Son Dakika: Sedat Peker Tutuklandı. Türkiye'ye İadesi Konuşuluyor!...

Sedat Peker Dubai'de yakalandı. Türkiye'ye iade edilebileceği bildirildi. Haberi Al Jazeera duyurdu...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

#SedatPeker, a convicted Turkish mob boss whose sensational internet videos issued from exile in Dubai have included scandalous accusations against top Turkish officials, has also reportedly been detained by UAE authorities and could be returned to Turkey.”

"Dubai'deki sürgünden yayınladığı sansasyonel internet videolarında üst düzey Türk yetkililere yönelik skandal suçlamalar içeren hüküm giymiş bir Türk mafya babası da BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındı ve Türkiye'ye iade edilebileceği bildirildi."

Katar merkezli yayın organı El Cezire, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve uzun süreden beri iadesini talep eden Türkiye'ye iade edilebileceğini duyurdu.
Türkiye'de hakkında "Suç Örgütü Lideri" olmak suçundan yakalama kararı verilen Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde olduğu belirtiliyordu. Geçtiğimiz aylarda Youtube hesabından çektiği videolara ara veren, ardından sosyal ağ hesabından çeşitli iddialar ortaya atılan Peker, bir süreden bu yen temel sosyal ağları da aktif olarak kullanmıyordu.

EVDE TUTULUYOR İDDİASI
Son olarak Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir jet ski üzerinden görüntülenen ve jet skiyi kullanırken kendini çeken kameraya "Azem kardeş kimi zaman film bitti dendiği yerden yeniden başlar. Bir gün Montenegro olur, başka gün diğer bir yer olur. Unutma geceleri yavru kurtlar değil avcı kurtlar gezermiş Azem kardeş" dediği duyulmuştu. Bu videonun ardından bir daha haber alınamayan Peker'in kendine özel olarak ayrılan bir alanda ev hapsinde tutulduğu ve internet erişiminin olmadığı iddia edilmişti. Peker'le ilgili bugün bomba bir iddia ortaya atıldı.

EL CEZİRE: GÖZALTINA ALINDI
Katar merkezli yayın yapan El Cezire televizyonu, Sedat Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde gözaltına alındığını ve ülkedeki işlemlerin ardından Türkiye'ye iade edilebileceğini öne sürdü. Söz konusu haber le ilgili şu en temel kadar resmi kaynaklardan açıklama gelmedi.

Kaynak: Al Jazeera

Detaylar geldikçe aktarılacak...

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN