Mersin Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmelerine çok sayıda genç başvuru yaptı

Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmeleri yapıldı. Seçmelere, 2004-2013 tarihleri arasında doğan 180 genç ve çocuk başvuru yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmelerine çok sayıda genç başvuru yaptı
Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmeleri yapıldı. Seçmelere, 2004-2013 tarihleri arasında doğan 180 genç ve çocuk başvuru yaptı.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmeleri yapıldı. Seçmelere, 2004-2013 tarihleri arasında doğan 180 genç ve çocuk başvuru yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin bu sezon Türkiye Basketbol Liginde (TBL) mücadele edecek olan Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımının altyapı seçmeleri, Çamlıbel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda yapıldı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesinin yapmış olduğu seçmelere, 2004-2013 tarihleri arasında doğan spora ilgili çocuklar katıldı. Altyapı seçmelerine katılan çocuklar çok büyük bir heyecan yaşadı. Aileleriyle beraber seçmelerin yapıldığı salona gelen çocukların öncelikle ön kayıtları oluşturuldu. Ardından sahaya alınan çocuklar, antrenörlerin yönlendirmeleriyle elemelere katıldı.

“Mersin’den sporcu çocuklar yetiştirmemiz gerekmektedir”

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Erkek Basketbol Takımı Şube Sorumlusu Ali Çekiç, Spor Toto Süper Lig yolunda mücadele edecek olan takımın altyapı seçmelerine başladıklarını belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Erkek Basketbol Takımımız bu yıl Türkiye Basketbol Liginde oynayacak. Bu lig çok önemli bir lig. Spor Toto Süper Lig’in bir alt seviyesi. Dolayısıyla bu üst yapıda oynayacak takımımızın altyapısının çok sağlam olması gerekmektedir. Bizim, Mersin’den sporcu ordusu, sporcu çocuklar yetiştirmemiz gerekmektedir. Dolayısıyla bu gayeyle bir seçme düzenledik” dedi.

“Mersinli gençlere yatırım yapmak istiyoruz”

Altyapı seçmelerinin detaylarından ve izlenecek süreçten de bahseden Çekiç, “2013 doğumlulardan 2004 doğumlulara kadar her jenerasyondan takımlar oluşturacağız. Dolayısıyla yaklaşık 9 yaş grubunda seçme düzenledik. Seçmelerimizde önünün açık olduğunu görmüş olduğumuz yetenekli çocuklarımızı takımlarımıza yerleştireceğiz. Ancak daha henüz hazır olmayan çocuklarımızı da spor okullarımıza alarak, onları da ileriki yıllar için yetiştirmeye çalışacağız. Biz, Mersinli gençlere yatırım yapmak istiyoruz. Buradan çok iyi oyuncular yetiştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Başka yerleri de tercih edebilirdik ama gönlümüz Büyükşehir’den yanaydı”

Seçmelere katılan 11 yaşındaki Mustafa Kemal Hadra’nın annesi Özge Özbayrak Hadra, çocuğunun basketbola bu yıl ilgi duyduğunu söyledi. Kendisinin bir dönem atletizm yapmış olduğunı, eşinin ise diskçi olduğunu vurgulayan Hadra, “Spora olan yatkınlığı esasında aileden geliyor. Biraz daha erken başlatmak istedik ama kendi hazır olmadığı için başlamadı. Bu yıl artık başlamak istedi. İlgisi çok. Çok seviyor. Aslında farklı branşlar da olabilir diye alternatif sunduk ama bunu tercih etti. Biz de saygı duyduk. Artık tabletimizden maçları izlemeye, favorileri olmaya başladı. Biz esasında ilk özel kulüp tercih etmeyi de düşünüyorduk. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduk, kayıtlarımızı yaptırdık. Şimdi güzel gidiyor, memnunuz. Hocalarımız seçmelerin olduğunu belirtti, biz de çok büyük bir heyecan ile geldik” diye konuştu.

“Basketbolcu olmak istiyorum”

11 yaşındaki Mustafa Kemal Hadra ise ilgi duyduğu için basketbola yöneldiğini belirterek, “Boyum uzun diye çok istiyordum. Evde meşin yuvarlağı sektire sektire iyi de oynuyordum. Bizim evin orada pota vardı, ona da atıyordum. Öyle başladı. Bugün seçmeye katıldım. Basketbolcu olmak istiyorum. Güzel çalışacağım, yapacağım. Bundan sonra da başarabildiğim kadar devam edeceğim” dedi.

“Hedefim A takımına yükselmek”

Seçmelere katılan 17 yaşındaki Okyanus Çıplak da GSK Erkek Basketbol Takımının başarılarını takip ettiğini belirterek, “Basketbola ilgim 3. Sınıfta başladı. Üçüncü sınıftan beri izleye izleye başladım. Sonra oynamaya başladım. Benim de hedefim A takımına yükselmek, orada oynamak istiyorum. Hedeflerimi hayata geçirmek için başvurdum” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN