Kılıçdaroğlu: Yolun Sonu Görülmüştür, Derhal Erken Seçim Olmalıdır!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in saat 16.00'da İYİ Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmenin ardından ortak açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in saat 16.00'da İYİ Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmenin ardından ortak açıklama yaptı.

Bütün fatura sokaktaki vatandaşa çıkıyor. Türk Lirası eriyor. Sadece seyirci kalıyorlar. Karşımızda bir duvar var garip bir yapıyla karşı karşıyayız." dedi.

SEÇİM ÇAĞRISI YAPILDI
Erken seçim çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında, "Böyle zırvalıklarla ekonomi yönetilemez. Yönetemiyorsunuz. Merkez Bankası'nın ya müdürü ol açıklama yap veya Merkez Bankası'na müdahale etme. Koskoca bir kurum itibarsızlaştırıldı. Kendisine açık çağrıda bulunuyorum. Yönetemiyorsun. Milletin sırtına daha fazla yük yükleme. Bir an önce ülkenin seçime gitmesi gerekmektedir." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun ardından konuşan Akşener, "Acil seçim çağrısına katılıyorum. Artık yolun sonu görülmüştür." dedi.

ERDOĞAN İLE BAHÇELİ DE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün Saray'da görüşmüştü.

 

DOLAR 10.60 tl EURO 12 TL'Yİ AŞTI! GRAM ALTIN 635 TL!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz indirimine devam edeceği yönündeki beklentiler sebebiyle haftaya kayıplarla başlayan Türk Lirası, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz açıklamaları ardından değer kaybında yeni bir etaba daha girdi. Dolar, 10,60 TL’yi geçerek zirve noktasını bir adım daha yukarı taşıdı.

Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında faiz kararına ilişkin yapmış olduğu açıklamalarının ardından Dolar/TL öğle saatlerinde 10,56 seviyesine kadar yükselmişti.

Avro ise güne 11,48'den başlarken, gün içerisinde 11,95 seviyesine çıkarak tarihi zirvesini gördü.

Dünkü kapanışta doların satış fiyatı 10,2650 TL, avronun satış fiyatı ise 11,6390 TL olmuştu.

Doların güçlendiği bu dönemde TL'nin de değer kaybetmesi sebebiyle kurdaki yükseliş de durmuyor. Kasım ayında yüzde 5 yükselen kur sene başından itibaren yüzde 35'i aşan değer kazandı.

ERDOĞAN'IN FAİZİ ELEŞTİRİSİ SONRASI DOLAR VE AVRO REKORA KOŞTU


Erdoğan, 18 Kasım'daki Merkez Bankası toplantısı öncesi örtülü faiz talimatı vermişti. Erdoğan, "Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla birlikte olamam, olmam" demişti. Erdoğan'ın açıklamlarından sonra dolar artışını devam ettirdi.

GÖZLER FAİZ KARARINDA


Gözler 18 Kasım'da (yarın) yapılacak Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına çevrildi. Piyasadaki beklenti Erdoğan'ın düşük faiz ısrarı sebebiyle Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık bir faiz indirimi daha yapması yönünde. Merkez'in yurtiçinde %20'ye yakın olan enflasyona rağmen merkezin faizi düşürmesi TL'nin savunmasız kalmasına neden oluyor. Olası karar TL'yi dolar karşısında daha da zayıflatabilir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN