Müslüme'yi Arama Çalışmaları 9. Gününde Devam Ediyor. Müslüme İçin Termal Kameralar Devrede

Mersin'in Gülnar ilçesinde ailesinin kurmuş olduğu çadırın yanında oynarken kaybolan 2,5 yaşındaki Müslüme'nin bulunması için başlatılan çalışmalar 9. Gününde de devam ederken, termal kameralar aralıksız bölgeyi gözetliyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in Gülnar ilçesinde ailesinin kurmuş olduğu çadırın yanında oynarken kaybolan 2,5 yaşındaki Müslüme’nin bulunması için başlatılan çalışmalar 9. Gününde de devam ederken, termal kameralar aralıksız bölgeyi gözetliyor.

Kış mevsimini geçirmek üzere Mersin’in sahil kesimlerine göç eden Sarıkeçili Yörüklerinden Yağal ailesinin 10 Kasım tarihinde Yanışlı Mahallesi kırsalında çadır kurdukları sırada kaybolan kızları Müslüme’nin bulunması için havadan ve karadan sürdürülen çalışmalar bugün de devam etti. Dün havanın kararmasıyla ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı.

Arama çalışmalarında 1 hafta geride kalırken, 200 kişiden oluşan uzman ekibin beraberinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla ilk günden bu yana bölgede bulunan Gülnar Belediyesine, Erdemli, Silifke, Anamur, Mut ve Bozyazı belediyeleriyle, il ve ilçe teşkilatlarının da destek vermesiyle, çalışmalara katılanların sayısı 350’ye ulaştı. Vadi, orman ve dağlık alanda arama çalışmasında bugüne dek 12 km'lik alan karadan tekrar tekrar tarandı. Her türlü ihtimalin değerlendirildiği arama çalışmalarında termal dronelerin beraberinde girilemeyen yamaçlardaki kör noktalara da AFAD ekiplerince iniş gerçekleştiriliyor.

Termal kameraların ağırlıklı olarak kullanıldığı çalışmalardan şu en temel kadar bir sonuç alınamazken, bölge havadan aralıksız gözetleniyor. Kayıp çocukla ilgili jandarma ekipleri tarafından aile fertlerinin beraberinde çok sayıda kişinin ifadesine başvurulurken, bir kayada rastlanan kan izinden alınan numuneyle ilgili incelemenin de sürdüğü öğrenildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN