Mersin'de trajikomik olay: Hırsız bozuk telefonu çaldı

Mersin'de telefonunu yaptırma bahanesiyle girdiği dükkanda masadaki cep telefonunu çaldığı iddia edilen şahıs, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Masadaki 6 numaralı telefondan bozuk olanı çalan şüpheliye çağrıda bulunan telefoncu, 'O telefon yapılmaz. Geri getir' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’de telefonunu yaptırma bahanesiyle girdiği dükkanda masadaki cep telefonunu çaldığı iddia edilen şahıs, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Masadaki 6 numaralı telefondan bozuk olanı çalan şüpheliye çağrıda bulunan telefoncu, "O telefon yapılmaz. Geri getir" dedi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi 18. Cadde üstünde bulunan bir telefoncuya gelen şüpheli bir şahıs, monitörü kırık olan telefonunu yaptırmak istedi. Telefoncudaki çalışanları bir süre oyalayan şahıs, ardından içerdekilerin boşluğundan faydalanarak, masa üzerinde bulunan bir telefonu cebine attı. Bir süre daha çalışanlarla konuşan şahıs, ardından kendi telefonunu da alarak bölgeden uzaklaştı. Daha sonra masadaki bir telefonun eksik olduğunu gören telefoncu, güvenlik kameralarından telefon çalındığını fark ederek durumu polise bildirdi.

Olayla ilgili konuşan dükkan sahibi Sertan Gündem, 20 senedir telefonculuk yaptığını fakat böyle bir şey yaşamadığını söyledi. Dün komik ve talihsiz bir olayla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Gündem, "Dün bayi bir arkadaşımızın 6 cihazından 5’ini onardık, 1’i iade çıkmıştı. Lakin bir kişi cihazlar tam kayıta girerken iş yerimize geliyor. Kameralarda da görülmüş olduğu gibi el çabukluğuyla cihazı cebine alıp, koyup gidiyor. Şahıs bir tane bozuk telefon getirdi. Ekran değişim için fiyat istedi bizden. Bizim arkadaşlarda teknik servis kısmına cihazı getiriyor. O anki dalgınla, çok kısa bir sürede telefonu çalıyor" dedi.

"O cihaz yapılmaz, geri getir"

Masada 6 telefon bulunduğunu kaydeden Gündem, "5 cihaz sağlam, 1 cihaz ise olmayan, bozuk bir cihaz. Şahıs da komik ama arızalı cihazı çalıyor. Oda istediğini alamadı ama bizde mağdur olduk. Çünkü bayiye iade edilecek bir cihazdı. Bozuk ama mecbur iade etmek zorundayız. Alan arkadaşa söylüyorum. Mümkünse geri getirsin, bıraksın gitsin bir yere. Çünkü o cihaz olmaz, yani yapılmaz. En azından sahiben teslim edelim. Konuyla ilgili de şikayette bulunduk" biçiminde konuştu.

Güvenlik kameraları saniye saniye görüntüledi

Öte yandan şüpheli şahsın cep telefonunu alma anları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülere göre dükkana giren şahıs, önce kendi telefonunu vererek, tamir ettirmek istiyor. Bir süre çalışanlarla konuşan şüpheli, bir hamle yapıyor ancak bu girişiminde başarısız oluyor. Daha sonra konuşmayı sürdüren şahıs, ardından bir boşlukta masa üzerindeki telefonu el çabukluğuyla alarak, cebine koyuyor. Ardından kendi cep telefonunu da alan şüpheli, dükkandan rahat bir biçimde ayrılıyor.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN