Son Dakika: KABİL'de ikinci patlama meydana geldi..

Son Dakika: Kabil Havalimanı'nda yaşanan patlama sonrası KABİL'de ikinci patlama meydana geldi..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika: KABİL'de ikinci patlama meydana geldi..
Son Dakika: Kabil Havalimanı'nda yaşanan patlama sonrası KABİL'de ikinci patlama meydana geldi..
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Son Dakika: Kabil Havalimanı'nda yaşanan patlama sonrası KABİL'de ikinci patlama meydana geldi.. Detaylar geliyor..

 

Taliban'ın işgal ettiği Afganistan'da bugün Kabil Havalimanı yakınlarında 2 ayrı patlama yaşanmıştı. Patlamanın hemen ardından MSB tarafından açıklaması yapıldı ve bölgedeki duruma ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, "Kabil Havaalanı dışında iki patlama olmuştur. Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur" söylendi.

PENTAGON'DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR GELDİ

Milli Savunma Bakanlığı'nin hemen ardından Pentagon tarafından da peş peşe açıklamalar geldi. Pentagon Sözcüsü Kirby, sosyal ağ hesabından yapmış olduğu paylaşımda, "Kabil Havalimanının dışında bir patlama olduğunu teyit edebiliriz. Şu anda kayıp olup olmadığı bilinmiyor. Elimizden geldiğince ek bilgi vermeye çalışacağız" dedi.

11 Amerika ASKERİ ÖLDÜ

Aynı zamanda Amerikan medyasına açıklama yapan Amerika'li yetkililer, bombalı saldırı sonucu meydana geldiği ileri sürülen patlamalarda 11 Amerika askerinin öldüğünü bildirdi.

3'ÜNCÜ PATLAMA MEYDANA GELDİ

Bu saldırıların ardından kentte yeni bir şiddetli patlama daha meydana geldi. Kabil'deki AA muhabiri, havalimanı yakınlarındaki bombalı saldırılarda hayatını kaybeden ve yaralananların götürüldüğü İlk Yardım Hastanesinde beklediği sırada, şiddetli bir patlamayla sarsıldıklarını bildirdi.

TALİBAN'DAN PATLAMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ: 25 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bölgede yayın yapan yerel kaynakların geçtiği bilgilere göre saldırıda ölenlerin de olduğu aktarıldı. Aynı zamanda patlamaya ilişkin Taliban tarafından da bir açıklaması yapıldı. Açıklamada, aralarında Taliban üyelerinin ve çocukların da bulunduğu 25 kişinin öldüğü bildirildi. Amerika'li yetkililer ise ölenlerin sayısının artabileceğini aktardı.

İNGİLİZ MEDYASI ÖLÜ SAYISININ 60'A YÜKSELDİĞİNİ DUYURDU

İngiliz medyasının geçtiği son dakika gelişmesine göre patlama sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a, yaralananların sayısı ise 140'a yükseldi.

Amerika DIŞİLERİ BAKANLIĞI: HAVALİMANI KAPILARINDAN UZAK DURUN

Amerika Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Seyahat Departmanı, Afganistan'ın başkenti Kabil Havalimanı'nın yakınlarında meydana gelen patlamaya ilişkin uyarı yayınladı. Amerika Seyahat Departmanı tarafından yayımlanan uyarıda, "Havalimanında çok büyük bir patlama oldu ve silah sesleri duyulduğu bildirildi. Amerika yurttaşları havaalanına seyahat etmekten kaçınmalı ve havaalanı kapılarından uzak durmalıdır. Havalimanı kapılarında bulunlar ise derhal oradan uzaklaşmalıdır" söylendi. Ayrıca pek çok ülkenin yetkilileri de yurttaşlarını bölgeden uzaklaşması için uyardı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN