Seçer, Tarsus Gençlik Kampında 'Halk Günü' etkinliğine katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile beraber Tarsus Gençlik Kampında düzenlenen 'Halk Günü Etkinliği'ne katılarak bayanlar, çocuklar ve aileleri ile dolu dolu bir gün geçirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Seçer, Tarsus Gençlik Kampında 'Halk Günü' etkinliğine katıldı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile beraber Tarsus Gençlik Kampında düzenlenen ‘Halk Günü Etkinliği’ne katılarak bayanlar, çocuklar ve aileleri ile dolu dolu bir gün geçirdi.
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile beraber Tarsus Gençlik Kampında düzenlenen ‘Halk Günü Etkinliği’ne katılarak bayanlar, çocuklar ve aileleri ile dolu dolu bir gün geçirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, etkinlikte yüzlerce aile Tarsus Gençlik Kampı’nda doyasıya vakit geçirme olanağı buldu. Başkan Seçer, etkinlikte öncelikle Büyükşehir Belediyesinin Tarsus’ta bulunan Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesinde eğitim alan çocukların yapmış olduğu robotları inceledi. Tarsus Gençlik Kampındaki yeni alanları da inceleyen Seçer, gezici araçta miniklerle beraber kısa bir gezinti yaptı.

“Burası toplumun tesisi. Kimsenin malı değil, hepimizin malı”

Başkan Seçer, doyasıya eğlenen çocuklara, “Çok mutlu görünüyorsunuz. Burası çok güzel değil mi?” diye sordu ve miniklerden “Evet” yanıtını aldı. Seçer, kampa devamlı gelen çocukların da nadir gelen çocukların da olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak çocukları daha sık etkinliklere götüreceklerini belirtti. Tarsus Gençlik Kampının kapısının herkese açık olduğunu dile getiren Seçer, “Burası toplumun tesisi. Kimsenin malı değil, hepimizin malı. Herkes burdan faydalanacak. Kadınları, çocukları o kadar seviyoruz ki, onlarla ilgilenecek değişik bir birim oluşturduk ve onun başkanını da bir kadın arkadaşımızı, Şerife Hanımı yaptık. Onların katkıları çok önemli. Çok teşekkür ediyoruz, muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz, burda muhtarlarımı da gördüm. Bütün mahalle muhtarlarımızdan ricamız; bu organizasyonlara katkı yapsınlar, mahallelerden çocuklarımızı buraya getirsinler. Biz her çeşit ulaşım olanağımızı seferber ederiz” dedi.

“Güzel saatler geçirin burda”

Çocuklara Tarsus Gençlik Kampında ne ikram edildiğini soran, “Hamburger ve çikolata” yanıtını alan Başkan Seçer, “Ben de hergün geleceğim buraya. Ben de çok severim hamburgeri, çikolatayı. Afiyet olsun, şeker olsun. Güzel saatler geçirin burda. Ablalar var, abiler var, sizlerle ilgileniyorlar. Mutlu bir biçimde evinize dönün. Ama artık okul başladı. Biliyorsunuz pandemi de var. O kuralları uygulayın muhakkak okulunuzda” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN