Mersin'de üretici bayanlara satış desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesince, üretici bayanların emeklerinin ekonomik değere dönüştürebilmesi için Silifke ve Erdemli ilçelerinde 'üretici kadın stantları' kurulmuş olduğu bildirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin'de üretici bayanlara satış desteği
Mersin Büyükşehir Belediyesince, üretici bayanların emeklerinin ekonomik değere dönüştürebilmesi için Silifke ve Erdemli ilçelerinde ’üretici kadın stantları” kurulmuş olduğu bildirildi.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Büyükşehir Belediyesince, üretici bayanların emeklerinin ekonomik değere dönüştürebilmesi için Silifke ve Erdemli ilçelerinde ’üretici kadın stantları” kurulmuş olduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi tarafından kurulmuş olan stantlarda üretici bayanlar binbir emek ve zahmetle ürettikleri ürünlerin satışını yapıyor. Silifke’de Şehir Stadyumu yanında kurulmuş olan 15 stantta 40 kadın üretici, Erdemli’de Doğan Aquapark önünde kurulmuş olan 13 stantta ise 28 kadın üretici ürünlerini sergiliyor.

Üreten bayanlara satıştan önce pazarlama dersleri

Büyükşehir Belediyesi, kurmuş olduğu stantlarla bayanların emeğini görünür kılarken, vermiş olduğu eğitimlerle de ürünlerini pazarlamaları noktasında destek veriyor. Her iki ilçede de bayanlar stantlarının başına geçmeden önce satış-pazarlama, diksiyon, müşteri ilişkileri ve ambalajlama eğitimleri aldı. Verilen eğitimler sayesinde üretici bayanlar satış konusunda donanım kazandı. Silifke’de stantlar sezon sonuna kadar perşembe ve cuma günleri, Erdemli’de ise yine sezon sonuna kadar cuma, cumartesi ve pazar günleri satışa açık olacak.

“Çalışmalarımız diğer ilçelerde de devam edecek”

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesinde görevli Burcu Sert, evdeki gizli kadın iş gücünü açığa çıkartmayı amaçladıklarını vurgulayarak, “Bu projedeki hedefimiz bayanların ev ekonomisine katkıda bulunmak. Bu şekildeki çalışmalarımız diğer ilçelerde de devam edecek” dedi.

“Buradan kazandıklarıyla çocuğunu üniversitede okutanlarımız var”

Üreticilerden Saniye Tekinol, pek çok bayanın sattıkları ürünlerle çocuğunu okuttuğunu belirterek, “El işi ürünler satıyoruz. Kadınlarımız çok yarar görüyor. Buradan kazandıklarıyla çocuğunu üniversitede okutanlarımız var. Elimizden ne gelirse yapmaya, ürünlerimizi değerlendirmeye, hergün üretmeye çalışmaktayız. Üretici bayanlarımız bunu ileride daha da güzelleştirecek" ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN