Mersin'de sahte içki şüphelisi 4 kişi tutuklandı

Mersin merkezli Adana ve İstanbul'da gerçekleştirmiş olan operasyonlarda, kaçak etil alkol ve bu alkollerden elde edilen sahte içki ticareti yapmış oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin merkezli Adana ve İstanbul’da gerçekleştirmiş olan operasyonlarda, kaçak etil alkol ve bu alkollerden elde edilen sahte içki ticareti yapmış oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından, sahte içki üretiminde kullanılmak üzere yasa dışı şekilde etil alkol ticareti yaparak devleti çok miktarda zarara uğratan ve alkol zehirlenmelerine sebebiyet veren şahısların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalşışmaya başlandı.

Çalışma kapsamında, kaçak etil alkol ve bu etil alkollerden üretilen kaçak içki ticareti yapmış oldukları tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik 15 Aralık tarihinde Mersin merkezli Adana ve İstanbul’da operasyon düzenlendi. Eş zamanlı operasyonlarda Mersin’de 2, Adana’da 3 ve İstanbul’da 1 kişi olmak üzere 6 şüpheli gözaltına alındı. Adliye sevk edilen şüphelilerden F.E., M.E., S.K. Ve B.E. Tutuklandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN