Hasat döneminde araç muayene hizmeti çiftçinin ayağına geldi

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'ın girişimi ile kurulmuş olan gezici araç muayene istasyonu sayesinde yaylalarda ikamet eden araç sahipleri, şehir merkezi veya çevre ilçelere gitmeden araç muayenesini yaptırıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Hasat döneminde araç muayene hizmeti çiftçinin ayağına geldi
Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın girişimi ile kurulmuş olan gezici araç muayene istasyonu sayesinde yaylalarda ikamet eden araç sahipleri, şehir merkezi veya çevre ilçelere gitmeden araç muayenesini yaptırıyor.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın girişimi ile kurulmuş olan gezici araç muayene istasyonu sayesinde yaylalarda ikamet eden araç sahipleri, şehir merkezi veya çevre ilçelere gitmeden araç muayenesini yaptırıyor.

Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili kuruluş olan TÜVTÜRK’ün gezici araç muayene istasyonu, Toroslar ilçesinin yüksek kesimlerindeki mahallelerde belli periyotlarla hizmet veriyor. Toroslar Belediyesi, hasat döneminin başlaması ve buna bağlı şekilde traktör kullanımının da artış göstermesi sebebiyle gezici araç muayene istasyonunu, Arslanköy Mahallesi’nde yurtdaşın ayağına getirdi. Belediye, araç kusurlarından kaynaklanan kazaları engellemek, trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak, aracın ömrünü uzatmak amacı ile mecburi yapılması gerekli olan periyodik araç muayene işlemini yurtdaşın ulaşımda sıkıntı yaşamadan ve güvenli bir biçimde yapmasını sağladı.

08.00-17.00 saatleri arasında çalışan istasyonda traktör ve motosiklet muayene işlemleri, titizlikle gerçekleştirildi. Araç muayene işlemi için gezici istasyona gelen yurttaşlar, verilen bu hizmetten dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek, "İl merkezine gitmeden traktör ve motosikletlerimizin muayenelerini bu istasyon sayesinde yaptırdık. Başkanımızdan Allah razı olsun" diye konuştular.

Arslanköy Mahalle Muhtarı Erdal Cengiz de hasat döneminde çiftçilerin araç muayeneleri için Mersin’e gitmekte güçlük yaşadığını, gezici araç muayene istasyonu sayesinde büyük kolaylık sağlandığını belirterek, mahallerinde verilen bu hizmetten dolayı Yılmaz’a teşekkür etti. Cengiz, "Başkanımızın desteği ile TÜVTÜRK’ün gezici araç muayene istasyonu, mahalle sakinlerimizin ayağına geldi. Başkanımız bizim daima yanımızda. Kendisine teşekkür ediyoruz" biçiminde konuştu.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da çağın teknoloji çağı olduğunu belirterek, hizmette verimliliği artırmak ve hayatı kolaylaştırmak adına bu tür hizmetleri yurttaşlarla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi. Çiftçilerin, gezici araç muayene istasyonu sayesinde şehir trafiğinde sorun yaşamadan araç muayenelerini yaptırabildiklerini belirten Yılmaz, "Hemşehrilerimizin can güvenliği bizler için her şeyden önemli. Yaylalarımız ile şehir merkezi arasındaki mesafe traktör ve motosiklet sürücüleri için tehlike arz ediyor. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak ve hemşehrilerimizin düzenli olarak yapılması gerekli olan araç muayene işlemini, güvenli bir biçimde yaptırmaları için gezici araç muayene istasyonunun yaylalarımızda kurulmasına vesile oluyoruz. Hemşehrilerimiz de bu hizmetten bir hayli memnun" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN