Seçer, inşaat mühendislerinin önemine vurgu yaptı: 'Hayatımız sizlerin ellerinde'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, inşaat mühendisliği mesleğinin önemine vurgu yaparak, 'Hayatımız sizlerin ellerinde, yaşadığımız yapılarda' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Seçer, inşaat mühendislerinin önemine vurgu yaptı: 'Hayatımız sizlerin ellerinde'
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, inşaat mühendisliği mesleğinin önemine vurgu yaparak, “Hayatımız sizlerin ellerinde, yaşadığımız yapılarda” dedi.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, inşaat mühendisliği mesleğinin önemine vurgu yaparak, “Hayatımız sizlerin ellerinde, yaşadığımız yapılarda” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının kuruluşunun 67. Yılı dolayısı ile Mersin Şubesi tarafından düzenlenen kuruluş balosuna katıldı. Baloya, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çeşitli oda ve kurum temsilcileri ile İnşaat Mühendisleri Odası Mersin Şubesine üye çok sayıda mühendis katıldı.

“Hayatımız sizlerin ellerinde, yaşadığımız yapılarda”

Meslekte 25, 40 ve 50 senesini doldurmuş mühendislere plaketlerin verildiği etkinlikte Başkan Seçer, inşaat mühendisliği mesleğinin insanlar için önemine vurgu yaptı. Seçer, “Hayatımız sizlerin ellerinde, yaşadığımız yapılarda; bu konuttur, işyeridir veya sosyal alanlardır. Sizlerin emekleri, beyin gücü, deneyimi, yaptığınız mühendislik hesaplarıyla oluşan binalarda bizler yaşamımızı devam ettiriyoruz. Hatta yalnızca insanlar değil, diğer canlılar da” ifadelerini kullandı.

Parlamentoda yasalaşan mevzuatların oluşturmuş olduğu sıkıntılara da değinen Seçer, burda en büyük görevin odaya düşmesi gerektiğini söyledi. Seçer, 67. Kuruluş Balosunda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, tüm inşaat mühendislerine çalışmalarında başarılar diledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Gülçin Barbaros da açılış konuşmasında,

“Mühendislik fakültesindeki ilk günümü hatırlıyorum. Profesör hocamın söylediği söz aklımdan çıkmıyor. Demişti ki; ‘Sizler inşaat mühendisi olacaksınız. Doktor ameliyatta bir hata yapar bir cana mal olur. Ancak mühendis bir hata yapar binlerce cana mal olur.’ Bu sebeple biz mühendisler bu bilinçle hata yapmamak üzerine eğitim alıyoruz. Ama mühendislik hizmeti almadan yapılan binalar veya denetimsiz binalar binlerce cana mal olabiliyor. İnanıyorum ki, depreme dayanıklı binalarda can güvenliğinin değil, güzel günlerin konuşulacağı zamanlara ulaşacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından baloda meslekte 25, 40 ve 50 senesini tamamlamış mühendislere plaketler takdim edildi. Meslekte 40 senesini tamamlayan Abbas Çevik ile 50 senesini tamamlayan Sezai Coşkun’a plaketlerini Başkan Seçer verdi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış da meslekte 25 senesini dolduran Mehmet Fadıl Çakıcı’ya plaketini teslim etti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN