Keçiboynuzu Balının Bilinmeyen Faydaları - Toros Dağı Bal

Keçiboynuzu balının faydaları aslında sanıldığından çok daha fazladır. Tepeden tırnağa insan sağlığı için oldukça önemli olan bu bal, mutlaka sofralarımızda bulunması gereken bir baldır. Halk arasında harnup ismiyle de bilinen keçiboynuzu balı, özellikle de Mersin'in Toros bölgesinde yetiştirilmektedir. Toros Dağları ve yüksek yaylalarında bu balın üretimi gerçekten özenle yapılmaktadır. Toros Dağları'nın eşsiz doğası bal üretimi için ideal bir ortamdır.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mersin Haber

Keçiboynuzu Balının Bilinmeyen Faydaları
Keçiboynuzu balının faydaları aslında sanıldığından çok daha fazladır. Tepeden tırnağa insan sağlığı için oldukça önemli olan bu bal, mutlaka sofralarımızda bulunması gereken bir baldır. Halk arasında harnup ismiyle de bilinen keçiboynuzu balı, özellikle de Mersin’in Toros bölgesinde yetiştirilmektedir.  Toros Dağları ve yüksek yaylalarında bu balın üretimi gerçekten özenle yapılmaktadır. Toros Dağları’nın eşsiz doğası bal üretimi için ideal bir ortamdır. 
Toros Dağı Balın doğal keçiboynuzu balı için siz de ürünlere göz atabilir ve sipariş verebilirsiniz.


https://www.torosdagibal.com/urun/suzme-keciboynuzu-bali-400-gr

Keçiboynuzu Balı Nedir?
Üretimi genelde Akdeniz bölgesinde yapılan bu doğal bal, monoflora bal türüne aittir. Bu bal türünün anlamı ise arıların çoğunlukla tek çiçek türünden bal toplaması ile oluşan üründür. İşçi arılar bu balı üretmek için keçiboynuzu ağacı çiçeklerini dolaşarak nektar toplarlar. Daha sonra peteklerine bu nektarları götürerek işlerler. Ortaya ise bu muhteşem ve mucizevi ürün çıkar. Tadı ve kokusu diğer çiçek ballarına göre daha farklı olan bu bal farklı lezzetleri merak edenler için idealdir.

Keçiboynuzu Balının Faydaları
Keçiboynuzu balının faydaları hem çocuk hem de yetişkinler için aynı özelliklere sahiptir. Her türlü yaş grubuna hitap eden bu bal, oldukça özel ve sağlıklıdır. Bağışıklık sistemini koruyarak sizleri hastalıklardan uzak tutar. Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıkları ile boğuşurken iyileşme sürecinizi hızlandırır. Bunun dışında kan şekerini de dengelediği için tatlı ihtiyacınızı gidermektedir. Keçiboynuzu balı kalbe ve kemik sağlığına iyi gelen ballardan birisidir. Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için siz de sofralarınızda bu balı eksik etmemelisiniz. Hemen şimdi kaliteli bir keçiboynuzu balı için Toros Dağı Bal ürünlerine göz atabilirsiniz.

Keçiboynuzu Balının Özellikleri
Yüzyıllardır şifa niyetine kullanılan keçiboynuzu balı kendisine özgü özelliklere sahip bir bal türüdür. Diğer ballara göre daha keskin ve ağır bir lezzeti bulunur. Rengi ise daha koyu ve kıvamı ise yoğundur. Çiçek ballarına göre daha fazla vitamin ve mineraller içermektedir. Özellikle de kalsiyum açısından zengin bir baldır, gerekli vitamin ihtiyaçlarınızı karşılamanız konusunda sizlere fayda sağlar. İçerdiği E vitamini ile hastalıklara iyi gelirken, kalsiyum özelliği ile kemik gelişimine katkıda bulunur. Özellikle de nefes almakta zorluk çeken ya da astım hastalarının bir numaralın şifa kaynağıdır.

Keçiboynuzu Balı Nasıl Tüketilmelidir?
Keçiboynuzu balının faydaları konusunda tatmin olduysak şimdi de bu balın nasıl tüketilmesi gerektiğinden bahsedelim. Her bal herkesin damak zevkine hitap etmeyebilir. Bu yüzden ilk olarak balın size ağır gelip gelmediğini anlamak isteyebilirsiniz. Bunun dışında keçiboynuzu balını günde bir tatlı kaşığı ile bir yemek kaşığı miktarında tüketebilirsiniz. İster kahvaltılarınızda isterseniz de ara öğünlerinizde ya da çaylarınızın içine ekleyerek tüketmeniz mümkündür. Aynı zamanda keçiboynuzu balını diyetteyken yaptığınız tatlılara da ekleyebilir ve şeker tüketimini azaltabilirsiniz.

Neden Keçiboynuzu Balı Tüketmeliyiz?
Bal orijinal ve gerçek olduğu takdirde insana en çok fayda sağlayan bir besindir. Aslında arıların her ürettiği besin de bu şekildedir. Arı ekmeğinden tutun polene ve arı sütüne kadar bu sevimli canlıların besinlerinden faydalanmak gerekir. Keçiboynuzu balı ise yine diğer hakiki çiçek balları gibi bizlere fayda sağlıyor. Vücudumuzda bulunan her organa ayrı bir etkisi oluyor. Kalpten kemiklere, mideden bağırsağa kadar aklınıza gelebilecek her organa iyi geliyor. Bu yüzden günlük kullanım miktarına uymak kaidesiyle siz de bu balı evlerinize alarak daha kaliteli bir yaşam sunabilirsiniz. Kaliteli ve her zaman orijinal balların adresi Toros Dağı Bal’ı ziyaret ederek muhteşem ballara sahip olabilirsiniz.

Kaliteli Balın Adresi Toros Dağı Bal
Bal insan sağlığı için yüzyıllardır önemli bir şifa kaynağı olmuştur. Bu yüzden bu gıdayı düzenli olarak tüketmek önemlidir. Fakat bal alırken ve tüketirken dikkat edilmesi gereken unsurlar da bulunur. Öncelikle gerçekliğinden şüphe duyduğunuz bal firmalarını tercih etmemelisiniz. Balların sertifikasının olması ve üretilme koşullarını bilmeniz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Bizler Toros Dağı Bal olarak işimizi yıllardır özenle yapmaktayız. Atalarımızdan gelen arıcılık mesleğini en etik şekillerle devam ettirerek sizlere doğal ve kaliteli ürünler sunuyoruz. Henüz bizim ballarımızı denemediyseniz hemen şimdi ürünlerimize göz atarak kendinizi şımartabilirsiniz.

 

HABERLER33

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN