Mersin'de gerçekleştirilen 'Bayram Şekeri' filminin galası büyük ilgi gördü

Akdeniz Belediyesinin katkı sunmuş olduğu 'Bayram Şekeri' filminin Mersin galası yoğun bir katılımla gerçekleşti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Akdeniz Belediyesinin katkı sunmuş olduğu ’Bayram Şekeri’ filminin Mersin galası yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Yapımcılığını ve Yönetmenliğini Bilal Kalyoncu’nun üstlendiği, başrollerinde Öykü Gürman, Ulaş İnan Torun, Deniz Orak, Faruk Sofuoğlu ve Serkan Şengül’ün rol aldığı ’Bayram Şekeri’ filminin Mersin’deki galası yoğun ilgi gördü. Sayapark AVM’de gerçekleştirmiş olan etkinliğe Mersin Valisi Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve eşi Oya Gedik, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak ve eşi Ebru Hatice Öztoprak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve eşi Zehra Aslan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve eşi Behiye Gültak’ın beraberinde çok sayıda davetli katıldı.

"Bayram Şekeri filmi ilimizin tanıtımına katkı sunacaktır"

Sanatın evrensel bir dil olduğuna dikkati çeken Vali Su, "Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki, sanat evrensel bir dildir. Bir kentin tanıtılmasında sanat son derece önemlidir. İnsanlara ulaşmanın pek çok yolu vardır ama en hızlı ve en kolay yol sanattır. Günümüzde de görsel sanatlar öne çıkıyor. Bu anlamda ilimizde çekimi yapılan ’Bayram Şekeri’ filminin inanıyorum ki ilimizin ve ülkemizin tanıtımına çok büyük katkıları olacak. Bu filmin yapımında emeği geçen ve destekleyen başta Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı, Yapımcı Bilal Kalyoncu’yu, tüm oyuncuları ve film ekibini tebrik ediyorum" dedi.

"Amaç Mersin’i Türkiye’ye tanıtmaktır"

Bir şehri tanıtmanın en önemli yollarının kültür ve sanat olduğuna vurgu yapan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, "Bayram Şekeri filminin yapımcısı Bilal Kalyoncu ile bu konu üzerine görüştük. Güzel bir yapıma imza atıldı. Bu film yalnızca Akdeniz’i değil, tüm kenti içinde barındırıyor. Birçok ören yerini ve yaşam alanlarını da izleyiciye sunuyor. Buradaki asıl amaç Mersin’i tüm Türkiye’ye tanıtabilmektir" diye konuştu.

"Hedef 1 Milyon seyirci"

Filmin 1 Milyon izleyiciye ulaşmasının hedeflendiğini dile getiren Başkan Gültak, "Umarım bu rakamlar elde edilir. Bizler de bu şekilde sanat yolu ile pek çok insana Mersin’in kalbi Akdeniz’i de anlatmış olacağız. Biz, bu film sayesinde belki de kafaları karışık olan insanlara karşı Mersin’i çok daha iyi tanıtmayı istedik. Tüm oyunculara, yapımcılara, film ekibine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Değerli protokolümüze de bizleri bugün yalnız bırakmadıklarından dolayı saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

"Bizi Mustafa Gültak ikna etti"

Bayram Şekeri filminin yapımcısı Bilal Kalyoncu da davetlilerin ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bizleri bugün akşam yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Özellikle sanata katkı sunmuş olduğu için Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Biz filmi esasında diğer bir şehirde planlamıştık. Ancak Başkan Gültak, Akdeniz’in ve Mersin’in lansmanını fazlası ile önemsediklerini ifade etti ve bizi buraya gelmeye ikna etti" dedi.

"Şehirler filmlerle anılır"

Çok güzel anılar biriktirerek filmi çektiklerini dile getiren Kalyoncu, şöyle devam etti; "Şehirler filmlerle anılır. Bunun yüzlerce örneği var. Hatta filmler kent tanıtımlarının dahi önüne geçebiliyor. Bu bağlamda Bayram Şekeri filmimiz Mersin için güzel bir şans olduğunu düşünüyorum. Filmimiz pek çok platformda da yayınlanarak milyonlarca insanın beğenisine sunulacak. Bizleri burda çok güzel ağırladınız. Mersin halkı ile müthiş vakitler geçirdik. Özellikle yerel oyuncuları Mersinli halkımızdan seçmeye çalıştık. Tüm oyuncularımızı ve ekibimizi tebrik ediyorum."

"Mustafa Başkanı kıskandım"

Başrol oyuncularından Ulaş İnan Torun ise "Mersin, iklimi gibi çok sıcak insanlarıyla anılıyor. Filmi çektiğimiz süre boyunca herkes o kadar candan davrandı ki, sanata bu kadar değer verilmesi ve kucak açılması anlamında bunu çok kıymetli buluyorum" ifadelerini kullandı. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın filmde küçük bir rol almasına da esprili bir dille atıfta bulunan Torun, "Mustafa Başkanı benden çok daha iyi oynadığı için kıskandım ama kendine katkılarından ötürü de çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Etkinlik, galanın ardından film gösterimi ile devam etti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN