Mezitli Belediyesinde en düşük ücret 5 bin lira olacak

MERSİN (İHA) – Mezitli Belediyesi, çalışanlarına müjde verdi. Asgari ücretin açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li belediyelerde en düşük ücretin 4 bin 500 lira olacağını açıklamasının ardından Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da personelin alacağı en düşük ücretin net 5 bin TL olacağını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

MERSİN (İHA) – Mezitli Belediyesi, çalışanlarına müjde verdi. Asgari ücretin açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelerde en düşük ücretin 4 bin 500 lira olacağını açıklamasının ardından Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da personelin alacağı en düşük ücretin net 5 bin TL olacağını duyurdu.

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Tarhan, belediye çalışanlarına müjde verdi. İlk açıklamayı sosyal ağ hesabından duyuran Başkan Tarhan, daha sonra yapmış olduğu yazılı açıklamada da belediye çalışanlarının yeni senede alacakları en düşük ücretin 5 000 lira olacağını belirtti. Tarhan, “Bugüne kadar çalışanlarımıza haklarını verirken, toplu sözleşmeleri yaparken, daima şartlarımızı zorluyor ve belirlenen rakamın üstünde bir ücret tarifesi uyguluyorduk. Ancak ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntı ve yüksek enflasyon öyle bir noktaya geldi ki, tüm Türkiye’de olduğu gibi belediyemizin çalışanları da çok zor ekonomik şartlarla mücadele etmek mecburiyetinde kaldı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen ‘CHP’li belediyelerde verilen asgari ücret net 4 bin 500 Türk Lirası olacak’ şeklindeki müjdenin üzerine biz de bir katkı koyarak Mezitli Belediyesindeki en düşük ücreti net 5 000 TL olacak biçimde belirledik. Ekibimizle beraber personelimizin enflasyon baskısından daha az etkilenerek görevlerini daha mutlu şekilde yapabilmeleri için şartlarımızı da zorlayarak önemli bir artış sağlamış olduk. Emekleriyle çağdaş, mutlu Mezitli’yi oluşturan tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN