Mersin'e mevsimin ilk karı lapa lapa yağdı

Mersin'in yüksek rakımlı bölgelerine lapa lapa kar yağdı, bin 500 rakım üzeri beyaza büründü. Kar yağdığını duyanlar ise bölgeye giderek keyfini çıkardı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in yüksek rakımlı bölgelerine lapa lapa kar yağdı, bin 500 rakım üzeri beyaza büründü. Kar yağdığını duyanlar ise bölgeye giderek keyfini çıkardı.

Meteoroloji’nin uyarısını yapmış olduğu kar ve sağanak yağış Mersin’de de etkili oldu. Şehir merkezi ve ilçelerde güçlü sağanak yağış etkili olurken, bin 500 rakım üzerindeki bölgeler de ise mevsimin ilk karı lapa lapa yağdı. Erdemli ilçesi ilk sırada olmak üzere çevreden pek çok kişi kar yağışının yoğun olduğu Toros köyü Gezeren mevkiine giderek karın keyfini çıkardı. Bazı yurttaşlar hem kar topu oynadı hem de küçük de olsa ilk kardan adamlarını yaptı.

Erdemli ilçesine bağlı Elvanlı köyünden kar yağışlı bölgeye gelen yurttaşlardan Yahya Hayta, "Kar gezisine geldik arkadaşlarla. Bugün de çok güzel yağmış. Bu ilk kar. Biz tarımla uğraşıyoruz, kuraklık için de çok iyi. İnşallah böyle devam eder, kuraklık sorunu da ortadan kalkar" dedi.

Kar yağışını duyunca gezmeye geldiklerini belirten Hüseyin Danacı da ilk kar yağışını görmenin kendilerine nasip olduğunu ifade etti.

Kar altında arkadaşlarıyla piknik yapmaya geldiğini dile getiren Faruk Danacı ise kar yağmasını aylardır beklediklerini dile getirdi.

Öte yandan, kar yağışı sebebiyle karayolları ekiplerinin her ihtimale karşı kış mevsimi dolayısıyla kapatılan Mersin-Erdemli-Karaman Ayrancı yolunu kontrole çıktığı bildirildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN