Öğrencilere trafik eğitimi

Mersin Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, lise öğrencilerine yönelik trafik eğitimi verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, lise öğrencilerine yönelik trafik eğitimi verildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Toroslar Hafsa Sultan MTAL, Toroslar Kadri Şaman MTSO ve Toroslar Hoca Ahmet Yesevi Kız AİHL öğrencilerine trafik etimi verildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelince verilen eğitimlerde, karayolunda yaya olarak uyulması gereken kurallar, güvenli geçiş noktaları, kaldırımda uyulması gereken kurallar, karşıdan karşıya geçerken dikkat edilmesi gereken hususlar, gece yolda yürürken yapılması gerekenler, sürücü olarak uyulması gereken kurallar, bisiklet, paten gibi araçları kullanılırken uyulması gereken kurallar, yolcu olarak araç içerisinde ve servislerde yolculuk ederken dikkat edilecek hususlar, araç içerisinde doğru oturma şekilleri, çocuk bağlama sistemleri, toplu taşıma araçlarına iniş ve biniş kuralları hakkında görsel ve teorik bilgiler verildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN