Son Dakika: Mersin Valiliği CHP Mitingine Katılan Kişi Sayısını Açıkladı.. Rakam Güldürdü...

Çok tartışılan ve konu haline gelen, CHP mitingine katılan kişi sayısı... Mersin Valiliği bu tartışmaya son noktayı koyarak sayıyı açıkladı. Valilik: '21 bin 500 kişi katıldı' dedi...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Çok tartışılan ve konu haline gelen, CHP mitingine katılan kişi sayısı... Mersin Valiliği bu tartışmaya son noktayı koyarak sayıyı açıkladı. Valilik: "21 bin 500 kişi katıldı" dedi...

Son dakika: CHP'nin erken seçim çağrısıyla düzenlemiş olduğu Mersin'de mitinge ne kadar kişi katılmış olduğu tartışmalara konu olmuştu. Mersin Valiliği, mitinge yaklaşık 21 bin 500 kişi katılmış olduğunı ve olaysız şekilde tamamlandığını açıkladı.
Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geride bıraktığımız hafta erken seçim çağrısında bulunmak amacı ile meydanlara inme kararı vermesinin ardından ilk mitingini Mersin'de gerçekleştirdi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen 'Milletin Sesi' mitingindeki kalabalık dikkat çekerken, meydanlarda kaç kişinin olduğu tartışma konusu olmuştu.


MERSİN VALİLİĞİ: 21 BİN 500 KİŞİ KATILDI
Mersin Valiliği tarafından Mersin Millet Bahçesi yanındaki alanda düzenlenen mitinge kaç kişinin katılmış olduğu belirlendi. "Milletin Sesi Mitingi"ne yaklaşık 18 bin 500 kişinin polis ekipleri tarafından güvenlik tedbiri alınan turnikelerden geçerek katılmış olduğu, 3 bin kişinin de alan dışından mitingi izlediği tespit edildi.

Açıklamada, mitingin olaysız şekilde tamamlandığı kaydedildi.

Mersin CHP Mitingi

"BU KADAR KİŞİYİ TOPLAYAMADIN"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında Kılıçdaroğlu'nun Mersin'deki mitingine ilişkin "Bu kadar kişiyi toplayamadın, rakamlar elimizde. Bir Mersin'deki kalabalığa bakın, bir de Siirt'e" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN TÜİK'Lİ YANIT
Kılıçdaroğlu ise akşam saatlerinde sosyal ağ hesabından paylaşımda bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TÜİK'li bir gönderme yaptı. Kılıçdaroğlu, paylaşımında "Mersin mitinginden elimde rakamlar var" demişsin Erdoğan. Allah'ını seversen doğru söyle, TÜİK'ten mi aldın?" diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN