Son Dakika: Fahrettin Koca Açıkladı. OMicron Varyantı Ülkemizde Giderek Yayılıyor. Yeni Vakaların Yüzde 10'u OMicron

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, kalabalık illerde görülen vakaların yüzde 10'undan fazlasının Omicron kaynaklı olduğunu açıkladı. Bakan Koca, sosyal ağlarda yapmış olduğu açıklamasında 'Omicron varyantı Avrupa'dan sonra ülkemizde de yayılmaya başladı. Kalabalık illerimizde görülen yeni vakaların yüzde 10'undan fazlası Omicron kaynaklı. Yeni durum, hatırlatma dozunu daha da önemli hale getirmiştir. Aşı takvimi üzerinden 3 ay geçenler aşı etkinliğini güçlendirmelidir' diye konuştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, kalabalık illerde görülen vakaların yüzde 10'undan fazlasının Omicron kaynaklı olduğunu açıkladı. Bakan Koca, sosyal ağlarda yapmış olduğu açıklamasında "Omicron varyantı Avrupa'dan sonra ülkemizde de yayılmaya başladı. Kalabalık illerimizde görülen yeni vakaların yüzde 10'undan fazlası Omicron kaynaklı. Yeni durum, hatırlatma dozunu daha da önemli hale getirmiştir. Aşı takvimi üzerinden 3 ay geçenler aşı etkinliğini güçlendirmelidir" diye konuştu.

Yeni covid-19 varyantı hakkında sosyal medyadan açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kalabalık illerimizde görülen yeni vakaların yüzde 10'undan fazlasının Omicron kaynaklı olduğunu söyledi.Açıklamasının bütününde Bakan Koca, şu ifadelere yer verdi:"Omicron varyantı Avrupa'dan sonra ülkemizde de, özellikle kalabalık şehirlerde yayılmaya başladı. Bu varyant ek bir kişisel tedbir gerektirmiyor. Hastaneye yaşlarda belirgin bir artış yok Maske, mesafe kuralı ve aşıyla hayatımıza devam edeceğiz.

Bilindiği gibi, Covıd-19 salgını boyunca, virüsün pek çok varyantı, bilim dünyasıyla beraber, sık sık toplumların da gündemine yerleşti. Koronavirüsün Omicron varyantı da bunlardan biri oldu. Önce Afrika'da görülen ve Avrupa'da hızlı bir biçimde yayılan Omicron, kısa bir süre içinde yeni vakaların yüzde 10'nakaynaklık etmiştir. Bu varyantın ülkemizde de rastlandığını önceden açıklamış, ilk vakalar hakkında bilgi vermiştim."

Omicron Varyantı Nedir

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN