TUİK'E Alınmayan Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Yanıt Gecikmedi!

Bugün TÜİK'e giden ve içeri alınmayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Jet yanıt geldi! Oktay: 'Kılıçdaroğlu kimlerin çıkarına hizmet ediyor?'

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Bugün TÜİK'e giden ve içeri alınmayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Jet yanıt geldi! Oktay: "Kılıçdaroğlu kimlerin çıkarına hizmet ediyor?"

 

Fuat Oktay'ın İşte O Twiti

"Türkiye devlet görevlisi Devlet kurumları muhalefetin siyasi rant sağlayıp, şov yapacağı mekanlar değildir. Zorbavari yaklaşımlarla Türkiye’nin kurumlarını tehdit eden ve yıpratmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve şürekâsı kimlerin çıkarlarına hizmet ediyor? Ülkemizin ve milletimizin çıkarına olmadığı kesin." Dedi.

 

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMA YAPTI!

"Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez" Paylaşımında bulundu.

Süleyman Soylu Açıklama

KILIÇDAROĞLU TÜİK'E ALINMADI! 

Son dakika: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah yapmış olduğu "TÜİK'ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" paylaşımının ardından belirttiği saatte TÜİK'e gitti. İçeriye alınmayan Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına "Bu tabloyu cumhuriyet tarihinde hiç görmedik." dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah Tüik'ten randevu istediğini fakat alamadığını belirtti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aldığı karar doğrultusunda saat 11.00'da Türkiye İstatistik Kurumu'nun Ankara binasına gideceğini söyledi.


"SAAT 11'DE GELİYORUM"
Kılıçdaroğlu'nun konu hakkında sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımda, "TÜİK'ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun TÜİK" ifadeleri yer aldı.

İÇERİYE ALINMADI
Belirttiği saatte TÜİK'te olan Kılıçdaroğlu, içeriye alınmadı. CHP lideri kapıda kendini bekleyen basın mensuplarına bir açıklamada bulundu. "Bu tabloyu cumhuriyet tarihinde hiç görmedik." diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"TÜRKİYE'NİN NEREYE GELDİĞİNİ GÖSTERMEK AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR TABLODUR"
"Değerli basın mensupları Türkiye İstatistik Kurumu, Cumhuriyet'in önemli kurumlarından biridir. Bu kurumun rakamları 84 milyon vatandaşımızı ilgilendirir. Bu rakamlar üzerine siyasal partiler, ekonomik çevreler politikalar oluştururlar ve fikirlerini paylaşırlar. Dün TÜİK'ten randevu istedik. Gelen arkadaşlarımızın tamamı maliyede çalışan arkadaşlarımız. Buraya daha sağlıklı ve tutarlı bilgiler almaya geldik. Randevu vermeyeceklerini dile getirdiler. TÜİK'in internet sitesindeki metinde 'Bilgiye nasıl erişilir kaleme alınır. Bilgi almak istiyorsanız, bölge müdürlüklerimize veya Ankara'daki merkez teşkilatımıza gelebilir ve bilgi alabilirsiniz' diyor. Biz de kendi internet sitelerinde yazılı olan davete uyarak geldik ve bilgi almak istedik. Şimdi bu tablo esasında Türkiye'nin nereye geldiğini göstermek açısından önemli bir tablodur. Devletin bilgileri, devletin sahibi olduğu bilgiler ve bu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalar, en temel muhalefet partisine yapılmak istenmiyor.

"BU RAKAMLAR GÜVEN VERMİYOR"
Değerli arkadaşlar, burası enflasyon oranlarını açıklıyor. Bugün aylık ve senelik enflasyon açıklandı. Bu rakamlar güven vermiyor. Tüm vatandaşlarıma açık ve net söylüyorum. Markete gittiğinizde enflasyon gerçekten bu seviyelerde mi diye bakın. Değerli arkadaşlar şunu açıkça ifade edeyim, CHP Genel Başkanı olarak milyonlarca işçinin ve emekçinin hakkını korumak benim temel görevimdir. İşçinin, memurun, emeklinin hakkını korumak benim görevimdir. Benim görevim budur. Bu rakamlar, memura, işçiye, emekliye daha az pay verilmesi manasına geliyor. Böyle bir tabloya ben sessiz kalırsam, o zaman neden siyaset yapmaktayım.

"BU VERİLERİ NEREDEN ALDINIZ?' DİYE SORACAKTIM"
Memurun hakkını, emeklinin hakkını savunmak için burdayım. Siz rakamları küçük gösteriyorsunuz. Bu verileri nereden aldınız, hangi mağazadan aldınız diye soracaktım. TÜİK, devlet kurumu olmaktan çıkmış ve Saray kurumu haline gelmiştir. TÜİK'te çalışan arkadaşları şunu unutmasın, hepinizin tabi olduğu yasa devlet kanunları yasasıdır. Bu bina, vatandaşların ödediği vergilerle yapıldı."

"HER FİRAVUN'UN BİR MUSA'SI VARDIR"
Kemal Kılıçdaroğlu, kısa bir zaman sonra Twitter hesabından yeni bir açıklama daha yaptı. CHP lideri, "Randevu vermeyen TÜİK'e gittim. Aylardan Aralık ayı. Milyonlarca emekçinin ücret artışı bu yalan dolan TÜİK rakamları üzerinden yapılacak. Zulmü her kabul ediş, daha büyüğünü doğurur. Kimse unutmasın, her Firavun'un bir Musa'sı vardır. Akıllarını başlarına toplasınlar!" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu TÜİK'e Alınmadı

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN