Seçer: 'Mersin çok şey hak eden bir kent'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'in yeteri kadar tanıtılmadığını ve tanınmadığını belirterek, 'Mersin çok şey hak eden bir kent' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Seçer: 'Mersin çok şey hak eden bir kent'
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in yeteri kadar tanıtılmadığını ve tanınmadığını belirterek, "Mersin çok şey hak eden bir kent" dedi.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in yeteri kadar tanıtılmadığını ve tanınmadığını belirterek, "Mersin çok şey hak eden bir kent" dedi.

Başkan Seçer, kentte görev yapan fahri konsoloslar ve MEDEKA üyeleri ile tanışma toplantısında bir araya geldi. Böyle toplantılarda Mersin için kıymetli fikirler ortaya konulduğunu ve bunun çok önemli olduğunu söyleyen Seçer, "Mersin çok şey hak eden bir kent. Bugün de çok önemli ve çok kıymetli bir toplantı yaptık. MEDEKA’nın kent elçileri grubu ve yine akademik araştırmalar grubuyla. 2 saat 45 dakikalık bir toplantı ama vallahi bana 2 dakika 45 saniye gibi geldi. Neden? Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum, kıymetli şeyler konuşuluyor, etkili konular konuşuluyor, kent adına konuşuluyor, gönülden konuşuluyor. Ben de belediye başkanı olarak faydalanıyorum bundan. Bir yönetici olarak her şeyi bilmemiz, her şeye hâkim olmamız mümkün değil. Bizlere yol gösterecek olan insanlar güvenilir insanlar olmalı. Hakikaten özüyle, sözüyle, kalbiyle, insan sevgisiyle, ülke sevgisiyle ve kent sevgisiyle. Şimdi burda olma nedenimiz ne? Hepimiz Mersin’de birer aktörüz. Sokakta rastladığımız bir vatandaş, o da Mersin’de önemli bir aktör, önemli bir birey. Burada çok kıymetli fahri konsoloslarımız, çok kıymetli MEDEKA üyeleri var, bilim adamları var, iş insanları var. Şimdi bir arada bir Mersin olabiliriz. Farklı fikirlerle gelelim ama Mersin ortak paydasında buluşalım. Orada fikirdaş olalım. Zaten o zaman eser ortaya çıkar" diye konuştu.

“Mersin’in keşfedilmesine, tanınmasına katkı sunmanız lazım”

Seçer, Mersin’in yeteri kadar tanıtılmadığını ve tanınmadığını belirterek, Büyükşehir Belediyesinin Mersin’in tanınmasına katkı sunacak projelere önemli bütçeler ayırdığını söyledi. Seçer, “Tanınmadığınız zaman, bilinmediğiniz zaman büyüyemiyorsunuz. Siyasette de bu böyledir. Dağın başındaki keşfedilmemiş bir çiçek gibisiniz. Mersin’in keşfedilmesine, tanınmasına katkı sunmanız lazım. Bunu herkezin yapması lazım” ifadelerini kullandı.

“Buradaki birliktelik kent adına”

Seçer, birliğe, beraberliğe, siyasette de iş dünyasında da normal yaşamda da ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “Görevde kaldığımız süre içerisinde bu deneyimlerden faydalanıp Mersin’de bir şeyleri düzeltme yolunda bir gayretimiz olacak ve oluyor da. Pandemi bizler için önemli bir şanssızlıktı ancak bu süreç geride kaldı. Bir arada olmalıyız, diyalog içerisinde olmalıyız, birbirimize samimi ve dürüst olmalıyız. Buradaki birliktelik kent adına” biçiminde konuştu.

Şili Mersin Fahri Konsolosu Kerem Muradi de bir konuşma yaparak, düzenlenen tanışma toplantısı için Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN