Mersin'de yayla yolları karla kaplandı, ekiplerin mücadelesi başladı

MERSİN (İHA) – Mersin'de merkeze bağlı yüksek kesimlerdeki yaylaların yolları karla kaplandı. Karla mücadele çalışmalarına hızla başlayan merkez ilçe Toroslar Belediyesi ekipleri, kapanan yolları açmaya başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

MERSİN (İHA) – Mersin’de merkeze bağlı yüksek kesimlerdeki yaylaların yolları karla kaplandı. Karla mücadele çalışmalarına hızla başlayan merkez ilçe Toroslar Belediyesi ekipleri, kapanan yolları açmaya başladı.

Toros Dağları’nın eteklerindeki yaylalarda yoğun kar yağışı etkili oluyor. Birçok yayla yolu, kar sebebiyle ulaşıma kapanırken, Toroslar Belediyesi de ilçe sınırları içindeki yaylalarda etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarını devam ettiriyor. Belediye ekipleri, ulaşıma kapanan yolları iş makinalarıyla açarak araç ve yaya trafiğini rahatlatıyor, muhtemel kar yağışına karşı da tedbirlerine devam ediyor.

“Amacımız, hemşehrilerimizin mağdur olmaması”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yapmış olduğu açıklamada, vatandaşların herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için karla mücadele ekiplerinin 7x24 teyakkuz halinde olduğunu ifade etti. Başkan Yılmaz, "İlçemizin yüksek rakımlı mahallelerinde etkili olan kar yağışı ile harekete geçerek karla mücadele çalışmalarımıza başladık. Amacımız, hemşehrilerimizin mağdur olmamaları. Araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı bir biçimde ilerleyebilmesi için ekiplerimiz yol açma çalışmalarına devam edecek. En ufak bir olumsuzluğa anında müdahale eden ekiplerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN