Mersin'de Vizyon Projesi Olan Metro Temeli Yarın Atılıyor. Törene Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Katılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ve Başkan Vahap Seçer'in 'vizyon projesi' olarak değerlendirdiği metronun temeli, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. senesinde atılıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ve Başkan Vahap Seçer’in ’vizyon projesi’ olarak değerlendirdiği metronun temeli, 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. senesinde atılıyor.

’Metro Projesi’nin bir uygarlık projesi olduğunu belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Metronun temelini, Mersin’in 100. Kurtuluş yıl dönümü olan 3 Ocak 2022 tarihinde atacağız. 3 Ocak 2022, Mersin için yeni bir milat olacak. Bu proje hemde Mersin’in gelmiş geçmiş en büyük yerel projesi olma özelliğine sahip. Mersin’de raylı sistemler döneminin başlayacağı bu projeyle, bizler de Mersin adına yeni bir yüzyıla yeni ufuklar açarak girmek ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir marka kent bırakma hedefindeyiz” dedi.

“Metronun kent yaşamına çok önemli katkıları olacak”

’Raylı Sistemler Projesi’nin 3 etaptan oluştuğunu ve ilk etap olan batıda Mezitli Belediyesi eski hizmet binası ile doğuda eski otogar arasını kapsayan toplam 13.4 km'lik yeraltı metro inşaatının temelinin atılacağını hatırlatan Seçer, söz konusu yeraltı metrosunun da 11 istasyondan oluşacağını ifade etti. Metronun kent yaşamına çok önemli katkıları olacağını belirten Seçer, “Metro çok konforlu, çok süratli, çok ucuz bir toplu taşıma modeli ama kente katacağı başka önemli değerler de var. Bir kere kentin 4 ilçesini merkezle birbirine bağlayacak. 4 merkez ilçede yaşamakta olan farklı sosyo-ekonomik yapıda, farklı sosyo-kültürel yapıdaki insanlar da metro diğer bölgelere çok daha rahat ulaşma olanağı bulacak” ifadelerini kullandı.

“3 Ocak’ta saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’ndayız”

3 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek olan törene çok büyük bir katılım beklediklerini kaydeden Seçer, “Temel atma töreninde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilk sırada olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşu, oda, dernek ve sendika temsilcilerinin beraberinde vatandaşlarımızla beraber olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşayacağız. Tüm halkımızla birlikte 3 Ocak’ta saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda Mersin Metrosunun temelini atacağız. Tüm hemşehrilerimi bu özel ve anlamlı günde beraber olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN