Mersin'deki orman yangınında çok sayıda sera da zarar gördü

Mersin'in Bozyazı ilçesinde çıkan orman yangınında çok sayıda sera da zarar gördü. 7 helikopter ve bir uçağın söndürme çalışmasına katılmış olduğu orman yangını güçlü rüzgara rağmen zorlukla de olsa kontrol altına aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in Bozyazı ilçesinde çıkan orman yangınında çok sayıda sera da zarar gördü. 7 helikopter ve bir uçağın söndürme çalışmasına katılmış olduğu orman yangını güçlü rüzgara rağmen zorlukla de olsa kontrol altına aldı.

Alınan bilgiye göre, sabah erken saatlerde Bozyazı ilçesi Gözce Mahallesi’nde ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangın bölgesine 7 helikopter, 1 uçak ile 20 arazöz ve çok sayıda ekip sevk edildi. Yangın bölgedeki güçlü rüzgar sebebiyle Tekeli Mahallesi’ne kadar yayıldı. Yangın bölgede bulunan yerleşim yerlerine yaklaştı pek çok muz ve sebze seralarına zarar verdi. Yangın ekiplerin müdahalesi ile evlere ve ahırlara ulaşmadan kontrol altına alındı.

Ekiplerin yaklaşık 8 saatlik havadan ve karadan mücadelesi sonucu yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı.

Yangından dolayı serası zarar gören yurttaşlardan Muarrem Yamalak, ”Seradayım, senin evin orası yanıyor dediler. Ateş oradan çıkmasıyla buraya kadar inmesi anlık oldu. Arazöz geldi buraya. Havuza su borusunu attık, ev ve ahırı kurtardık. Hep seralar zarar gördü” dedi.

Serası zarar gören Ali Çopur, bölge genelinde hemen her yerde hasar olduğunu aktardı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN