Tarsus Belediyesi'nden 27 açılış

Mersin'in Tarsus ilçe Belediyesi, 27 Aralık Tarsus'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. senesinde 27 açılış gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi, 27 Aralık Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. senesinde 27 açılış gerçekleştirdi.

Kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplu açılış töreninde, 8 koruluk, 7 park, 5 halk market, 4 tarımsal üretim uygulama alanı, 1 showroom, 2 halk men temelv açılışı gerçekleştirildi. Toplu açılışa, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Türkiye Muhtarlar Derneği Tarsus Şubesi Başkanı Turgay Benli, Tarsus Belediyesi Meclis üyeleri ve çeşitli mahalle muhtarları katıldı. Açılış öncesi konuşan Başkan Haluk Bozdoğan, bir kentte 3 önemli özelliğin olması gerektiğini belirterek, "Adil olması, yeşil olması, sürdürülebilir olması. Biz sistemli olarak bir planlama yaptık. İlk başta bu planlamayı yaparken gerçekten ağır bir yükle devraldık. Sadece 80 Milyon TL banka kredisi borcumuz vardı. Şükürler olsun bunların hepsini ödedik. Şu an artıya geçen bir belediyeyiz. Kasamızı her mecliste, halkımıza hesap verilebilir olduğumuzu göstermek için net bir biçimde gösteriyorum. Öyle imkanlara sahip olduk ki bugün bu açılışlarla beraber toplam 206 açılış gerçekleştirdik. Sessiz ve sakin, reklam tanıtım yapmadan, çok konuşmadan yalnızca iş yaptık. Bu işi yaparken düşündüğümüz tek şey rantın ve sermayenin piyasası değil halkımızdır dedik. Halk daima siyasetin üzerindedir dedik. Vatandaşlarımızı ekonomik krizlere yenik düşürmemek için çalıştık, çalışmaya devam etmekteyiz. Bu ülkenin en temel sorunlarından olan yoksulluğu ve işsizliği bildiğim için çalışmalarımızı ve açılışlarımızı daima ona göre yönlendirdik" dedi.

"Tarsus’u, başkent olan unvanıyla anıyoruz"

Tarsus’u anlatırken hep övünerek anlattığını vurgulayan Bozdoğan, "Çünkü on bin senelik bir kent, başkent olmuş bir kent. Mezopotamya’dan Anadolu’ya açılan kapısı olan Tarsus’u, başkent olan unvanıyla anıyoruz. Bir şehri, imarıyla, insanlarının yaşam tarzıyla ve insanların yaşam niteliğini yüksekliğiyle tanırız. Bu konu da pek çok çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımızdan çıkardığımız sonuç ise çözümcü belediye, çoğulcu belediye, çalışkan belediye, çevreci belediye ve çağdaş belediye anlayışıdır. Bu kadim toprakların olması gerekli olan en iyi yere gelmesi için, vatandaşlarımızın refahı için, sosyal yaşantısının, kent kültürünün özellikle de kent ekonomisinin en iyi yere gelmesi için var gücümüzle, 24 saat çalışacağız. Benim tek isteğim var, halkıma dokunmak. Gittiğim her yerde halka dokunarak onları dinleyerek, dinlediğim zaman anlayarak ve anladığım zamanda öğreterek hareket etmekteyiz. Bu açılışlar hiç bitmeyecek, toplu açılışlar hep devam edecek. En önemlisi, güneyde ilk kez akıllı şehir anlayışını, Tarsus’ta kentsel dönüşümde yani bu dönemde göreceksiniz" ifadelerini kullandı.

Tarsus için kentsel dönüşümün çok önemli olduğunun önemini vurgulayan Bozdoğan, "Merkezi hükümet, banka faizlerini halk için yüzde sıfıra indirseydi, 6-7 yıl içerisinde bizler Tarsus’u yeniden, kentsel dönüşümle bütünüyle bitirirdik. Emin olun ki halk men temelv, 15 gün içinde açacağımız halk restoranı, et marketler, halk marketler, süt satışları, küçük üreticilerimizden almış olduğumuz sütlerin dağıtımı daima devam edecektir. Vatandaşlarımızı kimseye ezdirmeyeceğiz. Belediyemiz üretiyor, ata tohumumuzla üretiyor ve ekonomik fiyata vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Her zaman toplumun parasını sizlere eşit bir biçimde dağıtmaktan gurur duyacağım. Çünkü bir kentte rantı halk yapar, o rantı da halka eşit dağıtmak gerekir. Benim görevim de budur. Kurtuluşumuzun 100. Yıldönümünü kutluyor, açılışını gerçekleştirdiğimiz alanlarımız yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplu açılış gerçekleştirildi

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN