Mersin'de PKK operasyonu: 11 gözaltı

Suriye'de PKK bölücü terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikten sonra geldikleri Mersin'de, sosyal ağ üzerinden bölücü terör örgütünü övücü mahiyette paylaşımlar yapmış oldukları belirlenen 4'ü kadın 11 şüpheli gözaltına alındı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Suriye’de PKK bölücü terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikten sonra geldikleri Mersin’de, sosyal ağ üzerinden bölücü terör örgütünü övücü mahiyette paylaşımlar yapmış oldukları belirlenen 4’ü kadın 11 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Suriye’de bölücü terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikten sonra Mersin’e geldikleri yönünde bilgiler elde edilen ve sosyal ağ üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG bölücü terör örgütünün yapılarını, mensuplarını, eylem ve faaliyetlerini övücü ve destekleyici mahiyette paylaşımlar yapmış oldukları tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalşışmaya başlandı. Yürütülen teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen eş zamanlı olarak operasyonlarda, 4’ü kadın 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN