Yarın Temeli Atılacak Mersin Metro Durakları - Mersin Metro Projesi'nin Detayları

Mersinlilerin merakla beklediği Mersin Metro projesi'nin temeli yarın atılıyor. Mersin metro projesinin durakları, İstasyon ve güzergahları - Mersin Metro projesi'nin detayları haberler33.com 'da

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Mersin haber 33 - Mersin Haber

Yarın temeli atılacak Mersin Metrosu 11 istasyonun 7’sinde her birinde 200, toplamda 1400 araçlık otoparklar olacak. Yine bu otoparklar içerisinde her birinde 40, toplamda 280 motosiklet; her birinde 60, toplamda 420 bisiklet park edecek kapasiteye sahip bir yapı olacak.

MERSİN METROSU 3 MİLYAR 379 MİLYON 404 BİN 875 BİN TÜRK LİRASI KARŞILIĞINDA YAPILIYOR

Artık Mersin; metrosuyla, tramvayıyla anılacak; modern, çağdaş bir kent hüviyetinde olacak. Yarın temeli atılacak olan Mersin Metrosunun maliyeti 3 milyar 379 milyon 404 bin 875 liradır. Bu proje içerisinde Metro’nun vagonları yok. Bunlar daha sonra projeye dâhil edilecek, alımları gerçekleştirilecek. Mersin metrosunun ilk temeli yarın yani Mersin'in kurtuluşunun  100. yılı olan 3 Ocak 2022 Pazartesi günü atılıyor.

MERSİN METROSU SOSYAL OLACAK

11 istasyonun 9’unda halkın kullanımına açık sosyal, kültürel ve ticari alanlar tesis edilecek. Bunlar arasında sergi alanları, alışveriş ve yeme içme alanları bulunacak. Yani bir anlamda bu istasyonlar sosyalleşme için muazzam bir alan yaratmış olacak.

MERSİN METRO İHALESİNİ KİM KAZANDI ? MERSİN METROSUNU HANGİ FİRMA YAPIYOR?

Yarın temeli atılacak Mersin metrosunun ihalesini Dillingham Cont. Int. Inc + Kiska-Kom İnş. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı tarafından yapılacak.

MERSİN METRO PROJESİ 48 AYDA TAMAMLANACAK

Yarın temeli atılacak olan 13.4 kilometre yeraltı ve 11 istasyondan oluşacak Mersin metro projesi 48 ayda tamamlanması öngörülmektedir.

MERSİN'DE TRAFİK ÇİLESİ SONA ERİYOR

11 istasyonun 7’sinde her birinde 200, toplamda 1400 araçlık otoparklar olacak. Yine bu otoparklar içerisinde her birinde 40, toplamda 280 motosiklet; her birinde 60, toplamda 420 bisiklet park edecek kapasiteye sahip bir yapı olacak.

MERSİN METROSU 3 ETAPTAN OLUŞACAK

Yarın temeli atılacak proje 1. etaptır. İhalenin ilk etabı imzalanmıştır. İlk etap olan batıda Mezitli Belediyesi eski hizmet binası ile doğuda eski otogar arasını kapsayan toplam 13.4 kilometrelik yeraltı metro inşaatının temeli yarın atılacak ve toplam 11 istasyondan oluşacak.

MERSİN METRO GÜZERGAHLARI

Mersin eski otogardan başlayıp, Mezitli belediyesine kadar ilerleyecek.  Toplamda 11 istasyondan oluşacak.

Mersin Metro Güzergahları

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN