sertifikalı kasap, 110 yardımcı personel ve her kesimhanede görevli bir veteriner hekim ile veteriner sağlık teknikerleri gözetmenliğinde yapılacak.

8 Temmuz Perşembe Kovid-19 tablosu paylaşıldı: Vaka sayısı 5.171

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin koronavirüs vaka ve vefat sayılarının olduğu tabloyu paylaştı

Mezitli Devlet Hastanesi 2023'de faaliyete geçecek!

MERSİN (İHA) – Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde uzun zamandır planlaması yapılan 150 yatak ve 50 ünitlik Mezitli Devlet Hastanesinin proje ihalesi kapsamında zemin etüt çalışmaları başladı. Mersin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emrah Ceviz, hastanenin inşaatının 2023’ün 3’üncü çeyreğinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

1 Haftada 5 Kilo Nasıl Alınır?

1 haftada 5 kilo nasıl alınır, sorusu kilosundan memnum olmayan ve kilo almayı hedefleyen insanların sorduğu ve araştırdığı konuların başında gelir.

6 Temmuz salı günü koronavirüs tablosu açıklandı: Vakalar bugün yükseldi!

Son dakika haberine göre; Türkiye'de son 24 saatte 226 bin 651 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 299 vatandaşın testi pozitif çıktı, 37 kişi vefat etti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 881 bin 755 aşı uygulandı. Sağlık Bakanı Koca, "Salgının seyri değişiyor. Aşı ile toplumsal bağışıklık sağlanana kadar mücadele devam edecek. Yarını bugünden garanti altına alalım. Henüz aşınızı olmadıysanız lütfen elinizi çabuk tutun" dedi.

Sağlık Bakanı açıkladı: Kurban Bayramı'nda ek tedbirler gelecek mi?

Sağlık Bakanı Koca, yaklaşan Kurban Bayramı bundan önce merak edilen soruyu yanıtladı. Koca, bayramda ek tedbir olup olmayacağı sorusunu, "Kurban Bayramı’nda ekstra bir tedbir uygulanmayacak" biçiminde cevap verdi.

Toplam 207 haber.