Kar İsteyen Emeklinin Hayalini Neşet Tarhan Gerçekleştirdi

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın çocuklara yaşattığı kar sürprizi, ileri yaştaki yurttaşların da ilgisini çekti. Sosyal medya üzerinden yapılan çocukların kar mutluluğu paylaşımına 'Bize yok mu?' biçiminde mesaj atan emekli Sevim Çapın'ın hayali, yaşadığı Fatih Mahallesi sakinlerine bayram mutluluğu yaşattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın çocuklara yaşattığı kar sürprizi, ileri yaştaki yurttaşların da ilgisini çekti. Sosyal medya üzerinden yapılan çocukların kar mutluluğu paylaşımına ‘Bize yok mu?’ biçiminde mesaj atan emekli Sevim Çapın’ın hayali, yaşadığı Fatih Mahallesi sakinlerine bayram mutluluğu yaşattı.

Sosyal medyadan Başkan Tarhan’a ulaşan emekli Çapın’ın hayali gerçek oldu. Başkan Tarhan tarafından Fatih Parkına döktürülen iki kamyon kar, 7’den 70’e tüm mahalle halkını sevince boğdu. Fatih parkına akın eden yurttaşlar güzel ve güneşli bir havada kartopu oynamanın zevkini yaşadı. Çapın, mutluluğuni canlı bağlantı yaparak Başkan Tarhan’la paylaştı. Kendisine çok özel bir sürpriz yapıldığını dile getiren emekli Çapın, “Sosyal medyada çocukların mutluluğuni görünce, ‘Başkanımız, biz emeklilere kar yok mu?’ biçiminde talepte bulundum. Ancak bunun gerçekleşeceğine ihtimal vermemiştim. Sağ olsun başkanımız bana çok özel bir doğum günü sürprizi yaşattı. Sadece beni değil tüm mahalle sakinlerini mutlu etti, herkes doyasıya kartopu oynadı. Başkanımız Neşet Tarhan’a bizlere bu sevinci yaşattığı için görüntülü arayarak da teşekkür ettim” dedi.

Ekonomik, sosyal problemlerle ve salgınla mücadele eden yurttaşları bir nebze de olsa mutlu etmek adına kendine iletilen bu isteği yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Tarhan ise “Vatandaşımızın talebi oldukça masumane ve insani bir talepti. Arkadaşlarımızla bunu yerine getirme konusunda karar aldık. Özellikle çocuklarımızın yüzlerindeki sevinci görünce biz de moral bulduk. Mezitlili halkımızın kentimizde mutlu yaşamalarını istiyor, belediyemizin olanakları ve yardım sever Mezitlililerin desteğiyle talepleri yerine getirmeye devam etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN