Mezitli'de zafer coşkusu yürüyüş ve konserle katlandı

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez Mezitli ilçesinde, yurttaşlar 30 Ağustos Zafer Bayramını, yürüyüş ve konserle coşkuyla kutladı. Mezitli Belediyesi, zaferin 99. Yıldönümünü yurttaşların coşkuyla katılmış olduğu yürüyüş ve Grup Naba'nın konseriyle taçlandırdı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

MERSİN (İHA) – Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde, yurttaşlar 30 Ağustos Zafer Bayramını, yürüyüş ve konserle coşkuyla kutladı. Mezitli Belediyesi, zaferin 99. Yıldönümünü yurttaşların coşkuyla katılmış olduğu yürüyüş ve Grup Naba’nın konseriyle taçlandırdı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıldönümünü 7’den 70’e çok sayıda yurtdaşın katılmış olduğu dev bir yürüyüşle kutlayan Mezitli Belediyesi, zafer coşkusunu Amfi Tiyatroda gerçekleştirilmiş olan konserle taçlandırdı. Zafer sevincini bir arada yaşamak isteyen yurttaşların katılmış olduğu etkinlikte, Amfi Tiyatroda sahne alan Grup Naba, birbirinden güzel şarkılarını izleyicilerle beraber seslendirdi. Naba’nın vermiş olduğu akustik konserde bayrak ve ışık şovları gecenin coşkusunu doruğa taşıdı. İzmir Marşının seslendirildiği sırada sahneye çıkan yüzlerce çocuk bayrak denizi oluşturdu.

Belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve yurttaşların katılmış olduğu konserde Amfi Tiyatroya yerleştirilen dev Zafer Meşalesini Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, eşi Sembol Tarhan’la beraber yaktı. Belediye çalışanları göğe yükselen alevlere yaktıkları renkli meşalelerle eşlik etti.

Unutulmaz gecede sahne alan sanatçılara çiçek vererek teşekkür eden Başkan Tarhan, Kurtuluş Savaşının ve Türkiye aydınlanmasının büyük komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün “Zafer; zafere inananlarındır. Başarı; başaracağım diyenlerindir” sözlerini hatırlatarak yapmış olduğu konuşmasında, “Daha 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığında Cumhuriyeti kuracağına inanmıştı. Bu düşüncesini, yakın çevresine daha o koşullarda söylemişti. Üç yıl sonra 1922’de zafere ulaştığı günden günümüze 99 yıl geride kaldı” dedi.

2023’te Cumhuriyetin 100. senesini kutlayacaklarını dile getiren Tarhan, “Cumhuriyeti gerçek demokrasi ile taçlandırmak zorundayız. Hepimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumuz ve sorumluluğumuzdur. Dünyada barışın egemen olması, demokrasi, adalet ve özgürlük için yezidlere karşı birbirimize sevgiyle bakmalıyız. Birlik ve dayanışmamızı güçlendirmeliyiz. Atatürk ve kahraman mücadele arkadaşlarını rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN