Mezitli Belediyesi, vatandaşlara tansiyon ve şeker ölçümü yaptı

Mezitli Belediyesi, özel bir hastane ve bir sivil toplum kuruluşunun ortaklığında yurttaşlara tansiyon ve şeker ölçümü yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mezitli Belediyesi, özel bir hastane ve bir sivil toplum kuruluşunun ortaklığında yurttaşlara tansiyon ve şeker ölçümü yaptı.

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mezitli’nin en yoğun bölgelerinden birisi olan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı bankalar otobüs durağı yanında, 2 gün boyunca 09.00-11.00 saatleri arasında gerçekleştirmiş olan şeker ve tansiyon ölçümüne yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sağlık görevlileri tarafından şeker ve tansiyon ölçümü yapılan yurttaşlara sağlıklı ve nitelikli bir hayat için bilgilendirmeler yapılarak broşürler verildi. Ölçümlerin neticesinde sorun tespit edilen yurttaşlara ilgili sağlık kuruluşlarına gitmeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

“Vatandaşlarımızın aktif ve kaliteli biçimde yaş alması için tüm önlemleri alıyoruz”

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da standın açıldığı yere giderek şeker ve tansiyon değerlerini ölçtürdü. Ölçüm için gelen yurttaşlarla sohbet eden Başkan Tarhan, özellikle pandemi sürecinde sağlığın ve sağlık hizmetlerinin daha fazla önem kazandığını söyledi. Önceki senelerde da çeşitli kurum ve kuruluşlarla benzer sağlık taramaları gerçekleştirdiklerini söyleyen Tarhan, “Mezitli Belediyesi olarak hangi yaşta olursa olsun gerek personelimizin gerekse tüm halkımızın aktif ve kaliteli biçimde yaş alması için tüm önlemleri alıyor, bu alandaki hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde de belediye çalışanlarımız arasında sağlık taraması gerçekleştirdik. Bugün de yurttaşlarımıza sağlığın önemine dikkat çekmek amacı ile şeker ve tansiyon ölçümü gerçekleştirdik. Sağlık kuruluşlarında kısa bir süre içinde yapacakları ölçümlerle erken teşhis yapılmasının olabilecek sağlık problemlerinin çözümü açısından büyük öneme sahip olduğunu anlatmaya çalıştık. Paydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN