Kılıçdaroğlu Mersin Mitingiyle İlgili Açıklamalarda bulundu. Her Engele Rağmen Mitingimizi Yapacağız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Aralık'ta Mersin'de yapacakları mitinge ilişkin, 'Sayın Mersin Valisi Cumhuriyet Meydanı'nı yasaklamış. Başka bir yer göstermiş. Mitingimizi yapacağız' açıklamasında bulundu. Bu açıklamayla birlikte CHP Mitingi 4 Aralıkta gerçekleşecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Aralık'ta Mersin'de yapacakları mitinge ilişkin, "Sayın Mersin Valisi Cumhuriyet Meydanı'nı yasaklamış. Başka bir yer göstermiş. Mitingimizi yapacağız" açıklamasında bulundu. Bu açıklamayla birlikte CHP Mitingi 4 Aralıkta gerçekleşecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Eğitim Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı'nca Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen İkinci Yüzyılda Eğitim Hakkı Çalıştayı'nın ardından gazetecilerin 4 Aralık'taki Mersin mitingine ilişkin sorularını yanıtladı.

AA'da yayınlanan habere göre "Mitingimizden niye rahatsızlık duyuyorlar anlamakta güçlük çekiyorum. Demek ki bir kusurları var" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Sayın Mersin Valisi Cumhuriyet Meydanı'nı yasaklıyor. Başka bir yer göstermiş. Mitingimizi yapacağız, Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek. Önümüze engeller koyabilirler, engeller çıkarabilirler ama bilmeleri gerekmektedir, biz bütün engelleri aşmasını bilen bir partinin mensubuyuz, bu gelenekten geliyoruz." İfadelerini kullandı.

 

Olay Geçmişi;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Haydi meydana” diyerek 4 Aralık’ta yapmak istediği mitinge Mersin Valiliğinden ret kararı geldi.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, mitingin eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanındaki alanda yapılacağını açıkladı.

Halk TV'nin aktardığına göre, Aktay, uzun süre valilikten geri dönüş olmadığını, bu nedenden ikinci kez miting için talepte bulunmaya gittiklerinde izin verilmediğini öğrendiklerini söyledi. Miting isteklerine ilişkin biyerden talimat beklenir gibi bir görüntü olduğunu belirten Aktay, “Cumhuriyet Meydanı’nı Cumhuriyetin ve toplumun partisine kapamak gibi bir hadsizliğe tevessül edilmeyeceğini umuyorduk” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN