Tüm aile, evine dönen dördüzler için seferber oldu

Mersin'de 1,5 senelik evli İbrahim ve Ayşe Kılınç çiftinin yaklaşık 3 ay önce prematüre olarak dünyaya gelen ve evlerine dönen dördüz bebekleri için tüm aile seferber oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

Mersin’de 1,5 senelik evli İbrahim ve Ayşe Kılınç çiftinin yaklaşık 3 ay önce prematüre olarak dünyaya gelen ve evlerine dönen dördüz bebekleri için tüm aile seferber oldu.

Anamur ilçesinde yaşamakta olan ve çiftçilikle uğraşan 37 yaşındaki İbrahim Kılınç ile 1,5 senedir evli olan 32 yaşındaki Ayşe Kılınç’ın 3 ay önce prematüre olarak 32. Haftalık dördüz bebekleri dünyaya geldi. 2 ayı yeni doğan yoğun bakım olmak üzere yaklaşık 3 ay hastanede kalan dördüz bebekler taburcu olarak ilçedeki evlerine getirildi. Kılınç çiftinin aileleri de dördüzler “Alya Ada, Arya Ela, Aynur Nisa ve Almina Nisa’ya bakmak için seferber oldu. Aile günlük 4 saatlik uyku ile dördüzlerini daha sağlıklı bir biçimde büyütmek için mücadele veriyor.

Çiftçilikle uğraşan, işi biter bitmez eve koştuğunu belirten baba İbrahim Kılınç ise eşine yardım ettiğini “Dadılık da yapmaya başladım” sözleriyle ifade etti.

Böyle bir durumla karşılaşacağını beklemediğini, haberi duyunca çok heyecanlandığını söyleyen anne Kılınç, çevresindekilerin en başta kendine inanmadığını aktardı.

Bebeklerini kucağına alan anne Ayşe Kılınç, "Bakımı zor oluyor, bir gün boyunca çocuklar ile ilgileniyorum çoğu zaman. Annem ve kız kardeşim yardımcı oluyor, evde annem ve biz kalıyoruz, kız kardeşim gündüzleri geliyor akşamları gidiyor, görümcem ve kayınvalidem de yardıma geliyor" dedi.

Anneanne dördüzlere bakabilmek için kendi evini kapattı

Dördüz bebeklerin anneannesi 59 yaşındaki Meryem Mert haberi ilk duyduğunda inanmadığını, şaka yaptıklarını düşündüğünü doktora, kızına ve çevresindekilere sora sora inandığını dile getirdi. Anneanne Mert, “Daha önce ikiz ve üçüz gördüm ama dördüz görmedim, televizyondan görüyorduk fakat. Şimdi dördüzler geldi, eşim de çalışmaya gidiyor, torunlarıma çocuklarıma bakabilmek için kendi evimi kapatıp geldim, küçük kızıma da söyledik. O başka işte çalışıyor, gel bizlere yardımcı ol dedik, o da yanımızda, İbrahim’in annesi, kardeşleri olsun hep üzerlerine düştük, işten geldikten sonra beyim de ziyarete geliyor, idare edip duruyoruz” ifadelerini kullandı.

Aile, bakımı zor olsa da dördüz bebeklerin mutluluğunu başından geçenleri kaydetti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN