ÖLÜMÜ KORKUTMAK - Semih KARAKOÇ

ÖLÜMÜ KORKUTMAK


ÖLÜMÜ KORKUTMAK

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan, hiçbir çatışma içinde olmadan, annesinin baklavasını yemeye giden veya AÖF sınavına yetişmeye çalışan masum, sivil vatandaşlarımız, Pençe Kartal-2 harekât bölgesinde yer alan Gara'da, bir mağarada PKK terör örgütü mensuplarınca maalesef alçakça ve haince şehit edilmişler ve yapılan devlet törenleri ile son yolculuklarına uğurlanmışlardır. Allah hepsinin mekânını cennet eylesin, yakınlarına sabır ve metanet diliyoruz. Hepimiz bir şehit annesinin söylediği gibi dimdik ayakta durmaya ve bu kahpelerle mücadelemize devam edeceğiz. Bu 83 milyonun acısı ve elemedir. Tüm şehitlerimize haklarımızı helal ediyoruz. "Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Ağlamıyoruz, bu bizim düğünümüz. Hepimiz şehit olmaya hazırız. PKK terör örgütünü sevindirmiyoruz."

Boşuna uğraşma ABD: Washington, 9 Mayıs'ta Suriye'de Kürtlerin çoğunlukta olduğu YPG’yi doğrudan silahlandırmaya karar verdiğini duyurarak, kendisini bölgenin en eski ve en kanlı çatışmalarından birine daha da soktu: Türkiye arasında 33 yıldır süren savaş YPG'nin ana örgütü olan (PKK), sadece Türkiye tarafından değil ABD tarafından da terör örgütü sayılan bir grup. Washington, DEAŞ ile mücadelede YPG'yi birkaç yıldır dolaylı olarak destekliyor ve komutanlarıyla görüşüyor. ABD desteği, SDG'nin ve dolayısıyla YPG'nin, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Kürtlerin çoğunlukta olduğu bölgelerin ötesine geçmesini sağladı. Ne yaparsanız yapın biz sizleriniz eceliniz olmaya geliyoruz: Malum FETÖ-PKK hain terör örgütlerine yapılan lojistik destekler, son yapılan mağara baskını ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. Avrupa ve ABD bu örgüte silah ve mühimmat desteğini her daim esirgememiştir. Lakin oyunun sonu gelmiştir. PKK terör örgütünün Avaşin Basyan kampı tamamen dağıtıldı. Pençe 1-2-3 ve Pençe-Kartal operasyonlarıyla sınır hattındaki kampları temizleyerek Sinat, Haftanin, Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgesini 40'a yakın üs bölgesi ile kontrol altına alan TSK, şimdi 35 km derindeki Gara bölgesine indi. 40'tan fazla uçağın katıldığı hava harekâtında barınak, sığınak, mühimmat depoları, sözde karargâh yerleri ve mağaraların da aralarında bulunduğu 50'den fazla hedef imha edilmiştir. Şehitlerimizin kanı yerde kalmamış ve kalmayacaktır.

ABD YPG-PKK'ya desteğini kesecek mi? Biden yönetimi Suriye'de Türkiye ile çalışmalı ve YPG-PKK terör örgütünden uzak durmalıdır. ABD'de açıklama yapan pek çok yetkili, YPG'yi piyon olarak kullandıklarını kabul ederken, örgütü DAİŞ'e karşı mücadele amacıyla desteklediklerini de belirttiler. Öyleyse, IŞİD yenildiğine göre, şimdi ne olacak? YPG'yi terk edin. İki NATO üyesi arasında bir miktar çıkar çatışması olsa da, Rusya'nın bölgedeki genişleyen nüfuzu her zaman NATO için doğrudan bir tehdittir. Ayrıca Rusya ile YPG arasındaki yakın işbirliğini ve YPG'nin Moskova'da bir ofisi olduğunu unutmamalıyız. Bizden söylemesi, aksi halde gözü kara, yüreği coşkun ve ölümü bile korkutan bu aziz millet gereğini her zaman yapacaktır. Bu böyle biline… Değerli okurlar şahsıma fikri ve sanat eserleri kapsamında, kitap yazmak, araştırma yapmak, bandrol almak vb. konularda manevi bir jest yapıp, yeni başladığım ve toplumuzda pandemi ile birlikte inanılmaz bir sorun haline gelen obezite ile ilgili bilimsel kitap çalışmamda sponsor olan sağlık sektörünün önemli paydaşları arasında yer almayı başarmış gözlükçüler esnafından Ayan Optik ve işletme sahibi Osman Özkirişçi kardeşime sevgi ve selamlarımı sunuyor ve bu zor dönemlerde ilim, fen ve san'at-ı beşeriye alanında verdiği destekten ötürü tebrik ediyorum.

Hoşçakalın erenler, canlar…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!