Yine A HABER: Kılıçdaroğlu Selahattin Demirtaş'tan Aldığı Talimatla Mitingi Düzenledi Ama Dolduramadı! Dahası Var...

A Haber: 'Mersin'de Kemal Kılıçdaroğlu'na soğuk duş! Demirtaş'ın talimatıyla başlatılan miting hayal kırıklığından öteye gidemedi' Dedi ve devamında, CHP, HDP'nin tutuklu PKK sempatizanı Selahattin Demirtaş'tan aldığı talimatla bugün ilk mitingini gerçekleştirdi..' Dedi. A Haber yine her zaman ki gibi bomba...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Mersin haber 33 - Mehmet Sözen

CHP Bugün Mersin'de ilk mitingini gerçekleştirdi. Mitinge yüzbinlerce kişi katılım sağladı. Kemal Kılıçdaroğlu Mersin'de mitinge gelen ve gelemeyen yüzbinlere seslendi. İşte Kılıçdaroğlu'nun mitingi, A Haber'in Hayal Kırıklığı dediği miting görüntüleri...

A HABERİN DEDİĞİ...

A Haber

GERÇEKTE OLAN MİTİNG GÖRÜNTÜLERİ İSE;

Mersin CHP Miting Görüntüleri

A HABERİN DEDİĞİ;

TOPLAM KATILIM 21 BİN 500
Edindiğimiz bilgilere göre mitinge alan içi 18 bin 500 ve arama noktası dışından seyreden yaklaşık 3 bin kişi olmak üzere toplamda 21 bin 500 kişi katıldı. "

GERÇEKTE OLAN İSE;

CHP MİTİNG GÖRÜNTÜLERİ

KEMAL KILIÇDAROĞLU MERSİN'DE

A HABERİN YAPTIĞI HABERİN DEVAMI ŞU ŞEKİLDEYDİ;

YÜZ BİNLERCE KİŞİ TOPLAYACAĞINI İDDİA EDİYORDU
CHP, mitinge yüz binlerce kişi geleceği beklentisiyle mitinge kapalı olduğu bilinen Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda miting yapmak üzere Valiliğe başvurmuştu..

Bile bile mitinge kapalı alanda miting yapabilmek için müracaat yapan, müracaatsu reddedilince de yüz binlerce kişi ile meydanlara akın edeceğini iddia eden CHP ve Kılıçdaroğlu'nda, düşük katılım sonrası hayal kırıklığı hakim.
HAYAL KIRIKLIĞINDAN ÖTEYE GİDEMEYEN MERSİN MİTİNGİNE BAŞKAN ERDOĞAN'DAN SERT GÖNDERME
Siirt'te toplu açılış töreninde konuşan Başkan Erdoğan'ı binlerce kişilik insan grunu karşıladı. Meydanın hınca hınç dolduğu alanda Başkan Erdoğan'a sevgi gösterileri dikkat çekti.

Siyaset er meydanında yürütülür. Bugün Mersin'deydi. Mersin'de bu kadar kalabalık toparlayamadı. Çünkü burası Siirt. Bize daha büyük alan verilseydi orayı doldururduk diyor. Resmi rakamlar elimizde. Bırak kamu kurumlarını basıp memurları tehdit etmeyi de, siyaset meydanında çık karşımıza. Tabii bu işler kaset kumpası ile genel başkanlık koltuğuna oturmaya benzemez. Gerçi bu zat devamlı yalan söyleyerek, iftira atarak siyaseti de kirletiyor. Hiç değil ise orada biz kendine hak ettiği cevabı verme olanağına sahibiz.. 

A HABER; İttifak ortağı HDP'nin tutuklu ismi Selahattin Demirtaş'ın talimatıyla mitinglere başlayan Kemal Kılıçdaroğlu'na Mersin'de soğuk duş. CHP, bugün 'Milletin Sesi' sloganıyla ilk mitingini izin verilen bölgede gerçekleştirdi. HDP, İP, TİP ve tüm bileşenlerin destek vermiş olduğu, 29 ilden otobüs kaldırılan mitinge toplamda 21 BİN 500 kişi katıldı. Siirt'te toplu açılış töreninde konuşan Başkan Erdoğan'ı binlerce kişilik insan grubu karşıladı. Meydanın hınca hınç dolduğu alanda Başkan Erdoğan'a sevgi gösterileri dikkat çekti. Başkan Erdoğan da Kılıçdaroğlu'nun hayal kırıklığından öteye gidemeyen Mersin mitingi için "Siyaset er meydanında yürütülür. Bugün Mersin'deydi. Mersin'de bu kadar kalabalık toparlayamadı. Çünkü burası Siirt. Bize daha büyük alan verilseydi orayı doldururduk diyor. Resmi rakamlar elimizde." dedi.. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU MERSİN'DE İLK MİTİNGİNİ YAPTI!.. MİTİNGE YÜZBİNLER KATILDI!... 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, iktidara geldikleri ilk bir hafta içinde çiftinin bankalara olan, tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini sileceklerini belirterek, "Esnafın derdi olunca nereye başvuracağını bilmiyor. Umut meydanından, Mersin’den bütün Türkiye şahit olsun. Allah’ın izni ile iktidar olduğumuzda ilk yapacağımız iş Esnaf Bakanlığını kurmak olacak ve esnafın da yüzü gülecek" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin ’Milletin Sesi’ mitingleri kapsamında Mersin Mitingine katıldı. Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanındaki miting alanında kalabalığa hitap eden Kılıçdaroğlu, çiftçinin sorunlarını dinlediklerini dile getirerek, "Vicdanı olan herkesin şu soruyu sormasını isterim; bir çiftçi neden zarar eder. Alın teri döken bir insan neden zarar eder? Sabahın köründe gidip, işini gücünü yapan, ürün olduktan sonra satacağım, onurlu bir şekilde sokaklarda gezeceğim diye düşünen bir insan neden zarar eder? Bu zararın sorumlusu kim? Bu soruyu vicdanı olan herkesin kendisine sormasını istiyorum. Bu ülkenin toprakları var, bereketli toprakları var, havamız var, güneşimiz var, yağmurumuz var, çalışkan insanlarımız var. Neden kendi çiftimizi değil de dışarıdan arpayı, buğdayı, nohudu, canlı hayvanı, eti neden getiririz ve gümrük vergisini neden sıfırlarız? Bütün çifti kardeşlerimin düşünmesi lazım. Yarın sandık gelecek ve gideceğiz, vicdanımızın sesini dinleyeceğiz. Eski alışkanlıklarımızı bırakacağız. Türkiye’nin bereketi için, herkesin kazanması için beraber gideceğiz sandığa ve bu yönetimi al aşağı edeceğiz. Bunun sözünü veriyorum sizlere" diye konuştu.

Muz üretiminde Mersin’in önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Eğer Mersinliyi seviyorlarsa, Mersin’de muz yetiştiricilerinin hakkını hukukunu teşvik etmek istiyorlarsa, muz ithalatını ya durduracaklar veya yüksek vergi koyacaklar. Öncilik bizim insanımız. İki Trakya büyüklüğünde bir alan ekilmiyor Türkiye’de. Çünkü çiftçi ’ekersem zarar ederim’ diyor. Tarım Kanunun 21. Maddesi var, çiftçiye en az milli gelirin yüzde 1’i oranında teşvik verilir diyor. Ama bugüne dek hiç uygulanmadı, yapacağız. 2016 senesinde 5 dönüme kadar olanlara dönüm başına 100 lira direk olarak gelir desteği veriyorlardı. Şimdi 2021 senesindeyız, dönüm başına yine 100 lira veriyorlar. Siz parayı zaten pul ettiniz. Hani teşvik, bunların hiçbiri yok" diye konuştu.

"İktidar olduğumuzda ilk yapacağımız iş Esnaf Bakanlığını kurmak olacak"

Allah’ın izni yurtdaşın desteğiyle iktidar olacaklarını öne süren Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Şunu asla unutmayın; ilk 1 hafta içinde çiftinin bankalara olan, tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini ilk 1 haftada sileceğiz, sıfırlayacağız. Çiftçinin traktörü, çiftçinin hayvanları asla haczedilmeyecek, bunu da yapacağız. Ziraat Bankası, çiftçi dostu bir banka olacak. Gazi Mustafa Kemal ne diyordu; ’çiftçi milletin efendisidir.’ Söz veriyorum, Mersin’in umut meydanından söz veriyorum; çiftçiyi gerçekten de bu milletin efendisi yapmak benim boynumun borcu olacak. Esnaf kardeşimizle konuştum. Aynı şeyi esnaflarımız için de yapacağız. Bankalardan ya da esnaf kooperatiflerinden aldıkları faizleri sıfırlayacağız. Faize karşıysan neden bunları silmiyorsun. Yine esnafın başvuracağı yer yok. Esnafın derdi olunca nereye başvuracağını bilmiyor. Umut meydanından, Mersin’den bütün Türkiye şahit olsun. Allah’ın izni ile iktidar olduğumuzda ilk yapacağımız iş Esnaf Bakanlığını kurmak olacak ve esnafın da yüzü gülecek. Halk Bankasını gerçekten de bir esnaf bankası yapacağız. Bunu herkes görecek. Esnafın nereden ne kadar ucuz kredi alacağını göstereceğiz. Ahi Evran kültürünü yaşatan esnaflara selam olsun."

"Hiçbir rüşvetçiyi, yolsuzluk yapanı devlet kadroları içinde asla barındırmayacağım"

"Ahdim var bu memlekete barışı getireceğiz, ahdim var bu memlekete huzuru getireceğiz, ahtım var bu memlekete sevgiyi getireceğiz ve söz veriyorum bu memlekete demokrasiyi, bu memlekete adaleti getireceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, "Siyaseti kirlilikten arındıracağım, söz veriyorum siyaset ahlaklı insanların görevi olacak. Siyaset adamına göre iş bul, adamına göre kredi aç, ihale takip et, rüşvet al, cebini doldur siyasetini bütünüyle kirlilikten arındıracağım. Bu meydandan söz veriyorum; bütün Türkiye duysun hiçbir rüşvetçiyi, yolsuzluk yapanı devlet kadroları içinde asla barındırmayacağım. Rüşvet alanları, uyuşturucu baronlarıyla kol kola gezenleri, onların uçaklarına binenleri devletin kadroları içerisinde asla yaşatmayacağım, hepsinin görevine son vereceğiz. Ve yine söz veriyorum, harcadığımız her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Söz veriyorum, çalışan, üreten, alın teri döken, bu memleket için çalışan herkezin hakkını hukukunu koruyacağım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını Londra’daki bir avuç tefeciye hizmet etmekten kurtaracağız, bundan da emin olmanızı isterim. Yine söz veriyorum; bu topraklarda hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek, yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Bu ülkede yoksulluk olmayacak. Milyonlarca gencimiz işsizken, üniversiteden mezun olan gençlerimiz iş bulamazken, 4-5 yerden maaş alma düzenini bitireceğim" biçiminde konuştu.

"İstanbul Sözleşmesini 1 hafta içinde tekrar yürürlüğe koyacağız"

İktidarın 20 senedir yurt sorununu çözemediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, göreve geldiklerinde bu sorunu ilk 1 yıl içerisinde çözecekleri vaadinde bulundu. Atama bekleyen öğretmenler, engelliler, kadro açığı olan sağlık çalışanları ve EYT’lilere seslenen Kılıçdaroğlu, "Bu kardeşiniz kendisi halka vakfetmesini bilen bir kardeşinizdir. Parayla pulla bizim işimiz yok. Bizim işimiz yurtdaşın mutfağı ile bizim işimiz yurtdaşın huzuru, bereketi ile. Bunu yapacağız, birlikte yapacağız. Peygamberimiz, ’Cennet anaların ayakları altındadır’ diyor. Kadına şiddet 21. Yüzyılda olur mu Allah aşkına? Her gün kadın cinayetleriyle karşılaşıyoruz. Efendim cinayet işliyor, güzel bir kravat takıyor, takım giysi giyiyor, hakime saygılı, ’iyi hal indiriminden az ceza vereceğiz’. Bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum, bu düzeni değiştireceğiz, onu da değiştireceğiz. İstanbul Sözleşmesini 1 hafta içinde tekrar yürürlüğe koyacağız" dedi.

"İktidar olduğumuzda Suriye ile Mısır ile İsrail ile Libya ile barışacağız, bütün ülkelerle barışacağız"

Geçmişte hangi partiye oy verirse versin tüm yurttaşları birlik ve birlikteliğe davet eden Kılıçdarğlu, şöyle devam etti; "Dönem kavga dönemi değil, dönem çekişme dönemi değil, dönem birleşme dönemidir, dönem birlikte olma dönemidir. Sorun memleket sorunudur, vatan sorunudur, bayrak sorunudur, millet sorunudur. Beraber olmak zorundayız, beraber olmak zorundayız. Biz sosyal demokratız. Yani sosyal demokrat olmak halktan yana, garipten gurabadan yana olmak demektir. Ezilenden, alın terinden olmak demektir. Bizler hiç kimsenin inancını, yaşam tarzını, kimliğini siyasete malzeme etmeyiz. Herkesin kimliği ile övünmesi, herkezin inancına saygı gösterilmesi, yaşam tarzına saygı gösterilmesi bizim görevimizdir. Kutuplaşmaktan yana değiliz, kavgadan yana değiliz, kucaklaşmadan yanayız, birlik ve birliktelikten yanayız. Türkiye’nin birliği, bütünlüğü, geleceği, Türkiye’nin kalkınması, bölgede kuvvetli bir devlet olarak yürümesinin yolu birlikte olmaktır, beraber olmaktır. Biz dünyada ’Yurtta sulh cihanda sulh’ diyenlerdeniz. Biz kendi ülkemizde de dünyada da barıştan yanayız. İktidar olduğumuzda Suriye ile barışacağız, Mısır ile barışacağız, İsrail ile barışacağız, Libya ile barışacağız, bütün ülkelerle barışacağız. Göreceksiniz o zaman Mersin’deki tırlar Ortadoğu’ya nasıl çalışıyor. Sanayici, iş insanları nasıl seferler yapıyor. Türk Lira’sını yeniden hak ettiği yere getirmek bizim boynumuzun borcudur."

Kılıçdaroğlu konuşmasının sonunda, Türkiye’yi hak ettiği görkemli yere çıkaracaklarını belirterek, "Bütün gençlere sesleniyorum; umutsuzluğa kapılmayın, göreceksiniz Türkiye nasıl şaha kalkıyor. 6 ay içerisinde çarkların nasıl döndüğünü göreceksiniz, 6 ay içerisinde Türkiye’nin nasıl rahatladığını göreceksiniz. 6 ay içerisinde bu ülkede yaşamakta olan insanların nasıl başı dik gezdiğini göreceksiniz. Biz ülkemizi seviyoruz, insanlarımızı seviyoruz. Değişim rüzgarları esiyor artık Türkiye’de, buna karşı durmak olanaklı değildir" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN