Okul servislerine sıkı denetim sürüyor

Mersin'de trafik ekipleri tarafından okulların açıldığı ilk günden bu yana okul servislerine yönelik denetimler sürüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Okul servislerine sıkı denetim sürüyor
Mersin’de trafik ekipleri tarafından okulların açıldığı ilk günden bu yana okul servislerine yönelik denetimler sürüyor.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’de trafik ekipleri tarafından okulların açıldığı ilk günden bu yana okul servislerine yönelik denetimler sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, okul servis araçları ile yapılan nakliyat faaliyetlerinin düzenini ve güvenliğini arttırmak, muhtemel trafik kazalarını azaltmak ve nakliyat faaliyetlerinin disiplin altında tutarak öğrenciler ilk sırada olmak üzere tüm vatandaşların huzur ve güvenliğini muhafaza etmek amacı ile denetimlerini sıklaştırdı. Ayrıca ekipler, korona virüs salgını dolayısı ile temizlik kurallarına uyulup, uyulmadığı, araç içerisinde bulunması gerekenler ve maske kontrolü de yaptı. Okul ve çevresinde yatay ve düşey trafik işaretlemeleri, hız kontrol elemanları, indirme bindirme cepleri, aydınlatma, okul önü bariyerleri, butonlu sinyalizasyon sistemleri ve benzeri fiziki önlemlerin kontrolüne de yapan ekipler, eksiklik görülmesi halinde yolun yapım ve bakımından sorumlu olan kurum ve kuruluşlar ile irtibata geçilerek eksikliklerin giderilmesini sağlıyor.

Ekipler, eksiklikleri bulunan sürücülere de cezai işlem uygularken, denetimlerin süreceği bildirildi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN