Sağlık

Mersin'den sağlık haberlerine ve gelişmelere anında ulaşın! Sağlık Mersin Haberleri, farklı bakış açısıyla Haberler33'te.

Sağlık Haberleri

Akdeniz'de kadın çiftçilere İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi

Akdeniz Belediyesi, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Mersin İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde, Akdeniz ilçesinde yaşayan kadın çiftçilere 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' verildi.

Prof. Dr. Yılmaz: 'Menopoz bir hastalık değildir, normal bir süreçtir'

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, Mersin Üniversitesi iş birliği ile yürüttüğü Menopoz Okulunda kadınlara yönelik eğitim veren Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, menopoz konusunda kadınların bilinçli olması gerektiğini vurgulayarak, 'Bu bir hastalık değil. Normal bir süreç' dedi.

'Ölür' denilen balık pulu hastası küçük Rehime şifayı Türkiye'de buldu

Mersin'in Silifke ilçesinde, doktorların uzun yaşamaz ölür dediği, halk arasında balık pulu hastalığı olarak bilinen nadir görülen bir deri hastalığı olan iktiyozis hastası 3 yaşındaki Azerbaycanlı Rehime Ceyhun, 45 gündür uygulanan tedaviyle iyileşmeye başladı.

Mersin Üniversitesi'nde 'meme kanseri farkındalık eğitimi' düzenlendi

Mersin Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından, 'meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı' kapsamında 'meme kanseri farkındalık eğitimi' düzenlendi.

Çocuklara el yıkamanın önemi anlatıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesinin iş birliğiyle 15 Ekim Dünya El Yıkama Gününde, bulaşıcı hastalıkların yayılımının azaltılmasına dikkat çekmek amacıyla çocuklara yönelik olarak 'El Yıkama Günü Etkinliği' düzenlendi.

Mezitli Belediyesinden 'Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi'

Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından, Mersin Üniversitesi ve Mezitli Kent Konseyi işbirliğiyle “Meme Kanseri Farkındalığı ve Kendi Kendine Muayene Eğitimi“ düzenlendi.

Prof. Dr. Çeliktaş: 'Teknoloji ve spor yapmamak kamburluğu artırıyor'

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Çeliktaş, günümüzde telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin sıklıkla kullanıldığını, buna bağlı olarak öne eğilerek çalışmanın da arttığını belirterek, 'Günlük yaşam koşulları nedeniyle özellikle spor yapmayan kişilerde sırt kaslarının hızlıca güçsüzleştiğini görüyoruz. Bu da kamburluğu artırıyor' dedi.

MEÜ Onkoloji Hastanesi, kanser ve kalıtsal kan hastalarının umudu oluyor

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlı Onkoloji Hastanesinde gerçekleştirilen ilk 2 ilik nakli, başarıyla sonuçlandı. 3'üncü nakilde de olumlu sonuçlar elde edilirken, hastalara umut kapısı doğdu.

Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde 'Halk Sağlığı Eğitimleri'ne başladı

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'Halk Sağlığı Eğitimleri'ne başladı. 4 merkez ilçe ve Tarsus'a bağlı mahallelerde yapılacak eğitimlerin ilki, Akdeniz ilçesine bağlı Karaduvar Mahallesinde gerçekleştirildi.

Mersin'de Yaşıyorsanız Dikkat! Covid Olabilirsiniz! Vaka Sayısı En Çok Artan İller Arasında Mersin'de Var!

Son Dakika! : Bakan Koca açıklama yaptı. Eğer bu 10 İlden birinde yaşıyorsanız Koronaya yakalanma riskiniz yüksek!... 10 İl arasında Mersin'de bulunuyor! İşte Bakan Koca'nın Açıkladığı o 10 İl..

Mersin Adliyesi'nde 'Covid-19 aşı noktası' hizmete girdi

Mersin Adliyesine, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan işbirliği kapsamında 'Covid-19 aşı noktası' kurulduğu bildirildi.

Toroslar'da yeni doğan bebeklerin ilk hediyesi Başkan Yılmaz'dan

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Gönül Bağı Projesi kapsamında hayata geçen 'İlk Nefes' birimi ile birlikte ilçede yeni doğan Eylül ve Poyraz Efe bebeklerin ailesini ziyaret etti.

Toroslar Belediyesinden Dünya Kalp Gününde sağlık taraması

Toroslar Belediyesi, Dünya Kalp Gününde ilçede yaşayan büyükleri sağlık taramasından geçirdi. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 'Hemşehrilerimizin sağlığı bizim önceliğimiz. Bu çalışmalarla amacımız hemşehrilerimizin yaşam standartlarını daha da yükseltmek' dedi.

Mersin'de 'Hamile Bakım Sütü' projesi sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesinin hamilelere süt desteği sunduğu 'Mersin Hamile Bakım Sütü' projesi, başladığı günden bu yana yaklaşık bin kişiye ulaştı.

Hipofiz tümörü olan kadın başarılı bir ameliyatla tedavi edildi

Mersin'de baş ağrıları ve adet düzensizlikleri nedeniyle hastaneye başvuran kadında iyi huylu hipofiz tümörü tespit edildi. 41 yaşındaki Hamde Alahmad, kafatası açılmadan burundan girilerek yapılan ve yaklaşık 3 saat süren operasyonla sağlığına kavuştu.

Uzm. Dr. Ersöz: 'Sigaraya bağlı ölümler, önlenebilir ölüm nedenleri arasında birinci sırada'

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Ersöz, sigara ve tütün ürünlerine bağlı ölümlerin önlenebilir ölüm nedenleri arasında birinci sırada yer aldığına dikkat çekerek, 'Önlenebilir hastalıkların ve ölümlerin çaresi sizin elinizde. Gelin sigarayı elinizden atın; ağaçlar ve temiz hava, akciğerinize ve size uzun ve sağlıklı ömürler sağlasın' çağrısında bulundu.

'Aktif Ol, Sağlıklı Yaşlan' etkinliği

Mersin'in Tarsus ilçesinde, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, 'Dünya Alzheimer Farkındalık Günü' kapsamında 'Aktif Ol, Sağlıklı Yaşlan' etkinliği düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi, yaşlıları Alzheimer konusunda bilgilendirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla Mersin merkez ve Tarsus Emekli Evi üyelerine yönelik etkinlik düzenledi. Alzheimer hastalığı, belirtileri, korunma yöntemleri ve erken teşhisin öneminin anlatıldığı etkinlikte, yaşlılara mini-mental durum değerlendirme testi de uygulandı.

Minik öğrencilerden klipli 'aşı' çağrısı

Mersin'de, Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan ve öğrencilerin mesajlarının yer aldığı bir kliple aşı çağrısı yapıldı.

Toplam 257 haber.