Mersin Mezitli Belediyesi gençlik İnovasyon Merkezi Proje ödülü aldı

Mezitli Belediyesinin 'Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi' projesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ödüle layık görüldü. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Ankara'da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisinde ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mezitli Belediyesinin ‘Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi’ projesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ödül almaya layık görüldü. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Ankara’da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisinde ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 500 bin TL mali desteğin de sağlandığı ‘Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi’ projesine bir senelik bir süreçte uygulamaya konulmasının ardından ek mali destek de verilecek.

Türkiye genelinde çok sayıda belediyenin katılmış olduğu yarışmada desteklenmeye uygun görülen 22 projeden bir tanesi olan Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi projesi kapsamında, genç girişimcileri, fikir sahibi olan ve iş geliştirmek isteyen gençleri destekleyerek, yenilikçi fikirler sağlanması amaçlanıyor. Proje; genç girişimcilere öncelikle tarım, dış ticaret ve girişimcilik alanlarında kariyerlerini başlatma, geliştirme ve devam ettirme fırsatını da sunuyor.

Mersin Üniversitesi, Technoscope, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumlarla yapılacak iş birlikleri ile hayata geçirilecek proje kapsamında, iş fikri olan gençler eğitmenlerle beraber çalışarak kapasitelerini geliştirip, gerekli yardımı alabilecekler.

Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, gençlerin istihdam sorunun beraberinde, geleceğe güvenle bakmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “Gençlerimizi daha verimli ve aktif bir şekilde yaşama katabilmek, özellikle dünyada yaşanan gelişmelerden olumsuz şekilde etkilenmelerinin önüne geçerek birer girişimciye dönüştürebilmek amacı ile Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi projesi hazırlandı. Mezitli, bu konu da diğer kentlere göre daha şanslı durumda. Gençlik merkezlerimizle, Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezimizle gençlerimize yönelik çalışmalarımız büyük ilgi görüyordu. Burada gençlere yıl boyu düzenleyeceğimiz global gönüllülük, tecrübe programları ile destek oluyoruz ve Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi projesi ile de gençlerimize; girişimcilik yolunda altyapı ve destek sunmak, istihdam sağlamak amacı ile eğitmenlerimiz yeni vizyonlar kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN